adı üstünde kahvedir. güzel okey döndürülür ama.
dandikliği yüzünden asla gitmeyeceğim 2 mekandan biridir.
adı üstünde kahvedir. kıraathanenin burjuvası. şangur şungur tavla şıngırtısı, okeye dördüncünün her daim bulunduğu mekan.
bok gibi yer..
abaza memleketi a.q. bursadan gelen alkollü mekanlara alınmayan adamlarla doludur. ceplerinde 15 20 lira vardır. onlada bir parti batak oynarlar yine sap sap evlerine dönerler.
görüklenin gülü. kıraathane bozması.
kahvehane dönmesi sıradan mekan. tek artısı çekirdek kahveye oranla daha az erkek var aq.
Foursquare'da epey şişirilen mekan. Ulan bildiğin kahvehane amk. Böyle yerlere hava kattığı için giden insanlar var lan. Ahahaha.
Edit: herhangi biryere gitmenin hava kattığını düşünmekte komiktir tabi.
Yıllarla gelişen cafe. Eskiden küçüktü müçüktü, maç izlerdik kağıt oynardık. Şimdi görüklenin en büyük kahve tarzı mekanı haline geldi. Hep kalabalık, ve de maç izlenecek tribün gibi tek yer.

Seviyor muyum, nedense sevmiyorum. Ama masalar geniş, kağıt oynamaya falan gidilir yani.
nargile satışlarını durdurmuş mekandır. (yasak mıymış neymiş artık)
galatasaray fenerbahçe maçı ile parayla şapka yapan mekanlardandır.
vasatın üzerinde bir mekandır. en azından üst katı için konuşmak isterim. bir arkadaşım buranın muzlu çayını çok sever (hiç denemedim).
uludağ üniversitesi itiraf ediyor sayfası çıktıktan sonra kız arkadaşlarımızı gönderemediğimiz yerdir, nedeni ise her gördükleri kız için yorum yapan lavuklar..
mekan sahiplerinin düşünmesi gerekir eskiden erkek olmayan kafede şimdilerde dişi sinek bile zor bulunuyor.
1 saat önce bulunduğum yer. arkadaş gidin evde atın batağınızı .
-aaa açılmamış mı lan başlığı? tepkisi verilebilecek bir görükle mekanı.
çekirdek kahve ile rekabet halinde gibi görünür ancak öyle değildir, ada bir adım öndedir;
-dakika bası -çay ister misiniz? -taze sıkılmış portakal suyu ister misiniz? diye burnunuza kellesini sokan garsonları yoktur,
-geniş bahçesi vardır ki çekirdek gibi sıkış tepiş değildir,
-garsonları apaçi değildir daha ne olsun. *
tanım: görükle'de ders çıkışları gidilebilecek güzel bir mekandır.