tipik laikçi manipülasyonu. bunun adına eylem demek için gereken ahlak seviyesi sanırım sıfırın altındadır. yazılar olsun. evet.
çal çırp, zekat parası toplayıp las vegasta kumar oyna, iftira ile milleti hapise tık ama öpme denilerek desteklenmeyen laftır.
ne kadar uğraşsalarda öpüşerek , sevişerek türk toplumunun ahlakını bozamayacak azınlıktır.öpüşenlere bakıyorumda gençten çok orta yaşlı insanlarda var yazıklar olsun medenileşme uğrunda kendini rezil edenlere.
kadınların sokak ortasında dövülmesi öldürülmesi sırasında ahlak kuralları işlemezken hiçbir şekilde, iki kişinin birbirine olan sevgilerini göstermesi ahlaksızlık oluyorsa ülkede sadece nefret duyguları kalmış demektir. edit: zorunuza gitti galiba eksiliyorsunuz. edit2: ahlak denilen şeyin ne kadar dar bir şekilde anlasildigini da ortaya koymuştur. bu konu öyle sandığın gibi adamin karisini kardeşini öldürmesi durumu değildir.
ahlaksızlık nedir bilmeyen şakirt beyanı. sıradaki bakınızı kendisine hediye ediyorum;

(bkz: allahu ekber diyerek tecavüz eden güruh)
Sokak ortasında kadına tecavüz edilse de ceza alan olmuyor memlekette.
Adam kendi karısını kızını kapandırtıp başkasının karısını kızını taciz ediyor.
--sonra çıkıp öpüşmeye ahlaksızlık mı diyor?--
-Derdim kendi karısını kızını kapatması değil kesinlikle, başkasını taciz etmesi, kendi yaptıklarını ''o da kuyruk sallamasaydı, yok açık giyinmeseydi'' diye mazur gösterip öpüşmeye ahlaksızlık demesi.
evet bu şerefsizlerden ahlak dersi alacak değiliz. eylem eylemdir. Koca göbeklerinin üzerine açız diye yazıp sokaklarda dolaşan memurların eyleminden daha anlamlı bir eylemdir bu aynı zamanda.
neymiş efenim??

kadınlar sokak ortasında bıçaklanırken ses çıkmıyormuş da, yatak odasını sokağa çıkarılınca herkes kızıyormuş.. zannedersin ki eylemi reddeden herkes sokak ortasında kız kardeşini bıçaklıyor.. buradan bu eylemi savunanların zeka seviyelerini de anlayabiliyoruz..

aile, ahlak, edep terbiye diye bir şey kalmadı.. bizi biz yapan değerleri zaten kaybediyoruz.. ne kaybediyoruz kaybetmişiz bile çok evvelden.. artık insan olma değerlerini de kaybediyoruz..

helal olsun!
şu eylemi 'kadınların sokak ortasında dövülmesi bla bla bla' diye savunanların ortaya çıkmasına neden olan eylemdir. Kadınıyla erkeğiyle ne alakası var bu durumun. Yolda yürüyen bir ailenin küçük çocuğu 'baba, anne onlar orada ne yapıyorlar' diye sorduğunda , ebeveynler çocuğunun psikolojisi bozulmasın diye kırk takla atıyor. Ahlaksızlığı başka bir şerefsizliği göstererek savunmak nasıl bir mantık ürünüdür. Ben eylemi kardeşimle izlerken utandım be kardeşim şimdi siz 'ama sokak ortasında kadınlar dövülüyor bla bla' diye devam edin. He güzel kardeşlerim he !

C'edit: verdiğim örneği anlamamakta ısrarcı olan arkadaşlar için editliyorum. Ben sokak ortasında kadınların dövülmesini savunmuyorum. Sadece ikisinin alakasız konular olduğunu söylüyorum. Bir eylemi savunacaksanız sağlam argümanlarla gelin de kendinizi küçük düşürmeyin. Saygılarımla.
eylemde değinilmiş konudur. (bkz: genel ahlak kimin ahlakı)
--spoiler--
karısını döven bir adam gören ailenin tepkisi;

çocuk: annee babaaa onlar ne yapıyorlar?
baba: karısı bir ahlaksızlık etmiş yavrum, adam da gereğini yapıyor. değil mi hanım?
anne: evet beyyy.

aynı ailenin öpüşme eylemine tepkisi;

çocuk: annee babaaa onlar ne yapıyorlar?
baba: ehm ehmmm şey ahlaksızlar onlar bakma sen gavurlara. hanım kapa gözlerini düş önüme!
anne: peki beyy.
--spoiler--
sokak ortasında kadına şiddeti meşru gören bir toplumun sözlüğünden de ancak böyle bir başlık beklenebilir.
Eflatun'u mezarında döndüren tespit.
Insanlarin opusmesini ahlaksizlik olaran goren kimselerin hastalikli saptamasidir. Zaten insanlar tanimadiklari kimseleri metroda dillemek icin firsat kollamiyor. Sadece baskalarinin kol kola gezinip opusmesini " toplumda ahlak kalmadi " olarak goren yobaz zihniyete duyulan bir rahatsizligin " dillendirilmesi " olan, biten.
metro anonsunu da eylemi de savunmuyorum.

zira eyleme katılanlara mikrofon uzatıldığında, neden bu eyleme katıldınız diye, iki kelimeyi bir araya getirip konuşan yok. öpüşme eylemi var dediler geldik ehuhuhuee şeklinde gevşek gevşek gülmeler falan. beş dakka içinde tanıştığı adamla öpüşüyor ancak eylemin mantığından haberi yok. sanırsın rock n roll a gelmiş.

anonsu zaten savunmuyorum.

şu an herkese mualifim, çıkmayın karşıma.
faşist hoşgörüsüzlüğün adı "ileri demokrasi" olduktan sonra, son derece haklı tepkisel eylemdir. buna karşı çıkanlar, ahlakın sadece cinsel ahlak olduğunu sanıp her alanda gerçek ahlaksızlığın timsali olanlardır.
ahlak olgusu bir kenara, o kadar büyük şeyler dönerken bir araya gelmeyen tiplerin böyle bir şeyde bir araya gelmesi gariptir.
memlekette ahlaksızlık diz boyu olmuşken öpüşmeye ahlaksızlık diyebilmektir. aç haberleri bak bakalım , bu ne kadar önemli yaşadığımız onca olay varken. seni yönetenlerin arsızlığına, yalancılığına, dolandırıcılığına, yüzsüzlüğüne takılmadın da buna mı takıldın be güzel kardeşim. bide tekbirlerle adamların üzerine yürüyüp güya ahlaksızlığı ortadan kaldıracaklarmış, allah sizin belanızı versin derdim ama vermiş zaten , size beyin vermeyerek.
tipik sekülerizm saptırmasıdır. evet.