bugün

geçen gün adem ile sohbetimde aklıma gelen bir şey.

bilindiği gibi, ve benim pek de anlamadığım kadarıyla adem ile havva dünyaya ilk gelen insanlardı, nasıl olduysa şeytan onlara yasak elma yediriyor, bunlar dünyaya düşüveriyor, sonra birbirlerini bulup evleniyorlardı.

ilginç bir tesadüf olsa gerek ikisi içinde, ayna olmadığı için, kendilerinin neye benzediğini bilmiyorlar, dolayısıyla ilk gördüklerinde aniden korkmuşlardır birbirlerinden.

neyse, işte bunlar cinsel açıdan yakınlaşıyorlar, habil kabil ve kuran da lafı dahi geçmeyen kızlar dünyaya geliyor.

ardından her ne kadar fesatlık dese de kuran, kız davası yüzünden kabil habil i öldürüyor. ve bütün kızlar kabil e kalıyor..

neslinin devamı içinde kabil diğer kızlarla cinsel ilişkiye giriyor. yani kardeşleriyle cinsel ilişkiye, ensest ilişkiye giriyor ve soyları devam ediyor. buna göz yuman adem peygamber de ensest ilişkinin babası sayılmalıdır.
küfretmediğiniz bir hz.adem kalmıştı deyilesi durumdur.
iyi halttır, afiyet olsundur.
(bkz: bayram bayram açmayalım bu konuyu)
kim 500 milyarda cikmis bir soruydu.

--spoiler--
tarihte ilk ensest iliskiyi kim yapmistir?
--spoiler--
(bkz: bir akraba evliliği ürünü olmak)
(bkz: ironi derken sıçmak)

edük: insan insanı şaapar mı hocam ayıp ayıp!
dünyadaki bütün insanlar kardeştir... sloganını ispatlayan durum... geri zekalılar da kardeştir... hepimiz kardeşiz.
(bkz: hepimiz kardesiz)
birde aslinda darvinin bir ensest iliski nin meyvesi oldugunu kabul edemeyip evrim teorisini buldugu soylenir.
ruhu şad olası neyzen tevfik'i anımsatan durumdur.gel de hatırlama.

"tanrım senin hamurunu necaset ile yoğurmuş,
anan seni sıçacakken yanlışlıkla doğurmuş."

not:alınması gerekenler rahatlıkla alınabilir.
(bkz: saçmalamakta sınır tanımamak)
yanlış düşünce neden? adem kızıyla ya da havvayla herneyse ilişkiye giriyor onun çocukları kardeşleriyle ilişkiye giriyor derken insanlık hızla popülasyonunu, nüfusunu arttırıyor. madem öyle arkadaş sen de ademden geldin ben de; kainattaki bütün insanlar birbiriyle kardeş sonuçta hepsi adem ve havvadan geliyor. o zaman yeryüzünde ensest ilişkiye girmeyen insan yok bunun sonu budur. eğer adem ensest ilişkinin babasıysa sen de ensest ilişkiye giriyorsun o da giriyor. aksini iddia eden buyursun.
(bkz: hakan şükür futbolcuysa ben de süpermenim)
"Sizin yaratılışınızda ve çeşitli canlıları yeryüzüne yaymasında kesin olarak inanan kimseler için ibretler vardır."
kur an ı kerim
casiye suresi
ayet 4

"Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi milletlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah yanında en değerli ve en üstününüz O'ndan en çok korkanınızdır. Şüphesiz Allah bilendir, herşeyden haberdar olandır."
kur an ı kerim
hucurat suresi
ayet 13
Aksinin nasıl ispatlanacağını merak ettiğim oldukça haklı bir tesbit...

Ulan hem insanın adem ve havva ile başladığını savunacaksın, hem de çoğalmanın ensest ilişkiden başka bir yolu olmadığı gerçeği ağrına gidecek... Hz Adem kendi öz kızıyla yatmadan nasıl nufusunu çoğalttı, var mı buna bir cevabın? Yok.. Anca ağrına gidip milletin nickine laf söyleyebilirsin...

"O zaman sen de ensest çoğalıyorsun" diyene gelince... Hz Adem ve Havva gerçeğini kabul eden sensin ben değilim, bu bir. ikincisi eğer senin dediğin gibi Hz Adem ve Havva gerçek ise, aradan geçen binlerce yıl içinde dallanıp budaklanmış insanlık ailesi içinde benim kurduğum "ensestlik" ile hz Adem'in öz kızı ile, oğullarının öz kızkardeşleri ile kurduğu ensestlik arasında dağlar kadar fark var.

dindar kardeşlerimiz, kendi inançlarının sonucu çıkan mantıksal gerçeklerin acısına katlanmak zorunda...
anlamadığım şey nasıl oluyor da, akraba evliliğinden doğan çocuklar idiot gerizekalı bünyeler olmuyorlar. gayet düzgün bireyler oluyorlar. bunun amca dayı kızı evlenmesi var 2. nesilde daha.

birileri bizi kandırıyor mu ne?
maymundan gelmek ensest iliskiden gelemkten bin kat iyidir bana gore. birde kutsal kitaplara gore dunya 3000-4000 yil once dogdu. ama billim adamlari 2 milyon yillik insan ve hayvan kalitinlar bulabilliyor.
işte bu yüzden fazla düşünmemek lazım. şüphecilik insanı bir noktadan sonra herşeyden alıkoyuyor.
ben de düşünüyorum müslüman toplumda doğduk diye müslümanız, diğerlerinin suçu ne? adamın babası mormonsa, öle gördüyse öyle gidecek...
buranın din bezirganlarının çoğu sıkı bir katolik aile çocuğu olsa burda; "haydin gençler pazar ayinine" tadında mesajlar görecektik...
kurcaladıkça uzaklaşıyor insan.
neye inanıyorsan onu yaşamalı yoksa sonu gelmiyor...
e doğru önermedir kanımca, yanlış olduğunu söyleyebilir misiniz? ha kaldı ki ben ademe de havvaya da inanmam o ayrı, sizler olmayan bir senaryo üzerinden birbirinizi yiyin.*
dinsel mitlerin çoğunda rastlanan durum.
zoofili için kurttan türeyiş hikayesine bakabilirsiniz.
(bkz: akraba evliliginin zararlari)
(bkz: sen soktun sen çıkar ya rabbim)
(bkz: geçen gün yine bizim ademle kahvedeyiz)
Ensestliği adem yapmamışsa bile çocuklarının yaptığı kesindir. Bu durumda adem yine babadır, çocukları ensesttir. Önerme sonuna kadar doğrudur.
bahsi geçen insan allah tarafından seçilmiş, ilk peygamber hz.adem'dir. entryleri girenler,en başta bu entryi giren ben ise sıradan bir yaratılmışdır. hatta girdikleri entrylerden sonra, sıradanlıktan çıkıp daha alt seviyelere düşenler olmuştur. durum acınasıdır. cinsel ilişkinin sınırları hz.adem'den çok sonra gelen dinlerle belirlenmiştir. hz. adem'in dini neydi? dini var mıydı? din neydi? allah'ın emrettikleri ve koyduğu kurallar vardı. Hz. adem bu emirleri aldı ve uyguladı. cinsel ilişki üremek için şarttı, ensest ilişki dinle gelen kurallar sonucu haram olmuştur. hz.adem islamın şartlarını yerine getiremezdi çünkü islam emredilmemiş, ensest ilişki haram kılınmamıştı. hz.adem ilk haram yiyendir, doğrudur, çünkü allah'ın yemesini yasakladığı meyvayı şeytana uyup yemiştir, hz.adem aynı zamanda ilk tevbe edendir de, ve tevbesi ilk kabul edilendir, ilk insan olmasından dolayı bir çok şeyin ilk yapıcısıdır. hz.adem'in peygamber sıfatına aldırmayıp, bu başlıkta ona yaraka isimli yazarın verdiği çirkin sıfatı ve önermeyi doğrulayanları kınıyorum. bunu düşüneceğinize, sizi bir tuğladan ya da topraktan yapılmış bir çanaktan farklı kılan ruhu ve aklı verene şükür edin, rahmet dileyin..ya da keyfinize bakın, her koyun kendi bacağından asılacak çünkü.
kur'an-ı kerim sadece peygamber efendimizin ümmetine değil tüm zamanlara indirilmiştir. yani hz. adem dahil tüm insanlık allah'ın emirlerine biat etmek zorundaydı.

kur'an da geçen ayette bu konuda; ey insanlar! doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. ve birbirinizle tanışmanız için sizi milletlere ve kabilelere ayırdık. der.

hz. adem ilk yaradılan insandı lakin tek olduğu hiç bir hadis vaya ayette geçmez. bir adem'i yaratan rabbimin elbetteki bir adem milleti'ni yaratmaya da gücü yeterlidir.
insanların ensest tabir edilen ve kur'an da açıkça yasaklanan bir yolla çoğaldığını iddia etmek günaha girmektir, terbiyesizliktir.