bugün

deprem bilimci. her yerde karşımıza çıkıyor. geçen gün de balık ** üstünden depremi önceden haber veren cihazın çalışma sistemini anlattı. o bi yandan anlatırken bi yandan da balıktan sular akıyordu. o bizi güldürdü allah da onu güldürsün ne diyelim.
ayrıca 17 ağustos depreminden sonra sağda solda yapı denetimi ile konuştuktan sonra gidip bi yapı denetim şirketi kurup, parayı kırdığı yönündeki söylentilere inanmak istemiyoruz. yazıktır.
iran'ın petrol danışmanıdır.
iyi bir ogreticidir, bilgilidir falan ama isi ticarete dokmus olmasi nedeniyle pek seveni yoktur.
şuraya bu kadar liraya giderim, şu konferanstan şu kadar para kaldırırım mantalitesine sahip bilim adamı (!). bildiklerini - ki bildikleri de varsa, 'illaki vardır, adam prof. olmuş boru mu diyeceksiniz' para ile bilgi birikimini paylaşması da ne kadar doğrudur - bir şekilde ticaret haline getirmiş, sitesinde pazarlama filan da yapan bilim insancığı.

ahanda yarın deprem olur da, ölmez çıkarsak, o haber senin bu haber benim, denize düşen yılana sarılırmisali ekranları kaplar.
kişisel web adresi http://www.ahmetercan.net/ olan deprem uzmanı.
japonya'daki depremin ardından yaptığı konuşmada 7-10 gün içinde türkiye' de deprem olabileceği ihtimali üzerinde durmuştur.
deprem oldu mu? oldu. dün muş'da (3.1) bugünse van'da (4.6) meydana geldi.

--spoiler--
yeni olacak depremlerden süprüntü dalgaları beklenebilir. uzak etki içinde türkiye’de girer. uzak etki içinde yüzde 3’lük bir olasılıkla türkiye uzak etki altındadır. türkiye’deki en çok korkulacak yerler kuzey anadolu kırığı, batı anadolu’nun bulunduğu ve doğu anadolu’nun bulunduğu yerlerdir. ille de olacak diye bir şey yok ancak 7 ile 10 gün içinde bayındırlık ve iskan bakanlığı afet dairesi hazır olmalıdır.
--spoiler--
memlekette böyle öküz deprem uzmanları oldukça daha biz çok saçma sapan deprem yorumları dinleriz. sözde bilim insanı hıyar ağası.

edit: senin egonu sikeyim. ulan bir bokta değilsin ki hani, egonu anlasak?!
Adını ilk defa bugün bir hürriyetin internet sitesindeki bir haberde gördüm.
Samanyolu televizyonunda canlı bağlantı yapılıyor.Konuşmayı aynen aktarıyorum.
http://webtv.hurriyet.com...yinda-boyle-cildirdi.aspx
Tuhaf..
memlekette bolca bulunan proflardan birisi. nedense oğuz isimli şahsa uyuz mu olmuş nedir, ulusal bir kanalda ego postası koymuş. (bkz: ne içtin sen koçum)
'7.2'lik deprem bekliyoruz' demiş bilim insanı?
son yaptığı açıklamada büyük depremlerin devam edeceğini; 2045 e kadar da marmara da büyük bir deprem beklediğini; izmir için ise tehlikenin olmadığını ifade etmiş olan profesör şahsiyet.
hepar'ın istanbul belediye başkan adayıdır. kendim üzerinden yola çıkarak şöyle bir yorum yapayım:

hepar destekçisiyim. geçen seçimlerde de birçok oy kazandırdım. partinin destekçisi çok olmasına rağmen oy sandığının başına gelince oylar bölünmesin yalanına uyup yüzbinlerce insanın oy atmadığı kanaatindeyim. kesinlikle oylar bölünmesin diye düşünmemek ve hepar'a oy vermek gerektiğini savunuyorum.

tabi önemli nokta, bunları genel seçimler için söylüyorum.

belediye başkanlık seçimlerinde osman pamukoğlu'nun bizzat kendi söylediği gibi amaç belediyeleri akp'ye kaptırmamaktır. akp'ye en güçlü rakip desteklenmelidir. yani mesela istanbul'da mhp'nin şansı yok. hepar'ın da öyle. chp ise sarıgül ile avantajlı. mhp ve hepar da oyları sarıgül'e kaydırırsa istanbul akp'nin elinden çıkar. erzurum'da ise mhp'nin adayında birleşilmeli mesela. bu düşünce önemli ve bu düşünceyi osman pamukoğlu da savunuyordu geçen tv konuşmasında. ne amaçla aday çıkardığını anlamış değilim ve istanbul için oyumu chp'nin adayına vereceğim. umarım herkes olayı doğru anlamışdır.
--spoiler--
10 Kasım 1947 (15.03.1948 Belgeli) ‘de Aydın-Nazilli’de doğdu. Bilimci, Türk Dili Araştırmacısı, Jeofizik Mühendisi, Türk Dili Araşırmacısı, Çağımcı (gazeteci), Yazar, Düşünür, Kamusal Toplum (STK) Örgütçüdür. istanbul Üniv(Tüleklik-Lisans)1970, ABD’de Kaliforniya Stanford Üniv. (Unganlık-Master)1973, Colorado CSM(Ökelik-Doktora)1975, Massechutsetts Ins. Of Technology MIT(Ökelik üstü-Post Doktora) 1980 derecelerini almıştır.

1975 – 2004 arası iTÜ Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliğinde öğretim üyeliği yapmıştır.2011‘den günümüze iTÜ Jeofizik ile Maltepe Üniv inşaat Müh. Bölümlerinde öğretim üyeliği yapmaktadır. 17 kitabı, 420 bilimsel yayını, Türkiye sorunlarına yönelik 905 araştırma tasarımı vardır. 24 Kamusal (Sivil) Toplum Kuruluşu’na üyedir. SENATO ile ŞANTiYE dergileri ile Beşiktaş, Yeşil Dünya gazetelerinde sürekli köşe yazarıdır.

Türkiye’de ilk kez “Jeofizik Mühendisliğini” 1983’de kurduğu YERALTI ARAMACILIK Bilimsel Araştırma Kuruluşuyla özelleştirmiştir.

2000-2002’de TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Genel Başkanı, 2002-2004’de Türkiye Jeofizik Kurumu Derneği Genel Başkanlığı, 2006-2007 Arası iran Devletinin petrol danışmanlığını yapmıştır. 2010’da “Ülkeler Deprem Ağı Türkiye Başkanlığına” atanmıştır.2011-2012 arası TMMOB JFMO Başdanışmanlığı yapmıştır.

1974’de Amerika’da “Yılın En Başarılı Yabancı Öğrencisi”,
2000’de i.Ü. iletişim Fakültesi “Yılın iletişimcisi “(Deprem Eğitimi ile),
2002’de Halkın Onur Ödülü,
2002’de ADD’ce Yılın Atatürkçü Bilim Adamı,
2003-2005’de Aydın Derneği Yılın Deprem Bilimcisi,
2005 Uluslar Arası Azerbaycan Jeodinamik ve Petrol Toplantısı “En başarılı Bilim Adamı”,
2012 Dil Derneği “Yılın Bilim Adamı”
2013 Fen Bilimlerinde “Yılın Yerbilimci Bilim Adamı” ödüllerini almıştır.

ilgi alanları; Kentsel Dönüşüm, Yapılaşma ile Yapı Jeofiziği, Deprem Kestirimleri, Yeraltı Kaynakları Aramaları, Arkeojeofizik, Türk Dili Araştırmalarıdır.

Yaşamı; Araştırma, eğitim, yayın, danışmanlık, sunuşlar(konferanslar), TV izlenceleri yaparak yaşamını sürdürüyor.
Eşi Bosna-Hersek istanbul Konsolosu’dur. Bir oğlu, bir kızı, iki torunu vardır. Çilim (sigara) ile alkollü içki içmez. Organlarını bağışlamıştır. Türkçe, ingilizce bilir. Katıksız Atatürkçü, bilimgüder(laik), yurtseverdir. Al bayrağını, ikiteker sürmeyi, Ağaç dikmeyi sever. Kavalalı Mehmet Ali Paşanın büyük torunudur.
--spoiler--

Kaynak: http://www.hakveesitlik.org.tr/05_12_2013-duyuru/
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
kibirli bir profesör.
Bir kez daha haklı çıkmış deprem uzmanı.
Itu jeofizik profesorudur kendisi . Iyi bir hocadir .
istanbul Teknik Üniversitesi (iTÜ) Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.
Kuşadası depremi sonrası Ege'de daha büyük bir depremin olabileceğini iddia etmiştir.
Meksika depreminin ardından oluşan yer kabuğu gerginliğinin 10 gün içinde dünyanın her hangi bir yerinde büyük bir depreme sebep olacağını söylemiş.
Gele gele dünyanın sonuna denk geldik. Sonumuz hayrola.
Kaynak: 9 Eylül 2017 Kıbrıs postası gazetesi.
asıl mesleği öğretmenlik olan, ankara bölgesi yardımcı hakemi.
Bilal e anlatır gibi anlatıyor.
(#46813673) şeklinde aynı görüşümün olduğu kişi.
Açın bir web sitesi, deprem hakkında bilgi verin, merak edenler sorsun ama haber ve sözlüklerde sürekli rastlamayalım.
Tamam, deprem için gereken hazırlıkları yapalım, önlemleri alalım da sürekli ve her yerde dile getirilmesi zaten stresli bir ülkede daha çok stres oluşturuyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar