bugün

aspire 5742G modelini kullandığım bir notebook markasıdır. 500 gb harddisk 3gb ddr3 ram intel core i5 işlemci windows7 ve 1gb 420m geforce ekran kartı özelliklerine sahip olmasına rağmen kesinlikle ısınma sorunu olduğunu belirtmek istiyorum. yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. yeni alacak arkadaşlar varsa eğer tavsiye etmem. imkanları varsa asus alsınlar hatta daha iyi imkanları varsa dell'in kalitelilerinden alsınlar. şahsi tercihim asustur.
fazla ısınmasından dolayı sol bileğimde kalıcı kırmızı leke oluşturan laptop markası. tavsiye edilmez.
bir de masaüstüsü var bende. ömür törpüsü.
eğer bu http://www.acer.com.tr/ac...ent/windows-upgrade-offer listedeki bir cihazı 2 haziran-31 ocak arasında satın aldıysanız, http://windows.microsoft....-TR/windows/upgrade-offer buraya kaydolup ücretsiz şekilde windows 8e yükseltebilirsiniz. ilk önce windowsa ödeme yapıyorsunuz ama acer size geri ödeme yapıyor.
iyi bir fırmadır, laptop üretir laptopun yanında lcd led monitörlerde üretir.
çok sevilir. (#13863339)
4 yılda 2 adet hp ısıtıcı özellikli laptop eskitmiş birisi olarak gidip 5750g modelini aldım ve cidden çok memnunum. ısınma ve ses yok denecek kadar az.
ufo'nun tek rakibidir.

senin ben pc diye amk ve senin de cüzdan diye amk.

herşey bundan bir yıl önce başladı....

velahasıl kelam pc yi kucağıma alınca azgın bir kadın sıcaklığı hissediyorum. tam keyfine dalacakken pat! kapanıyor ısıdan. yakında ayrılırız biz aga, böyle olmaz bu.
Bezle silerken yön tuşlarının kopması sebebiyle ve kutusunu açıp kurulum yaparken verdiği eziyeti göz önüne alırsak Casperın elinden öpesi leptop markası.
V3571g aspire modeli tasarımı boktan olan. parasi uygun olan marka.
5715z diz üstü modelini kullandığım bilgisayar firması. 2007 yılından beri kullanıyorum dolu dolu 5 yıl geçti 6. yıla giriyorum. 5 yıllık süre boyunca bir kez hdd yanması problemini yaşadım o da garanti kapsamında değiştirildi. ısınma ve ısınmaya bağlı olarak kapanma bende de var fakat bu bilgisayarın eksik bir yönü değil, bu bilgisayara daha çok zarar gelmesine engel olan termik koruma sistemi. ısınma olayını teknik servise sordum fanın artık ömrünü yitirdiğini bunun tüm diz üstü pc'ler de yaşandığını söylediler. sonuç olarak 5 yıldır kullanıyorum hiç bir sıkıntım ve şikayetim yok ve sanırım en az 3 yıl daha kullanırım. en son ne zaman gümleyecek patlayacak o zaman değiştireceğim. acer almayı düşünenlerede tavsiye ederim.
aspire 5755g modeliyle acaba eskiye dönüş mü yaptı diye düşündüren markadır. arkadaş her özelliği süper gel gelelim sesi full e getiriyorum dışardaki gürültü daha baskın geliyor yeminle. ne dizi ne film izleyebiliyorum.

performansı da son derece düşük. bir daha asla kullanmam dediğim markalar arasına girmeye çalışmaktadır.
tamircilere para kazandıran markaların önde gelenlerinden biri.
görsel
aspire 7736zg ile bana 2+1 ses sisteminde büyük zorluklar çektiren firmadır , onu bırak bu modelin satışını bile bulamıyorum !
2 yıldır tek bir arıza çıkartmayandır. 5741g serisi ile hiç de ısınma sorunu yaşamıyorum arkadaş. far cry3, cod bo 2 vs vs bi sürü de bişe oynadım. tamam ısınıyor da öyle kapancak derecede değil.

arada fanını temizleyin amk, macununu değiştirin bakın bilgisayara.
asla ısınma sorunu yaşamadığım daş gibi bilgisayar.
bence kullanışlı.
2 farklı modelini 2008-2010 yıllarında harcamış bir kişi olarak söyleyebilirim ki yukarıda gördüğüm bir yorum çok dikkatimi çekti. tek rakibi ufo infrared ısıtıcıları. gerçektende öyledir. yazın buz kalıbına sarıp kullanmışlığımız vardır, yalan yok. performans açısından oldukça yeterlidir ilk zamanlar. ancak birinci yılını doldurmasıyla ilk olarak dvd writer'ından başlayan sorunlar ekran çiplerine doğru yol alır. bilgisayarın ekran kartı yanar. fanı bozulur. 6 defa şarj aletini değiştirmişliğim vardır.(gerçi bunun marka ile alakalı bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum) velhasıl bir yıl kullanmak için bir dizüstü bilgisayar alıyorsanız düşük fiyata makul performansa sahip bir imkan tanır size. ama asla unutmayın, altın kural; ilk bir yıldır. sonrası haşat hacamat.
5755g modelinde oyun oynamak için çeşitli ayarlar yapmanız gereken bilgisayar.

mesela pes 2013 mü oynayacaksınız?
10 dakikalık maçta kapanır. o yüzden napıyoruz? maçı 5 dakikalık yapıyoruz amına koyim ne yapıcaz. bir maç yapıp oyun kapatılır. hatta şampiyonlar ligi falan düzenliyorsanız haftada 1, 5 dakikalık maç yapın, çok heyecanlı oluyor.

age of empires II HD çıkmış, hemen steam üzerinden satın aldık. büyük bir şevk var falan kurduk hemen çalıştırdık oyuna girdik ve savaşlar başladı bilmemne... çat bilgisayar kapandı.
ulan savaşın ortasında nasıl kapanırsın amına koyim diyemiyorsunuz.

bir de dışarıdan fan alarak çözüm arayacağız o da olmazsa hibe edeceğim en yakında gördüğüm birine. bir işe yarasın bari.
Dun bılgısarayım bozulmustu bugun baska bılgısayardan arastırma yaptım format ıcın acılırken ALT F10'a bastım dırek format bolumu acıldı formatladım ve rahatladım.
aspire 5737z modelini 4 yıldır kullandığım, 4 yılda bana 5 defa laptop adaptörü değiştirtmiş markadır. ''acaba sorun bende mi?'' diye düşünmedim değil fakat acer'ın başka bir modelini kullanan arkadaşım da aynı dertten muzdarip.
trakyalı hacerdir, markadır. yapımcısı trakyalıdır.
genelde tasarımı güzel ancak performansı kötü cihazlar üretir. tabi ucuzdur. tayvan menşelidir.
(bkz: packard bell)
aspire 5220G ye sahibim, neyde sorun olduğunu anlayamadığım ancak kendi kendine donan ve kitlenen makina. doktorlar çare yok diyorlar. bilen türk mühendisleri dürtsün.
fanına baktırdığım, 4 kere format attırdığım, başka harddisk takıp denediğim ancak kendi kendine kitlenme sorununa çözüm bulamadığım laptop markası. sorun çipte galiba, onunla da hallolmazsa makina çöpte.

edit: ibnenin biri eksilemiş, tamam burası forum değil kardeşim kal sağlıcakla.