bugün

Genelde çocukların sokak kavgaları efektlerinden.
(bkz: ucan kusa oryuken ceken insan modeli)
yapayım derken bir kac joystick kırmama sebeb olan ken ve ryu 'ya özel hareket.
karşılıklı street fighter oynarken bir tarafın aduket çekmeyi bilip diğer tarafın bilmemesi durumunda yasaklanan combo.
kaçmak için ileriye doğru zıplayan rakibe bir de oryuken çekerek roundun kazanılmasını kolaylaştıran hareket. alt+ileri+alt+ileri son ileri ile aynanda yumruk. ilk yumruk yavaş, ikincisi orta, son yumruk ise hızlı atar. (bkz: hey gidi günler)
Türevleri; Dragon Ball'da kame_hame dalgası, Mortal Kombat'ta Lui Kang'in "helibulililuli" gibi enteresan sesler çıkararak fırlattığı ateş topu... atari kollarında; aşağı+ileri+alçak_tekme'ye, arcade kollarda da; yarım_daire+yumruk'a basılarak yapılan (ki bu her oyunda istisnasız aynıdır) hareket.
yapılışı aşağı ileri yumruktur.bütün dövüş oyunları arasınddaki nerede ise en kolay harekettir aynı zamanda.mortal kombat, samurai shodown gibi dövüş oyunlarına yoğunlaşılınca unutulması muhtemeldir.
çocukluk döneminden çıkıp ergenlik dönemine girince 31 çekmek olarak devam eden aktivite..
street fighter oyununda sadece ken ve ryu sanal kişiliklerinin yapabildikleri eylemdir. oyun kolu seri bir şekilde aşağı ve hemen akabinde ileri yapılmalı ve yumruk tuşuna basılmalıdır. hele bir de bu eylemin çoklusu vardır ki atari salonları ken ve ryu nun bu çığırışlarıyla inlemektedir. adu adu adu adu ..... aduuuket

(bkz: hey gidi günler)
(bkz: adult çekmek)
devamlı bu hareketi yapan dövülesi çocuklar vardır ki böyle çocuklar sen oynarken de yanda beklerler, birinci raundu kaybetmişin, ikinciyide kaybetmek üzereyken sana
--ver geçeyim oyunu bitireyim derler.
anlamadım o bitirise ben ne keyif alacam, benim jetonumla bitirdi diye hava mı atıcam sanki. hiç vermemiştim.