1. 1.
  Avustralya kıtası yerlilerine verilen addır.
  Aborjinler Avustralya'ya Güneydoğu Asya'dan gelmişlerdir. Bir göçebe hayatı sınırları boyunca hareket halinde yaşamışlardır. Avlanırken mızrak ve bumerang, balık avında ise kanolar kullanmışlar, meyve ve sebze toplamışlardır. Yazılı bir dilleri olmamasına rağmen şarkılar yoluyla ağızdan ağıza birçok bilgi aktarılmıştır.

  wiki

  (bkz: aborjinler)
  ... 34prometheus
 2. 2.
  Bir kimse kızdığı zaman, yaşam enerjisi, su ya da kaygan kayalar gibi akmak yerine, her iki tarafa itilir ve keskin uçlu bir hale gelir. Bu, bedenin içine girer ve organlara zarar verir. Kızgınlık aynı, bedende yara açan ve çıkarılması zor bir mızrak gibidir.

  *Gücenmenin uçları da sivridir ama onunkilerin uçlarında bir diken vardır, onun için bu insanın içine saplanır ve daha uzun süre orada kalır. Gücenme kızgınlıktan daha zararlıdır çünkü ondan daha uzun sürer.

  *Haset, kıskançlık ya da suçluluk endişeden daha karmaşıktır ve düğümler karnında ya da derinin altında olabilir ya da bir başka yerde ki yaşam akışını yavaşlatabilir.

  *Üzüntü çok küçük bir bozulmaya neden olur. Ve keder aslında sevgi bağı olan bir çeşit üzüntüdür. Bu, hayatta kalan kişinin ömrü boyunca sürebilir.

  *Korku bazı şeyleri sona erdirir. Korku kan akışını, kalp atışlarını, solunumu, düşünceyi, sindirimi her şeyi bozar. Korku ilginç bir duygudur çünkü bu, aslında insansı değildir. Bu duygu çok kısa süreli bir hayatta kalma rolüne hizmet ettiği hayvanlardan alınmıştır. Hiçbir hayvan korku içinde yaşayamaz. insanların aslında korku duyacakları hiçbir şey yoktur. Onlar kendilerinin sonsuzluk olduklarını biliyorlardı. Şimdiyse korku gezegenimizi çevreleyen temel bir enerji gücü haline geldi. Korkunun içimizde yol açtığı zarar işte böyledir.

  *insan yaşamı bir spiraldir, bizler sonsuzluktan geliriz ve daha yüksek bir düzeyde oraya geri dönmeyi umarız. Zaman bir dairedir. Ve bizim ilişkilerimiz de bir dairedir. Bizler Aborijin çocukları olarak, yaşamın ilk yıllarında her bir daireyi, her bir ilişkiyi kapatmanın önemini öğrendik. Eğer bir anlaşmazlık varsa biz bu çözümlenene kadar uyanık kalırız. Biz yarın ya da ileri ki bir tarihte çözüm bulmayı umarak gidip uyumayız. Bu, daireyi uçları kırılabilir bir halde açık bırakmak olur.

  *Sen bu dünyaya bir ruhsal farkındalık düzeyinde geldin ve buradan daha GENiŞLEMiŞ bir düzeyde ayrılma fırsatına sahipsin.

  Tüm insanlar bu dünyayı sadece ziyaret eden ruhlardır. Tüm ruhlar daima yaşayan varlıklardır.

  Öteki insanlarla tüm karşılaşmalar deneyimdirler ve tüm deneyimler sonsuza dek sürecek bağlantılardır. Gerçek insanlar her deneyimin çemberini kapatır.

  Eğer yüreğinde başka insanlara karşı kötü duygularla yürüyüp gidersen ve bu çember kapanmamışsa, bu yaşamının başka anlarında yinelenecektir.Bir kez değil, dersini alana dek defalarca acı çekersin.

  incelemek, öğrenmek ve olanlardan ders alarak bilgelik kazanmak iyidir.

  Minnet duymak, kutsamak ve huzur içinde yürüyüp gitmek iyidir."

  Aborjin Öğretisi - Bir Çift Yürek - Marlo Morgan
  4 ... hopbico
 3. 3.
  Patlıcan? aubergine.
  ... cauyz baatyr
 4. 4.
  Eltim aborjin. O da istemiyor suriyelileri.
  1 ... 0game
 5. 5.
  kızılderililer ile bağlantılı pek çok noktası olan, avusturalya yerlilerine verilen ad.

  ruh ve bedenleri günümüze göre farklı olmakla birlikte çeşitli kutsal, kadim bilgelik öğretileri vardır, düş onlar için çizgidir ve insan yaşamı son bulmayan çeşitli düşlerden ibarettir.

  ' insan yaşamı bir spiraldir, bizler sonsuzluktan geliriz ve daha yüksek bir düzeyde oraya geri dönmeyi umarız. zaman bir dairedir. ve bizim ilişkilerimiz de bir dairedir. bizler aborijin çocukları olarak, yaşamın ilk yıllarında her bir daireyi, her bir ilişkiyi kapatmanın önemini öğrendik. eğer bir anlaşmazlık varsa biz bu çözümlenene kadar uyanık kalırız. biz yarın ya da ileri ki bir tarihte çözüm bulmayı umarak gidip uyumayız. '
  5 ... anxiety anonymouse
 6. 6.
  Avrupalı koloniciler tarafından büyük ölçüde yok edilen Avustralya yerli halkı.
  ... yamyam balagonda adami
 7. 7.
  sırf hayvana benziyorlar diyip yokettiler ama sizin için önemli olan yahudi vahşeti gidin onu okuyun duyarcılar.
  ... yilan yiyen