bugün

bu muhterem zatı anlamak için biraz uğraşmak lazım. videolarını pür dikkat izlemek lazım. her şeyi tüm açıklığıyla yazdığını ve ona ihtiyaç duymadığımız kanısında kendileri. yanılıyorsunuz efendim, biz sizin kadar zeki değiliz, haliyle soracak sorularımız var.
ayrıca fahri kainat efendimizin hakikatini bu kıymetli zattan okuyup öğrenmeli. olay bize anlatıldığı kadar basit değil... derinlere dalmak isteyen arkadaş, hikaye anlatımlarından yolunu bulamayan arkadaş, kendini bilmek isteyen arkadaş, vahdaniyetin sırrına ermek isteyen arkadaş, bu adreste sorularının cevaplarını alıp, ne yapman gerektiğini öğrenebilir. ve daha da önemlisi yaptığın ibadetin dua' nın hakikatinin sırrına erişebilirsin. saygılar... kendisiyle tanışma hevesindeyim. sözlük okur mu ki acep?
düşünür, kendisi söylüyor..

din hakkında söylediklerine de itibar edilmez..
akıllı, aklın kullanılmadığı ortamda susmasını bilendir. ( ahmed hulusi )
kaderin, vahdetin ne olduğunu ayetler, hadisler ışığında öğrenmek isteyenler için doğru kitaplar verdiğim adreslerdedir. fisebulullahtır. insanlığa sebildir. bedavadır. allah ilminden para almayanların hizmetleridir.

(bkz: http://www.ahmedhulusi.org/kitap/akilveiman.htm) (bkz: http://www.ahmedhulusi.org/…itap/insanvesirlari.htm)
(bkz: http://www.ahmedhulusi.org/kitap/)
bu ilimden faydalanalım arkadaşlar.
bir işe başlamadan önce " besmele " çeken insan, sanki şöyle demektedir:
" rahman ve rahıym olan allah'ın özellikleri ve kudreti ile, hikmetinin eseri olarak, o'nun namına bu işe başlıyorum.
farkında ve idrakindeyim ki gerçek fail o'dur. o istediği için benden bu fiil çıkmaktadır." ahmed hulusi
Kitaplarını başarılı, üslubunu ise etkileyici, dolaylı ve biraz ağır buldum. Merak ile bir süre okudum ve bilgi sahibi oldum. Ehli sünnet bakış açısı ve yaşam tarzına göre farklı bir duruşu olduğu için kendisine belli bir mesafede durmayı tercih ediyorum. Buna rağmen okunmalı, değişik bakış açıları ile yorum kabiliyeti arttırılmalıdır.
" orijin varken kopya çevresinde toplananlar, kopyanın kopyası olmaktan öteye geçemezler. orijin yalnızca " allah rasulü" dür.
müslümanlar terörist öyle mi?
• birinci dünya savaşı'nı kim başlattı? müslümanlar mı?
• ikinci dünya savaşı'nı kim başlattı? müslümanlar mı?
• hiroşima ve nagasaki'ye nükleer bombaları kim attı? müslümanlar mı?
• avustralya'daki yaklaşık 20 milyon aborjin'i kim öldürdü? müslümanlar mı?
• kuzey ve güney amerika'da 150 milyon kızılderili'yi kim öldürdü? müslümanlar mı?
• 180 milyon afrikalıyı köle yapıp, %77'sini öldüren kim? müslümanlar mı?
• vietnam'da 5 milyon kişiyi öldüren kim? müslümanlar mı?
• bosna'da on binlerce müslümanı bm güçlerinin gözü önünde öldüren kim? müslümanlar mı?
• filistin'de on binleri öldüren kim? müslümanlar mı?

• amerika petrol için ırak'ta 1 milyon can aldığında, bu terörizm olmuyor!
• sırplar müslüman kadınlara bosna ve kosovada tecavüz ettiğinde, bu terörizm olmuyor!
• ruslar 200 bin çeçeni bombalayarak öldürdüğünde, bu terörizm olmuyor!
• yahudiler filistinlilerin topraklarını ellerinden alıp onları kovduklarında, bu terörizm olmuyor!
• amerika'nın iha uçakları afganistan ve pakistan'daki aileleri öldürdüğünde, bu terörizm olmuyor!
• israil'in 2 kayıp askeri yüzünden 10 bin lübnanlı sivili öldürdüğünde, bu terörizm olmuyor!

görünen o ki terörizm kelimesi sadece müslümanlara layık görülen bir kelime !
teröristin dini olmaz ! ahmed hulusi
evrenin gerçeği a.h. https://m.youtube.com/watch?v=x2N_O7zN_eg
"beyindeki evren gerçeği" isimli videosuyla onun hakkında hiçbir fikre sahip olmayanlar için onu ve fikirlerini tanıma şansı vermiş, dini bilimsel verilerle ele alan islam düşünürü, hoca.

genel anlamda dine bakışı vahdet i vücud görüşüne dayanır. yaratıcı, madde, metafizik gibi kavramlar farklı farklı şeyler değil, aslında aynı şeydir, sadece sizin algıladığınız dünya duyu organlarınızın algıladığından ibaret der kısaca.

ahmed hulusi bey gerçekten işinin ehli, müthiş bir bilgi birikimine sahip, ne düşündüğünü bilen, böyle bir memlekette bütün psikolojik baskıların altından kalkarak din gibi hassas bir konuda özgürlükçü düşünebilme cesaretini gösterebilmiş yegane kişiliklerden biridir.

din denen olguyu, bir de ondan dinleyin, ondan okuyun derim. gerçekten farklı olduğunu anlayacaksınız.

edit: he, benim fikrim nedir? söyledikleri aslında bilimin söyledikleri. yani benim için yaratıcıya çıkan bir kapı değil.
sapkın düşüncelere sahip kişi. dikkate almayın.
evrenin aslı ve tamamı, gerçekte tümüyle tek bir bilinçten başka bir şey değildir. ve senin de o bilincin dışında asla bir
varlığın mevcut değildir. öyle ise bu boyutta kendini tanımaya çalış. ahmed hulusi
ateist olmama rağmen takip ettiğim şahıs. birde caner taslaman vardır o da takip edilmelidir.
sistemin seslenişi kitaplarında, çarpıcı bir biçimde gerçekleri yüzüme vurmuştur. bendeki ve çevremdeki ego vehim ve zan hapishanesini öylesine ustalıkla tespit etmiş ki, tuttuğu aynada sizi hakikatinizden uzak tutan zihniyetinizin yansıması uykularınızı kaçırabilir, kalbinizi sıkabilir. biz evladı resul hakkında konuşurken dikkat etmenizi tavsiye ederim, inanan arkadaşlarım. nede olsa efendimizin kanından geliyor. tasavvuf ehli sanılanın aksine, size tuttuğu aynayla ve oradan yansıyan görüntünüzle, gafletinizin ihtivasını, derinliğini size açık ediyor.
Düşüncelerinin tehlikeli olduğuğunu düşündüğüm kişi.
" ramazan ayı aç kalmak için değil, kendini bir şekilde bedenden soyutlayarak, beden ötesi ölümsüz varlık olduğunu hissetmek içindir." diyor ahmed hulusi
Lâf salatası, terminoloji turşusu ve bir tutam titreyen ses ile marine edilmiş güler yüz.
Hayatımı degismis yazar-düşünür. Ona selam olsun!
kafayı ruhlarla bozmuş dini bozmaya çalışan yaşar nuri Öztürk'ün değişik versiyonu olan biridir.
bunlar dini kendilerine göre yorumlayıp milleti yanlış yönlendirirler.

http://www.zehirli.org/ko...sokacacak-yanlislari.html

ne yalan söyleyeyim adamın yüzüne bakınca korkuyorum içim sıkılıyor.
nihat Hatipoğlu ve mustafa Karataş'ı tek geçerim.
bugünkü soner yalçın makalesinde, amerika'yı mekân tuttuğu belirtilen zenginleri mürid yapan modern şeyhtir. ona göre göya rusya, türkiye'den başlayıp avrupa'ya saldıracakmış, o yüzden müridlerini Amerika'ya yerleşmeye çağırmış. ilk olarak da kıvanç tatlıtuğ'nun aile fertleri buna uymuş, malı mülkü satıp Miami'ye yerleşmişler.
Sıradışı bir hoca.

Daha tam ne olduğunu çözemedim ama gerçekten farklı bir kişilik.
görsel

çok değişik bir insan. söylediği şeyler gerçekten çok güzel fakat ne bileyim...
islamın son sempatik, mantıklı hocalarından.
asırlarca insanların beynini yemiş şirk dolu tasavvuf argümanlarını oltasına bağlayıp türkiye'den zengin ve ünlü avlayan dolandırıcı. teknik olarak fetö'nün ilk yıllarının bir temsili diyebiliriz. şu an olduğundan daha fazla ilerleyeceğini sanmıyorum.

klasik panteist, sapık, hain... inşallah tez zamanda kaybetmesi dileğiyle...
neye göre, hangi sebepten ötürü charles manson'a benzetildiğini anlamadığım şahsiyet. 3 ihtimal beliriyor an itibariyle:

1 - charles manson hakkında bilginiz yoktur.

2 - ahmed hulusi hakkında bilginiz yoktur.

3- ikisi hakkında bilgi sahibisinizdir ve maalesef ikisini birbirine benzetecek kadar malsınızdır.

seçin, beğenin, alın.