bugün

sorumluluk almaktır. omuzlarında ağırlığı hissedersin ama herşey o ağırlığa rağmen çok güzel ve anlamlı gelmektedir.
(bkz: hayatı rayına oturtmak)
(bkz: evlenmek)
çekirdek aile ile temeli atılan oluşumdur.
boktan, anlamsız iş.
bir kere para gerektiriyor. sırf ekonomiye para girsin diye çiftleri kobay olarak kullanıyorlar.

aile mi kaldı lan bu devirde?

git, gez, toz, hayatını yaşa.
yaşlanınca nasıl olsa öyle böyle öleceksin bari güzel yaşa.

elin veledine para harcamaktan iyidir. emin ol.
sanıldığından çok daha kompleks ve zor iştir. doğru kişi, doğru zaman birlikteliği mevzunun sadece bir yönüdür. duygu örtüşmesi, fikir birlikteliği, müşterek idealler, ütopyalar arasında uçurumlar olmaması en kritik parametreleridir.
çok zor iş çook.
akranım olan her erkeğin muhabbetinden bile korktuğu ama benim istediğim olay.

tuttuğunu silkmek varken tek eşliliğe bu kadar ilgi duymam bana biraz korkunç gelmiyor değil. *
bir kaç arkadaşla tartıştık bu konuyu. sebebinin biraz domestik bir ruha sahip olmamdan kaynaklandığı kanısına vardık.

neyse ki bu yaşlarda normal olabiliyormuş. geçiciymiş hem. saldıray abiye sordum iki seviştin mi hiç bir şeyin kalmaz dedi.

bakalım. *
Korkunçtur. Tüylerim tiken tiken oldu şerefsizim.
sanırım çok geçmeden yapacağım eylem. ama önce eş bulmak lazım. gerisi kendiliğinden gelir. bu aralar aile gündemimiz bu. ya nasip.
türkiye'de aile kurmanızı isteyen aileler tarafından gerçekleştirilmesi imkansıza yakın maddi isteklerle inanılmaz güç hale getirilerek büyük bir ironiye sahne olur. aile kurmanızı herkes ister ama kimse de fedakarlıkta bulunmaz, kimse isteklerinden gram taviz vermez, kimse burnundan kıl aldırmaz. gelinin/damadın eniştesinin komşusu bile olaya karışır. o yüzden böyle hayaller kurmayın gençler. evlilik yok, hayat arkadaşlığı yalan.
Hep istenilen güzel huzurlu yuvayı kurmaktır..ama bazen çok uzağınızdaymış gibi hissedersiniz...
Kimi zaman aileniz yıkıldığı için umutlarınız daha küçükken yittiği için kimi zaman geleceğinizi göremediğiniz için ...
Öyle güzel şeyler olsun istersiniz ...
önemlidir. çünkü ailesiz bir toplumda insanların hayata tutunması, birbirlerine destek olması son derece zordur. birbirlerinden soyutlanmış insanların güçlü olmaları neredeyse imkansızdır. batı toplumları zamanında aile kurumuna gereken önemi vermediği için şimdilerde aile hasreti çekmekte, hatta bazı hükümetler tarafından evlilikler teşvik edilmektedir. diğer yandan evliliklerin neredeyse unutulduğu kuzey avrupa ülkelerinde çok sayıda insan daha ergen yaşta ailesizlikten intihara sürüklenmektedir.

bireysel özgürlüklerinizi kısıtladığını, çok masraflı olduğunu vb. düşündüğünüz için evlenmeyi, aile kurmayı düşünmüyor olabilirsiniz. ancak unutmayın ki, hayattaki her şey bireysel özgürlükleriniz değildir. bireysel özgürlüklerinize aşırı önem verirseniz son derece bencil bir insan olup çıkarsınız. bu da sizi uzun vadede yalnızlaştırır. insanın her şeyi tek başına yapabilecek kadar güçlü olmadığını, bunun insan doğasına aykırı olduğunu da göz önüne alırsak hayata karşı tek başına kaldığınızda ezilmeniz son derece kolay olur. işte bundan dolayı birlikten kuvvet doğar diye boşuna dememişler. işte bundan dolayı insanlar yalnız kalmamak için evlenmeye, aile kurmaya eğilimlidirler. ne kadar isteseniz de bu gerçeklerden kaçamazsınız, kurtulamazsınız. bunlardan dolayı da fedakar olmayı, her zaman çıkar beklememeyi, empati kurmayı, sağduyulu olmayı er ya da geç öğrenmek zorundasınız. bunları başardığınızda evlenmek ve aile kurmak sizin için özgürlük kısıtlayıcı unsurlar olmaktan çıkıp asıl özgürlükler haline gelecektir.
Şu hayatta insanlara ne iyilik yaptıysam hepsi boşa çıktı, öbür dünya da umurumda değil bir süredir. Öbür dünya var mı yok mu belli değil, ne yapayım yani. Gidip cinayet filan işlemem yani o kadar da değil. Üzerime gelirlerse kavga ederim ama. Yakın arkadaşımdır dediğim kişinin 3 gün sonra çıkarsız hiçbir şey yapmadığını görüyorum.
Bir süredir güvendiğim 2, 3 kişi dışındaki hiç kimseye çıkarsız iş yapmıyorum. Hani sokakta bir yer soran olur, ona cevaplarım ama daha fazlasını yapmam, hep zararlı çıktım. Yok yaşlı yer ver, yok düşkün bunu yap, sonra üzerimize çıkıyorlar. Bir de bakmışsın yaşı belli olmayan orta yaşlı insanlar minibüste hakkınızda pis pis konuşuyorlar, artık yok arkadaş, bahane bulup kurtulun. Görün bunları. Aile kurmak için de bir eşe güvenmek lazım. Böyle bir güveni kimsede bulamadım.
Bir ara 2 hafta bir ilişkim olduydu da ihtiyaçtandı. Hiç bir anlamı yoktu, ona da açık açık söyledim ama karşıdaki tutturunca insan dayanamıyor. Sonra neyse ki daha görüşmedik, kapandı o iş. Yaş da 27, düşünün yani, bu insanlar niye bu kadar çok aile kuruyor, aklım almıyor, hatta sanırım bu durum orta okuldan beri devam ediyor bende çünkü insanların neden sevgili edindiklerini hiç anlayamadım. Her zaman ters geldi. Yani aşktan, sevgiden hiç anlamam, karşıdaki nasıl davranıyorsa ona göre davranırım.
Yalnız kalmak zor sayılır ama pek kötü değil, 2 senedir yalnız yaşıyorum ve kendimce uğraşlar bularak boş zamanlarımı değerlendiriyorum, bahsettiğim 2 arkadaştan da fikir alıyorum. Gayet yeterli. Sevişme için de ihtiyacım olunca masaj salonlarına akarım artık, arada insan çok kötü hissediyor yani. Ancak tanımadık insanla sevişmek de baya pis oluyor, söylemek lazım.
Hiç düşünmediğim zaten bu zamanda hiç iyi sonuçlanmayacak eylem.
Yalan değil mi o kalpten bağlar, aşk, sevgi vs. Sıcak davranıyor diye karşıdakine sevgi yumağı diye davranın bakalım neler yaşayacaksınız. Bunları tattıktan sonra ne kaplten baği ne sevgi, ne aşk, hiçbirini istemez oldum.
Kurması zor olan şeylerden.
Kurmak zor,
Oldurmak zor,
Devam ettirmek daha zordur.
Bu devirde zor olandir. Para kazanip evine cocuklarina bakarsin. Gercekten calisip evine bakan insanlara saygim sonsuz. Cocuklari buyutmek ev ahalisinin gonlunu hos tutmak falan..
kesinlikle tavsiye edilesi durumdur. Geçimden korkanlar dipnot allah rızıkların kefilidir. siz kalplerinizi temiz tutun. hayır için niyet edin.
(bkz: yuva kurmak). aile olunur, yuva kurulur.

insanın düzenli bir hayatı olması için ihtiyaçtır.