bugün

adam gibiydi.
cumhurun hiç anmadığı, hatırlamadığı, hiç gündeme gelmeyen, aslında fiili olarak da hiç onun başkanı olmamış, kemalist oligarşinin sözcülüğü ve başkanlığını yapmış, türkiye tarihinin en taraflı cumhurbaşkanığı yapmış şahsı. harbi ne yapıyor şimdi?
''tutuklanmayan'' tek düzgün adam.

hayret gözden kaçırdılar herhal!!
en iyi cumhurbaşkanlarındandır efenim...
eski cumhurbaşkanımız.
hakkında bir günde 2 entry girilince öldü zannettiğim emekli cumhurbaşkanı.
Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturup, hazineye kırk milyon (o dönemin parasıyla kırk trilyon) aktaran, düşünceleriyle, duruşuyla tam bir vatansever olan Türkiye Cumhuriyeti Eski Cumhurbaşkanıdır.
rauf denktaş'ın cenaze törenine katılmamış eski cumhurbaşkanı.
en içten duygularımla "aferin" demek istediğim eski cumhurbaşkanıdır. gerçi o yaşta bir insandan bir anda değişmesini beklemek zaten mantıksız ama hiç mi ders almadınız arkadaşım ya. halen daha 1930 kafasıyla yaşamaya devam ediyorsunuz. adamlar seni çağırıyorlar sen halen daha "gelmiyorum" diyerek eski mesai arkadaşının cenazesine gitmiyorsun. sanıyorsun ki iyi yapıyorum. aferin. son 3 seneden hiç ders almadan aynen devam.
kripton gezegeninden gelen anayasa kitapçığını merhum bülent ecevit e fırlatan eski anayasa mahkemesi başkanı ve 10.cu cumhurbaşkanıdır.
türkiye nin başına gelmiş büyük bir felaketti.ergenekon ile olan ilişkisi neden halen çıkmadı ne zaman çıkar hiç bilmiyorum.
namuslu dürüst, adam gibi adamdır...
köşkte rekor tasarrufun sahibi. akabinde gül ve hanımı masrafları "olağan" düzeyine getirmiştir.
adam gibi adamdır. en azından şimdiki gibi noter değildi.
edit: yuh eksilere bak, yalan mı olm noter işte...
gene bas eksiyi...
cumhurbaşkanı olmaktan çok muhalefet lideri gibi çalışmış; ecevit, gül ve erdoğan iktidarlarına elinden gelen engellemeyi yapmış kişidir.
''gelen gideni aratır '' sözünü hatırlatan bir insandır .
hukukun dışına çıkmayan cumhurbaşkanıdır.
şimdiki cumhurbaşkanının bırakın hukuku kendi danışmanları bile hukuk bilmemektedir.
mayın yasa tasarısı ve askerlere sivil mahkeme yolu açan düzenleme için aynı şeyleri söylemişti.
"hukukçularımıza incelettik bir problem yok" dediği yasaların ikisininde anayasa mahkemesi iptal etmişti...
Çok sevdiğim adam gibi adamdır. Neyse onu yapmıştır.
hakkında 1 liralık bile yolsuzluk davası yoktur. sonucunda ergenekon un adamıdır , neden hakkında dava açılsın ki? sonucunda ne belediye başkanlığı yapmış ne de başka bir ekonomik faaliyeti olmuştur , ne ile suçlanacak? resmen atanarak gelmiştir o göreve.

ha suçlanacak çok şeyi vardır halk nezdinde. en başta bir partinin kontrolüne bu denli çok girmesi , doğrudan doğruya darbecilerin safında yer alması. ve cumhurbaşkanlığının getirmiş olduğu görevlerden hiçbirini yerine getirmemiş olması en büyük suçudur.

kendisi ne bir basın açıklaması yapar , ne dış gezilere gider "bakın türkiye diye bir ülke var , unutmayın" mesajı verirdi ne de başka bir şey. anca otururdu.
en kötüler listesini çıkaracak olsak kenan evrenden sonra 2. gelir kendisi.

chp nin noteri olmuştur.

hukukun h sini bile bilmediği gibi , her daim de dışındadır , resmen çiğnemiştir tüm sistemi. o burjuvaların çok güvendiği sistem de şu anda ellerinden kayıp gitmiştir , bu terbiyesizlikler ondandır.
en vasıfsız cumhurbaşkanıdır.
neydi o öyle ölü gibi.
benim nezdimde türkiye'nin son cumhurbaşkanıdır, ondan sonra gelen ve gelecek olanlar sadece hükümet ideolojisini devlete uyduran kimselerdir. ötesi yok.
insani refleksleri olmayan onuncu cumhurbaşkanı. abdullah gül bir jest yaparak rauf denktaş'ın cenaze törenine katılmayı arzu ederlerse eski cumhurbaşkanları süleyman demirel ve sezer'i uçağına davet ediyor. demirel'e doktorları sağlık nedenleriyle gitmemesini öneriyorlar, o da katılamayacağını bildiriyor ki son derece makul. sezer ise gayet kuru bir şekilde katılmayacağını söylüyor. sezer'in sağlık durumu yerinde, sapasağlam. altı üstü 1 saatlik uçuş, en konforlu şekilde. ne olur gitsen? ha, abdullah gül'ün davetine icabet etmekten kaçınıyorsan, ki bu da saygı duyulacak bir tutum değil, en olmadı atlar tarifeli uçakla gidersin. yıllarca hukukun olmuş birisini son yolculuğuna uğurlamaktan imtina etmek hangi ilkenin sonucu olabilir, hangi insani değerle, hangi nezaket kuralıyla bağdaşır ?
bugün cumhurbaşkanı olsa acaba anayasayı ne yapardı merak konusu. kanaat önderi olan birinin bu kadar sessiz kalması bu kadar apolitik davranması hiç normal değil. kalk adam ülke elden gidiyor bir iki kelam bir şey söyle, neden sustuğunu ve sanki bu ülkede yaşamıyormuş, bu ülkede cumhurbaşkanlığı yapmamış gibi davranıyor anlamakta güçlük çekiyorum.
Soğuk.
Bayağı soğuk.
Buz gibi...
Tarihte hiç bir iz bırakmayan cumhurbaşkanı.

Cumhurbaşkanı olmasının dışında hiç birşey hatırlatmayan insan.