bugün

sagir olmayan turk'tur.
olsa olsa ahmet türk'tür.*
müzik zevki gayet gelişmiş, iyi bir kulağa sahip türktür. müzik evrenseldir geyiğinden dini, dili, ırkı olmadığına göre tamamen algı meselesidir.
(bkz: #3216196)
inadına daha da dinleyecek olan türktür.
turk degildir.
eğer kalkıp çark caddesinde dinlemeye kalkarsa büyük ihtimal kulakları sağır edilene kadar dövüleceği için bir daha dinleyemeyecek olan türktür. örnekleri daha önce görüldü çünkü.

(bkz: ahmet kaya tisortune linc girisimi)
(bkz: 29 mart sakarya linc girisimi)
müzigin evrenselligine inanan türk'tür. boş zamanlarında kafatascılık oynamak yerine, yurdumun daha derin sorunlarına inmekle mesguldür aynı zamanda!
türk mürk değildir.
"ben dinleyemem bilirsin
kulağımı tıkar giderim"
"peki bir türk system of a down dinleyebilir mi?" sorusunu bize sorabilecek olan türk'tür.
içtiği coca cola, yediği mcdonalds, tükettiği algida, sinemaya gittiği amerikan filmi, seyahat ettiği yabancı tandaslı hava yolu şirketi, aldığı amerikan markası elektronik eşya, parasını kullandığı dalır, hiçbiri filistin ve ıraka kurşun olarak gitmiyorda garibim ahmet kayanın mı albümü pekeke`ye gidiyor ey yurdumun güzel insanı.
herifin parçalarındaki sözlerde illede bi i.nelik aramayan,
şarkıyı sadece kendi istedigi tarafa yorabilen,
çok üstüne gelinirse, kafası da biraz güzel olan türktür.. *
her normal insandan biridir.
normal insan nasıl ki armutla elmayı ayırabiliyorsa, kendisi de ırkla muzigi ayırabilmektedir.

"vay efendim biz cok rahatsız oluyoruz" diyorsanız.. tuh.. napsak ki..
türkçe bilen ve sağır olmayan bir türktür. bir şarkıyı gerçekten dinleyebilmek için duyma organlarının çalışması ve şarkının dilini bilmek gerekir ki ahmet kaya şarkılarının çoğunu türkçe yazmış, söylemiştir.

bütün türkiye türkleri, türkiye türkçesi ile şarkılarını seslendiren ahmet kaya'yı dinleyebilir.
öyle bir yeteneği olan türk. *
hani ilkokulda kizlarin yanina oturtulunca dalga gecilen bir cocuk vardir. 'kiz oldun oglum sen artik erkek degilsin. kizlarin arasinda kivircik bebek' gibilerden. bu da onun gibi bir tespittir iste.

hayir ahmet kaya'dan nefret ederim, kurtte degilim. ama 3. sahislara mi kaldi bir kisiyi dinledigi muzikten oturu yargilayip fislemek? ahmet kaya'ya gelene kadar neler var neler...

edit:imla
şarkılarında; ben onlara şarkıda demiyorum 'illegalitesindeki bölücü' sözlerine beste yapan bu sahsiyeti dinleyen insandır.

müzik ideolojisinden beslenir.her bir parcasında illaki bir bölücülük propagandası yapmayı bir kahramanlık sayan aynı zamanda bunu bir zaman sonra alelade bir iş olarak yapmaya devam eden bir sahisyeti dinleyebilmek onunla aynı kefede iz sürmekten öteye gecmez..müzik ayrı düsünce ayrı diyenleri duyuyorum!vız gelir tırıs gider. pkk bayrağı altında konser vermesine ve bunun herkes tarafından bilinmesine rağmen hala bazı türk vatandaşları tarafından sevilebilme ihtimali bulunan peşmergeyi dinlemeye devam edebilirsiniz.biz ideolojisi için değil sesi için dinliyoruz tarzı ancak gerizekalıların kurabileceği türden düşüncelerle desteklenen ölüp ölmediği de belli olmayan pkk'lıyı ben insna olarak da görmüyorum. ideolojisi de t.c;ye karşıdır.t.c;ye karşı olana biz de karşıyız.
şeyh bedrettin, börtlüce, torlak kemal"in kim olduğunu bilmeyen türktür. atalarına isyan edenleri anlatan şarkıları dinleyen türktür. benimde utandığım türktür.

(bkz: şeyh bedrettin)
(bkz: börtlüce)
(bkz: torlak kema)
(bkz: osmanlıdaki isyanlar)
Kuvayi Milliye Destanını Ahmet Kaya'dan dinlemiş Türk'tür.

Kürt halkının kardeşi Türk'tür.

"Bu küskünlük, bu dargınlık, kızgınlık niye" diye merak eden Türktür.
"Aydınlıklar karanlıkta yol olur gider" diyen Türk'tür.
"işte böyle karanlıklar içinde , devriyeler adım adım gezende... doğacak güneşi" göresi gelen Türktür
"Neden daracık yaparlar bu evleri, pencereden görünen gökyüzüne inat" diye merak eden Türk'tür.
"Dediler ki düşünmenin günüdür" diyenleri merak edenlere "kimdi bunlar" diye soran Türk'tür.
"Sel dağında sancı"sı kalan Türk'tür.
"Zincilere yeten gücü" "mektuplara yetmeyen" Türk'tür.
"Fabrikada tütün sarar, sanki kendi içer gibi" Türk'tür.
"Haydi haydi haydi gül Haydi haydi haydi sende" nakaratını bin kere tekrarlayası olan Türk'tür.
"Geleceğim bir gün bende, sevgi büyüt ellerinde" diyen, umut eken Türk'tür.
"Sinesine bıçak saplayan" "yaraları eskiyen" Türk'tür.
"Metrisin önünde durup hasretini yere vuran" Türk'tür.
"Bağlanmış eli ayağı, kaçamayan" Türk'tür.
"Kendi işinde giden, herkesi de kendi işine" gönderen Türk'tür.
"Dostun dostu, düşmanının eveli" Türk'tür.

"yorgun demokrat" Türk'tür.

"halkına kavga veren bir bıçak ucu" Türk'tür, "başkaldırıyorum diye haykırır ve sesi kent varoşlarının izbe bodrum katlarına kurulu atölyelerden Kürt dağlarına kadar memleketin dört yanında yankılanır.

Diyarbakır'lı olup ismi Bahtiyar olma ihtimali olan Türk'tür.

Ahmet Kaya'yı bilimle anlayan, felsefeyle anlayan ve tarihle yargilayan Türk'tür.
dinlenemeyeceğini savladığına göre dinlemi$ olman gerekmiyor mu andersen?
(immanuel tolstoyevski rasyonalizmi + benn alaycılığı)

zamana bağlı azalma grafiğinizi çizdiydik biz sizin, plan filan yaptınız sonra.
ahmet kaya'yla alıp-veremediklerinizi toplayın, sonra beni arayın.

viva la muerteci eblehler sürüsü sizi.
(bkz: osurmadan sıçan insan)
ahmet kaya vatanı satmadan önce bu ülkede saygı görmüş, yüzbinlerce hayranı olan biriydi.
şarkıları da çok sevilirdi.

vatana ihanet etmesi kendisine olan sevgiyi saygıyı yitirmesine, hatta nefret kazanmasına sebep olmuştur.
ancak şarkıları güzeldir ne me lazım.
(bkz: petuk)
SANATI BiZi iLGiLENDiRiR DiYENLERiN BU GÖRÜNTÜLERDEN VE BU ŞARKISINDAN HABERi YOK!

Iste o konser deki şarkı kayiti:

Ahmet Kaya-Almanya Konseri

Kürdüz ölene kadar

Vallahi biz dostu özledik

Kürdüz ölene kadar

Vallahi barisi özledik

Kürdüz sonuna kadar

Vallahi APO yu (Terörist başı Abdullah Öcalan) özledik

Kürdüz sonuna kadar

Vallahi biz dostu özledik

ŞARKI ARASINDA KIŞKIRTAN KONUŞMASI

Yasamak,tek basina birsey degil.Yasamak,kari koca olarak yasamak birsey degil.Yasamak,iki kisiyle yasamak da birsey degil.Yasamak,onurunla,namusunla,ulusal kimliginle,halkinla yasamaktir.Onurlu yasamaktir,serefli yasamaktir.

Biz bedeli ne olursa olsun yasamimizin hiçbir zerresinde ne Türkiye ne de Türk düsmanligi yaptik.Ama biz hayatimizin basladigi noktadan bu güne kadar geçen süre içerisinde bagimsiz,demokratik bir ülkenin dürüst Kürtleri olarak yasamak istedik.

Artik savas naralarinin yerine baris naralarinin alanlari doldurdugu bu zamanda,çok dogru seyler yapmaya yüz tutmus su anlarimizda sakin olaki akliniza söyle birsey gelmesin. Acaba buralardan uzaklara mi gidiyor? Yok öyle birsey

Baris ve baris yanlisi insanlar onurun ve namusun dimdik silahidir.O yüzden biz askla,sevdayla,kavgayla büyüdük.Bu yüzden sakin ola ki barisi teslimiyet gibi düsünenler böyle bir gaflete düsmesinler.Biz sevdayi da biliriz,kavgayi da biliriz.

AHMET KAYA NASIL BiTTi!

Şubat 1999da Magazin Gazetecileri Derneğinin (MGD) ödül töreninde Artık Kürtçe okuyacağım. Kürtçe klip çekeceğim. Bu klibi yayınlmayanlar Kürt halkına hesap vermek zorunda kalacak şeklindeki sözleri nedeniyle Halkı din, dil, ırk ayrımı gözeterek kin ve düşmanlığa açıkça tahrik ettiği iddiasıyla bir günlüğüne cezaevine giren Ahmet Kaya, yurtdışına çıktı ve bir daha geri dönmedi. Birçok davadan yargılanan ve mahkumiyeti bulunan Kaya nın seyir defterinden bazı notlar şöyle:

MGD de yaptığı konuşma nedeniyle 6.5 yıldan 13.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıp beraat etti.
Temmuz 1999 da Münih te verdiği bir konserde Arabamı şerefsizlerin memleketinde bıraktım dediği iddia edildi.
Frankurtta PKKyı öven konuşması nedeniyle istanbul 3 Nolu DGMde 10 Mart 2000de hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı.
1993te Almanyada Abdullah Öcalanın posteri önünde konser verdiği gerekçesiyle 3 yıl 9 ay ağır hapis cezasına mahkum oldu.
Kasım 1993te Berlinde verdiği konserde Dağdaki adamın paraya ihtiyacı vardediği için yasadışı terör örgütüne yardım ve yataklık etmekten 4.5 yıl ağır hapisle cezalandırıldı.
Nisan 1999da, Almanyadaki konserinde,Beni de imralıya o saygı değer şahsın yanına koyun dediği için hakkında soruşturma açıldı.
Mart 1999da Hollandanın Rotterdam kentinde verdiği konserde Öcalanı kastederek, bir dostu özledik. Kürdüz ölene kadar. Barışı özledik. Vatansızlıktan üşüdük diyen Kaya, Haziran 1999da Hamburgdaki konserde, Türkiye yi çok seviyorum. Andım var Dersim Dağının tepesine ev kuracağım. Bu savaşı durduracağız diye konuşuyordu.
Fransada verdiği konserde aldığı 4.5 milyar lira ile PKK krizine yol açtı. PKKlılar örgütün adını kullanıp lüks içinde yaşıyor diye bu kezde Kaya’ya tepki göstermişlerdi.
TÜRK MEDYASINDA iLK KEZ

1999 Yılında Almanyada düzenlenen konserin organizatörlerinden biri de olan Medya tv de gösterilen bu görüntüler zamanla hasır altı edilmişti. O dönemde Konserden haberdar olan Hürriyet ve Milliyet gazeteleri Avrupa temsilcileri haberi Ahmet KAYA hangi dostu özledi” şeklinde haberi vermiş ve Kayanın sadece DOST Demesini eleştirmişlerdi Açık açık APO kelimesinden ise bihaberdiler.Şimdi teknoloji ilerledi, aradan 7 yıl geçti Türkiye internetle tanıştı insanların haber kaynakları internete taşındı .Dolayısıyla geleneksel medya yerini net medyasına bıraktı.Bu haberde o farkın ürünü işte

izleyip de izlenme derecesini artırmak isteyen ya da merak eden varsa buyursun(artık bu kadar yazıdan sonra neyi merak ettiyse):
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=pu-In_vch5c +
--spoiler--

Haber:Lütfü BULUT
Kaynak:http://www.haberkenti.com a teşekkür ederiz.
Kaynak2: http://www.ibneyiz.biz

edit: gaza gelen istediğini yapabilir
müzik zevkinden taviz vermeyen türk'tür. bir şarkıcıyı dinlemek onun gçrüşlerini de benimsemek anlamına gelmez.