artik günlük hayatta bol bol karsilasacaginiz kisidir. ahmedinejad i mücahit diye karsilamistir bu kisiler. ülkenin kurucusu ata ise onlar icin neyi temsil eder merak konusudur.
türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmayan, türk olmayan veya bunlar olmasına rağmen tam olarak hissetmeyen milli bilinci kaybolmuş insanın davranışıdır.
türk olmayan insandir.
(bkz: insan mı)
(bkz: canın sağolsun)

edit: yazıklar olsun aramızda bile böyle bir yaratık var .
eğer türkse cahilin tekidir, bilgisizdir; hemen bilgilendirilmeli ve doğru yola getirilmelidir.
- cahildir.
- kasıtlı tepki çekmek istiyordur.
- malın önde gidenidir.
atatürk' ü herhangi birisinden üstün görmek şart değildir.

sonuçta herkes eşittir, amerikalının birine göre bush bile atatürk'ten daha üstün olabilir. görecelidir.
Türkler dışında her kesimin düşünebileceği bir olay.
ikisi de kendisine karşı olanları sindirtmiştir. amaçları doğrultusunda muhalifleri püskürtmüştür. tabi birininkini herkes bilir, birininkini ise kimsenin bilmesini istemezler*. yani ikisi de liderdir. üstün olan vardır ama burası türkiye, söylenmez öyle herşey.
Kendi saflarının güçlendirildiğini görünce utanıp sıkılmadan atatürk'e olan asırlık kinlerini kusan insancıkların sözlükte bile var olduğunu görmemize sebep olan insanlardır.

Şimdiii "ölü bir kişiden elbette üstün olan" ahmedinejad'ınızın seçimle zaten var olan bir ülkenin oturmuş rejimine bir yerini kaşıya kaşıya geldiğini atatürk'ünse bir ülkeyi yıkıntılardan var edip üstüne bir de rejim oturttuğunu hatırlatsam size..? ya da mesela atatürk'ün ülkesinde birçok avrupa ülkesinden yıllar önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı verildiğini o sevdiğiniz adamın ülkesinde ise kadınların hatlarını gösteren bir giysiyle bile dolaşamadıklarını söylesem...? alır mı biraz kafanız? almaz! alsaydı bir asırdır alırdı. alsaydı "ama atatürk muhaliflerini susturdu yaaaaa" diye böğürüyor olmazdınız hala. alsaydı dünyada yapılan bütün devrimlerde karşı devrimcilerin kalkışmasını engellemek için bir tasfiye süreci yaşandığını biliyor olurdunuz. alsaydı eğer bunları kafanız,kara kalabalıklardan çıkıp ülkenin gerçek aydınlığı yürüyüşüne destek olurdunuz biraz da olsa. ama sizin kafanız almadı, almıyor ve korkarım almayacak da. Yazık ulan, yazık!!!
kendinden şüphe etmesi gereken, nerelerden nasıl geldiğini bilmeyen insan modelidir.*
iranlı bir molladır...
che yi atatürkten iyi tanıyan gençler ile aynı kefede olan insan.

iki tür'de nutuk okumamıştır.
irAnlı sıradan bir insandır. ahmedinejat sevilmeyebilir ama onu sevenlere hayvan demek, "lan bunlar insan değil" demek kimsenin hakkı değildir.
iranlı bir kişidir.
ikisini de lider olarak tanımlayan sözlük kullanıcıları da varken hiç şaşırmadığım hede. Bu tip insanlara önce liderlik ne demektir onu öğretmek gerekir. bir kişi öncü olabilir , diktatör olabilir ama liderlik çok farklı bir vasıftır.

Gel gelelim biri kalkıp da ahmedinejad'ı Atatürk'ten üstün görebilir. Bu görüş beni ilgilendirmez demek geliyor içimden ama zamanında şeyhleri, hocaları üstün görenleri susturmadık ve bugün ne halde olduğumuzu görüyoruz. En son sıkmabaşın biri kalkıp hümeyni'yi sevdiğini , Atatürk'ü sevmediğini söylemişti misal. Dikkatli olmak lazım. Koşar adım geliyorsun ey şeriat *
üstünde atatürk resmi değilde che resmi taşıyandan farksız insandır.
(bkz: bu koşulları kabul etmiyorum)
konunun türk olup olmamakla alakası yoktur. bir tarafta kendini bütün dünyaya kanıtlamış bir lider, öbür yanda kim? *
(bkz: insan mı)
(bkz: canın sağolsun)
(bkz: be hey gafil)
iran'da yaşananlardan ya da yaşanmış olanlardan bi haber olan kişidir. ahmedinejad evet batı emperyalizmine direnmektedir ama özgürlükleri kendinden önceki yönetimlerde sonuna kadar kısıtlanmış vatandaşlarının yaşam haklarını kısıtlamaya devam etmektedir, mustafa kemal türk vatandaşlarına * özgürlüklerini vermiştir.

ayrıca ne demek türkiye'de öyle her şey söylenemez falan, kanıtın varsa adam gibi, dediğinin arkasında durabiliyorsan elbette dinleyen ve hak veren adamlar çıkacaktır. haklısındır ve susturuluyorsundur, tamam, deriz konuşturmuyorlar. * * ama bu, öyle türkiye'de her şey söylenemez, yok bunu sadece türkler söyler bikbikbik vur kaç hesabı konuşursan tabii ki birilerinin, sadece türk vatandaşları değil mustafa kemal'i tanıyan yabancılar dahil, çanınıza ot tıkaması muhtemeldir. anlatırsın, ahmedinejat şöyledir böyledir, şu şu nedenlerle atatürk'ten üstündür, şu şu nedenlerle atatürk şöyledir böyledir, üstün değildir... ha bunu yapamıyorsan yazma hakikaten. sonra yok seri eksi oy veren ibne yok sözlükteki faşistler yok laftan anlamayan dar kafalı türkler bikbikbik...
'hayatımızı, namusumuzu, dinimizi rahat rahat yaşamamızı borçlu olduğumuz atatürk'ü sevmemek inadını anlayamadığım gibi üstüne bir de sana hiçbir faydası olmamış adamı ona yeğ tutmanı hiç anlayamıyorum yurdum insanı!
tamam kabul ediyorum bende var bi tuhaflık, bi eksiklik. sen soylemeden yazayım nasıl olsa hakaret edeceksin.' insanıdır.
elbise askısıyla yemek yemeye, kumandayla sigara yakmaya, gırgırla duş almaya çalışan insandan farkı yoktur. neyin ne, kimin kim olduğunu bilmemektedir.
kendi ülkesi için çalışmış didinmiş atalarını ve bağımsızlık harekatını türk halkına benimseten bir lideri hiçe saymaktır.

ne yani, laik olmayı beceremediğin için ülkeni ve atalarını satmayı göze mi alacaksın?

düzenleme: vay anasını be! içimizde vatan hainleri besliyormuşuz da, haberimiz yokmuş arkadaş!
o insansa ben başka bişeyim.