1. 1.
  *

  Araştırmacı - yazar, kitle dayanışma sahasında liderlik ve organizasyon; ögrencilere danışmanlık, uluslararası dostluk ve kültür ilişkileri, kozmik - bioenerji çalışması, spor faaliyetler yapma ve yönetme, özellikle Güreş Federasyonu istanbul Güreş ihtisas Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve siyah kemer judo, teak-wando hocası olarak 1974'ten bu yana Türk güreşine olan hizmetler.

  istanbul Bogaziçi Üniversitesi, önlisans ingilizce 2 yıllık - 1983
  Tekel Genel Müdürlügü ileri ingilizce - 2 yıllık kurs - 1987
  Türk Edebiyat Vakfı Arapça - 2 yıllık kurs - 1988
  istanbul Üniversitesi işletme iktisadi Enstitüsü;Metod geliştirme iş Analizi kursu 1984 Verimlilik kursu - 1985
  Ergonomi kurs mezunu - 1986
  ABD'de Tarım Bakanlıgı Kursu,(iki defa) - 1991
  ABD Sosyal Güvenlik ve Yönetim Sistemleri Kursu mezunu - 1991
  ABD Kentucky Üniversitesi Mesleki Doktora üstü akademik çalışma - 1991
  ABD'de Müslüman Kızılderilerle iligili araştırma - 1991
  Azerbaycan'da BMTeşkilatı bünyesinde yaptıgı ilmi çalışmalara göre yılın en başarılı ilim adamı sertifikası - 1998

  :. EĞiTiM VE KARiYER :
  2000 Birleşmiş Milletler Teşkilatı - UNESCO - AVRUPA BiRLiĞi nezdindeki "International personel academi" (Uluslararası kadrolar akademisi) profesör.
  1999 Azerbaycan Devlet inşaat Mühendisleri Üniversitesi - Profesör
  1996 Azerbaycan Bakanlar Kurulu nezdinde Halk Tasarrufatını idare Etme Enstitüsü işletme Fakültesi - Profesör
  1990 istanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal Siyaset Çalışma Ekonomisi Endüstri ilişkileri - Doktor
  1987 istanbul Üniversitesi iktiasat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Siyaset - Yüksek Lisans
  1983 istanbul Üniversite Orman Fakültesi - T. Endüstri Mühendisi
  1979 Maliye Gümrük Tekel Bakanlıgı Tütün Eksperleri Yüksek Okulu - Tütün Eksperi
  1974 istanbul Davutpaşa Lisesi

  :. ÇALIŞMA SAHALARI :
  1979 yılından bu yana eski adıyla Maliye Gümrük Tekel Bakalnlıgının çeşitli ve üst kademelerinde teknik, idari görevler, eksper - baş eksper - baş uzman.
  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Bakanlıgı ilgili biriminin "baş uzmanı olarak Azerbaycan Devletinin talebi üzerine uzmanlık konularıyla ilgili çalışmalar, ilmi araştırmalar ve üniversitelerde ders vermek üzere görevlendirilmiş, halen bu göreve devam etmekte.
  Birleşmiş Milletler teşkilatı UNDP - Kalkınma Programı Gönüllü Uzmanı olarak 1993 yılından bu yana Azerbaycan'da Planlı ekonomiden Pazar ekonomisine geçişle, Pazar ekonomisi, Pazarlama, Milletler arası pazarlama konularında devlet programları hazırlamış, halen bu programların icrasıyla ilgili olarak Azerbaycan'daki devlet, özel ve Devlet Üniversitelerinde hocalık (lecturer) çalışmalarını ve yeniden yapılanma programlarını (development) yürütmektedir.

  (bkz: http://www.maranki.com)
  5 -1 ... istanbul
 2. 2.
  kozmik bilinç adlı bir savın savunucusu şahıs.
  2 ... akustikcinayet
 3. 3.
  ilim ve irfan dolu bir bilimadamimizdir, herzaman hakki savunur.
  2 -1 ... merhaba asker
 4. 4.
  yaşam enerjisi kitabının yazarlığını eşiyle paylaşan düşünür. öyle ki, kitabını okurken kariyerine bakıp hayran kalmamak elde değil. (bkz: kozmik bilim) (bkz: yaşam enerjisi) (bkz: elmas maranki)
  3 ... parantez
 5. 5.
  eski tütün eksperi.. cibali tütün fabrikasından çıkıp azerbeycana gidip 5000 dolara aldığı prof luk hikayesiyle milleti gülmekten yere yatıran vatandaş... her yere girip çıkan, ağzı laf yapan , pazarlama uzmanı.. karı koca otları taşları kozmikleştirip dolara çeviren asrımızın hudinisi.... valla helal olsun adama.. melih gökçek bile bunun eline su dökemez... her zaman böyle kozmik proflara ihtiyacımız var....
  1 -2 ... xyorumcu
 6. 6.
  kozmik bilim, taşlarla tedavi, sağlıklı beslenme ve bir sürü bilim hakkında çok bilgisi olan ve bu bilgileri bizlere aktarmaya çalışan bir profesör. adamın söylediklerini duyunca insan ister istemez , biz türk halkının üzerine oynanan oyunları öğreniyor.
  3 ... bana mi dedin
 7. 7.
  biraz bilim, biraz din, biraz kadim şifacılardan alıntı ile ortalama türk insanını ümüğünden yakalayan, son yılların yükselen yeni dini sağlıklı yaşam konusunda yazdığı kitap yüz binler satan insan.bu adam şimdi kanaltürkt e saba tümer e astroloji,din,antiageing,spor,tıp,fizik, mistizm gibi sayısız konuda birşeyler anlatmakta.kendisi bir iktisat profesörü olmasına rağmen bu konuda pek birşey yapamamış anlaşılanki nasıl para kazanırım diyerek bu işe girişmiş.söylediklerim tamamen bilimseldir diyerekte kuyruklu yalanlar atmaktadır.
  işte maranki'den bazı inciler;

  saba tümer'e

  sesi benden alıp size taşıyan canlılar var.(heralde sesin dalgalarla yayıldığından haberisiz)
  görüntüyü taşıyan canlılar var.(optik bilmini çökerten cümle)
  virüs ve bakteriler var, doktorlar ben bunu söyledim diye karşı çıkıyorlar.(artık buna ne denir bilmiyorum)
  bir kişi sizin resiminize çok dikkatli bakarak sizin dünyanıza girebilir.(film artistleri yandı heralde.şimdi sormak lazım bilgisayar ekranındanda bu giriş mümkün müdür?)

  tamam bazı bitkilerin ne işe yaradığını araştırdın.kitabını yazdın çokta sattı cebini doldurdunda birazda cümle kurarken aklı başında kelam et be adam.fotoğrafa bakarak birinin dünyasına girmek ne demek?millette prof deyip sarılıyor kitaplarına.ne günlere kaldık.
  7 -2 ... gourmont
 8. 8.
  bir ibrahim saraçoğlu kadar olamayacak adamdır. pek güven teşkil etmiyor bende.
  ... taharetmuslugu
 9. 9.
  söylediği şeylerin gerçek olup olmadığını çok merak ettiğim adam. gerçekse söyledikleri, bu kadar kolaysa hepimiz güzel güzel yaşarız şu kirli dünyada.
  ... kasper
 10. 10.
  sinir seviyemin tavan yapmasını sağlamış adam. kilolu ailem ve akrabalarımın, onun ve ot b.k diyetlerinin yüzünden pcyi işgal etmesine sebep olmuştur.
  4 ... nickoteen