bugün

*
eksi sozluk praetor'u, kaliteli yazar.
ekşi sözlük devrimcisi.

edit.
ya da devrim sözcüsü.
(#1031069)
21 aralık 2006 ekşi sözlük'te darbe'yi duyuran yazar. kenan evrenvari bir manifesto ile yönetimin değiştiğini bildirmiştir. hadi hayırlısı.
(bkz: arkadaşı uludag da görmek isteriz)
boyundan buyuk işlere kalkışan biri oldugu kesin olan devrimtırakcı.
idolünün 'kenan evren' olduğunu açıklayarak şimdiden saygımı kazanan sorumluluk sahibi, devrik darbeci.

(bkz: eksi sozluk darbecilerine kucak acalim)
(bkz: çaylak editor)
(bkz: faraş)
hoşgelmiş, sözlüğü şenlendirmiş yeni yazar...

ee sen de geldin, ssg nerde kaldı? diye soruyorum kendisine...
boyu uzun bir adam. iki metre filan vardir.
gerçekten demokrat bir suser. chp'nin başına geçmeli.

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=11072170
şu sözlük piyasasındaki en iyi yazar bence..
her hafta sözlüğe girmemi sağlayan iki nedenden biri.*

http://sozluk.sourtimes.o....asp?t=oyak%2F%2312039088
hem yahudi hem komünist ekşi sözlük yazarı.

(bkz: yahudiler dünyanın en şeker insanlarıdır)
(bkz: uludağ sözlükçülerin ekşi sözlük fanatizmi)
eski münazırlardan, hitap gücü[yazım gücü] o nedenle kuvvetlidir. haksız olduğu bir konuda karşısına geçip tartışsan, seni yerin dibine sokar, sonra da haklı çıkar.
philia'lar ile olan mutual ili$kisini gorunce sevinc firtinalarina suruklendigim yazar. uludag'da pek yazmaz. ek$i donemlerimde de beni ziklemezdi pek zaten. fantastiktir.
bu aksam saat 19:30'da trt2'de ayrinti programinda ek$i sözlügü temsil edecek olan yazar / dorduncu nesil editor.
severek izleyeceğiz.
an itibari ile trt2'de canli yayinda.
trt2'de ekşi sözlüğü anlatan yazar. 1 saat önce traş olduğu nasıl belli. surat bembeyaz, saçlar jöleli.
''yozlaştırmak mı ? ne alaka ? türkçenin; konsantre*, kapalı bir kutu olduğunu düşünmüyorum. zaten aslına bakarsak türkçe çok akışkan bir dildir ...''

bu laftan sonra tv yi sessize aldım.
ekşi sözlük'e giren 6 milyon insanı çok seven ekşi yazarı.

böyle bir insan, böyle bir hümanistlik görülmedi anasını satayım.
bir sözlük yazarı olarak, çıktığı programda, net alemindeki tüm sözlükler hakkında en doğru tespitlerde bulundu bugün. tam bir sözlük yazarı yani, hatta konuşmalarında bile kimi zaman bir entry girme havası sezilebiliyordu. ben kendisini biraz daha yaşlı sanıyordum ama, ne derler: bu yaşta bu zeka, ciddiyim.

bir sözlüğün işlevsel olabilmesi için geriye dönüp okunabilir olması gerekir. ekşi sözlüğün bunu başarabildiğini gayet güzel anlattı kendisi. aynı durum bizim için de geçerli. eğer gerçekten sözlüğe değer veriyorsak, yazarken freni patlamış kamyon gibi değil, biraz daha sakin ve ince eleyip sık dokuyan bir yol seçmemiz gerekiyor.

ha tabi bir makaleler toplamı olmayacak sözlükler, geyiğin dibine de vurulacak yeri gelince. ama formatın anasını bellersek bu iş olmaz. o zaman burası sadece insanların girip, havasını atıp, canı sıkılınca gittiği bir yer olur. ben neden "herhangi bir" yazacakken, ya acaba "herhangibir" miydi, yoksa "her hangi bir" diye mi yazılıyordu diye kıvranıyorum lan? neden bi başlık açacağım zaman, acaba daha önce aynısı ya da benzeri açılmış mı diye kontrol edip vakit harcıyorum? neden mesela bu entryi de tek cümleyle geçiştirmiyorum, nedir beni buna iten? deli miyim ben? evet diyenler çıkışta beklesin olum, çok fena kötek var.

ne yalan söyleyeyim, aethewulf'un konuşmasını dinleyince hem kendisini, hem de ekşi sözlüğü tekrar kıskandım. zaten önceden de yazdıklarını okurdum. harbiden sağlam yazan bir yazar. kendisine bundan sonraki hayatında esenlikler dilerim. entry sonlara doğru sıçtı, tam bağlayamadım farkındayım. idare edin artık.
aferin lan yüzümüzü kara cikarmadin yazari.
http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=20888374

kendisine buradan tebriklerimi gönderiyorum. gerçekten yüreğine sağlık, diline sağlık. ayakta alkışlıyorum kendisini, bizi biz yapan değerleri ortaya döktüğü için.