bugün

ben: b
abim: a

b- abi yarışa gidiyoruz bak kimi raikkonen le tanışcam ben
a- sen tanışmicaksın beraber tanışıcaz
b- tamam beraber tanışalım o zaman imza isteyelim
a- beraber tanışmicaz ben tanışıcam
b- sen tanışmicaksın beraber tanışıcaz
tatile giderken arabanın arka koltuğunda abi ve kızkardeş kelime türetme oyunu oynar. oyunun amacı, söylenen son kelimenin son harfiyle başlayan bir kelime türetmektir. kızkardeş uzun şehirlerarası yolculukta abisiyle bu oyunu oynamaya bayılır ama abinin kendine özgü nedenleri hiçbir zaman bilinmemekle birlikte bir süre sonra mutlaka aşağıdaki diyalog gerçekleşir.

abi: araba
kızkardeş: ankara
abi: altuğ
kızkardeş:?????!!!!!

facianın farkına varılınca abi keyifli, kızkardeş dehşet içindedir

kızkardeş: ya ama abi yaaaaaaa!!!!!!
k:abi aç foxu smackdown var
a:lan oğlum ziktirtme simekini yürü git başımdan laaan.
k:abi kaç gündür bekliyorum kaç gündür uyumadım.
a:lan oğlum yürü git.canını yakıcam.
k:abi hadi ya
a:bi siktir git der (tekmeyi koyar)
k:iyi ya allah belanı versin
-hadi git lan bakkala ekmek alıncakmış
-banane ya bacağım ağrıyor
-bacağına sıçayım(dış kapı masusçuktan kapatılır gitmiş gibi yapılır ve bacağı ağrılı kardeşin ayağa kalkmış olduğu görülür,bir uçan tekmeyle bertaraf edilir akabinde.)
-noldu lan şş kalk olm al su iç,gel bi fifa çekelim(abiye bak çok profesyonel)
-anneme söliceeem(iki gözü iki çeşme garibimin)
" alıntıdır. "
sen daha küçüksün bu senin pek işine yaramaz.
abi eve gece yarısı gelmiş biraz içkili vaziyette televizyonun karşısına uzanır bu sırada pervasızca fırlattığı cep telefonu kardeş tarafından hemen farkedilir;
k: aa maymuncuk diye kayıtlı biri var.
a: bana bak bırak o telefonu s.çtırma bacağına.
k: yuhh mesaja bak 'kokun üstüme sinmiş aşkım.' oha film mi çeviriyonuz siz hem bu nası kız maymuncuk demene... *
a: bana bak ağzını burnunu kırarım senin hayvan.
feci bir darbe ile telefon kardeşin elinden çekilip alınır yatmaya gidilir. arkasından kardeş feryat halinde ağlayarak: pislik, sapık, yaratık... *
k:Ben dışarı çıkıyorum.
a:Anahtarını aldın mı?
k:Aldım
a:Telefonun açık mı?
k:Açık
a:Kimle gidiyosun?
k:Arkadaşlarla
a:Büşrada var mı?
k:Var
a:Ayhan?
k:evet
a:Dur ben bi dövüyim onu vay pezemenk dibinden ayrıl mıyor
k:Offf abi yaaaaa bi s*ktir git yaaa
a: dur sen dur nerde benim sopam?...

O günden sonra ayhanı bi daha gören olmaz...
annekos her zamanki gibi yemek bitmesine rağmen bir şeyleri yarıda bırakmıştır. bu sefer de yarıda kalan yiyecek ekmektir. annenin annekosa cinnet geçiren imam gibi bakması üzerine annekos üzüntüyle ekmeği alır ve mutfağı terk eder. aklına bir cinlik gelir.

k: abi
a: efendim
k: ekmek yesene
a: niye?
k: * sevaptır
a: manyak mısın sevaptır diyo ya
k: yesene şunu
a: ya hayır ya
k: yiceksin
a: yemicem
a: off ver hadi
abi üniversite için istanbul'a gideceği zaman ban s labyrinth'i yanına çağırır ve;

- kardeşim 18 yıllık eğitimini tamamladım artık gidiyorum.
+ ne eğitimi be ne eğitimi verdin ki bana.
- hani ben hep seni dövüyordum ya.
+ eeeee.
- bunu açıklamicaktım ama onlar eğitim içindi.
+ lan ne eğitimi bildiğin ağzımı yüzümü dağıtıyodun ne eğitimi.
- işte sen bana karşı koymaya çalışarak güçlü bir insan oldun.
+ he tabi tabi. ee sen ne zaman gidiyordun ya bence git artık senin odanda bana kalır ohh.
- vay bee bunca sene yeme yedir, içme içir, giyme giydir karşılığı bu mu olcaktı.
+ valla biz de böyle beğenirsen.
a- paran var mı?
k- var ya var.
a- iyi. versene 10 lira.
k- (hay allah belanı..)
+ abi bende çinko eksikliği,demir eksikliği bi de b12 vitamini eksikliği çıktı biliyor musun?
- Hadi ya. ben sende tahtanın eksik olduğunu düşünüyordum ama o da iyiymiş.
+ !!!
okurken yarılabileceğiniz, abi kardeş arasında geçen komik diyaloglardır. benim de sık sık ziyaret edip şükelaya boğduğum başlıktır aynı zamanda.*
hayatta en çok abim olsun isterdim, ben ilk çocuğum bir de kız kardeşim var ama bi abim olsaydı onu herkesten fazla severdim heralde. hiç olmamış, olmayacak bir şeyin özlemi çekilir mi yahu? mesela yeryüzünde müzik diye bir şey olmasaydı onun özlemini çeker miydik? benim buna rağmen bi abi özlemim var sözlük aha başlık gittikçe sözlük yazarlarının itiraflarına kayıyor o yüzden terki diyar ediyorum buraları.*
gidip bir kaç tane daha abi-kardeş diyaloğu okuyayım bari.

son olarak, abinizin kıymetini bilin lan.

edit: farkettim de bu özlem belki babama olan özlemimden de kaynaklanıyor olabilir. bi abinin boşluğunu dolduraca bi baba yok evimde belki de bu yüzdendir. kim bilir. neyse neyse abi candır işte.
- "abi"
+ "efendim abicim"

ve bunların türevi diyaloglardır.*
kardeş:abi versene ya bi sigara benimki kalmadı.
abi: al ama yanımda içme.
benim gibi tek çocuklar için sadece içince kurulan diyologlardır.

(bkz: öpüjeem abi)
+ kapıyı ört lan kardeş.
- örtmüyorum lan abi.
+ kardeş değil ki kalleş
- abi değil ki adi.
bir ateri kasedi almıştım 2.5 milyondu. ozaman 5 milyona ateri satılıyodu gerisini siz düşünün. griydi rengi 49 in 1 di üzerindeki bi oyunun resmine kanmıştım bulut vardı resimde sky yazıyodu
eve gittim 9999999999 in 1 kasedi çıkardım zaten içinde 10 oyun vardı o kasette hiç sevmezdim super mario 90 tank tenis f1 racing galaxy duck hunt wild gunman pacman soccer ve tetris gibi sikimden oyunlardı bunlar hiç sevmemiştim bu kasedi arada mario ve 90 tank oynardım ama sadece oynamış olmak için oynardım eğlenmek için değil yapacak bişey yoktu ki ya telefonla birilerini işletecektim ya ateri oynayacaktım eğlenmek için bisikletin tekeri patlatmıştım zaten patlak olmasa bile 100 m2 bahceden başka sürecek yerim yoktu arkadaşımda yoktu beni görünce kaçan bir gün onu sevecem umuduyla yaşadığım kediden başka telefonda birilerini işletmekte artık çok tehlikeliydi çünkü bi gün ne olduğunu bilmeden rediale basıp annemin iş yerini arayıp işletmiştim ve bu küçük eğlence sona ermişti o akşam * bukadar küçüktü dünyam . yeni aldığım gri kasedi taktım 99 u açtım kumandadan 99 da ateri kanalı vardı * siyah bi ekran üzerinde oyunların ismi yazıyodu oyunların ismi şu şekildeydi super mario galaxy 90 tank pac man tenis f1 racing duck hunt wild gunman soccer tetris ve bu oyunların bi sonraki bölümleriyle doldurulmuştu 49 boş alan * şuan 20 yaşındayım ama inanınki ben 20 yıllık hayatımda (20 yaşına geldim lan şaka maka daha geçen gün 7 dim ak) böyle bi hayal kırıklılığı ve üzüntü görmedim ben daha mideme kramp girmesi ve ensemin ısınması o anı dün gibi hatırlıyorum * abime de söyleyemiyorumki gidip siksin o kasedi aldığım dükkanın sahibini ( o zamanlar abimi dünyanın en güçlü adamı olduğunu sanıyordum o herşeyi yapar herkesi döverdi bana göre ) çünkü abime bunu demeye cok utandım abime o kasedi çok sevmiş numarası yapıyordum abim bana bu oyunlar zaten var diye sitem etmesine rağmen o yanımdayken zevkle oynuyordum o kasedi * o zamanlar başlamışım üçkaıtçılıa *
ama geceleri uyuyamıyorum allahım yarebbim o ateri kasetcisine bombacılar gitsin patlatsın orayı yarebbim kötü askerler gitsin düşmanlar gitsin tüm kasetlere ateş etsinler yarebbim gibi dualar ediyodum *
o kasetten nefret ettiğim kadar hiç bişeyden de nefret etmemişm şimdi anlıyorum 2.5 milyon ozaman benim için çok büyük para 25 tane 50 tane cips alınır o parayla 25 tane dondurma alınır ...
bir gün bizim evin önünde kaldırımda otururken abim girdi bahçe kapısından gülerek gel buraya küçük hugo dedi bana normalde bu dediğni duysam ya yine neyi kırdığımı öğrendi diye tırsardım ama bu sefer öyle bi gülüyoduki bana hemen kalktım oturduğum yerden elimdeki leblebileri yere attım ve koştum yanına elinde bişey saklıyodu ama göstermiyordu suprizdi bu * (20 yaşındayım ben hayatımda öle heycan ve merak hissi yaşamadım şimdiye kadar aq ) ayakkablarnı cıkarırken gördm pembe bişeydi bu benm ayağmda terlik vardı savrdum terlikleri abimin peşinden gittim abim tv yi açtı 99 u açtı hemde * elindeki bi ateri kasediydi benim aldığım kasedi beğenmediğimi anlamıştı ve gidip kendi benim için bi ateri kasediyle değitrimşti onu ah abim benim nasılda anlamıştı nasılda mutlu etmişti beni içinde x - man - spider man - kung fu - street fighter - mortal kombat - ghost busters gibi en sevdiğim oyunlar olan 99 in 1 kaset almıştı ve bu kaset ciden 99 in 1 di kafayı yicektim sevinçten bu kasette cidden 99 oyun vardı bu kasedi taktı abim bu güzel pembe kasedi ilk oyunu açtı ve al bakalım küçük hugo birnciden başla diyerek joystiği bana verdi aman allaaam ( ben 20 yaşındayım 20 yılda en sevinçli anım o andı ) ne yapsam hangisini oynasam ne büyük bi sevinç anlatamam .
her gece o kasedi çekmeceye koyardım her gün kalkar yerindemi diye bakardım.
(bkz: sarhoşken entry girmek)
k:prince02
a:abi
a 16 yaşında k ise 5 yaşındadır.
a:prince02 bak sana ne göstericem.
k:ne göstericen abi?
a:elime iyi bak şimdi *
k:ayy abi parmağın koptu napcaz şimdi? *
a:merak etme takarım birazdan.
k:yere atsana parmağını.
a:yok o zaman mikroplanır,pislenir falan...
k:oda doğru.*
e:en büyük abi *
a:ortanca abi *
k:en küçük kardeş * * ortanca abi en büyük abinin cebinden gizlice sigara alır.bunuda en küçük kardeş görür.
a:bak prince02 sakın bunu abime söyleme tamam mı ? napcak mışız söylemiycek mişiz tamam mı?
k:tamam abi söylemem.
10 dakika sonra en büyük abinin yanına gidilir.oda içerde televizyon izlemektedir.
k:abi abim varya senin cebinden sigara almadı.
e:?!?!!?
a:ben sana göstericem şimdi almayı almamayı.
a: paran var mı olm ?
k: vaa--yookk, az var yani, anca bana yetmez bile.
a: olm var mı yok mu lan ?
k: vercen mi alcan mı ?
a: abi
g: gingster

gingster spartacus: blood and sand'i izlemektedir, diziden bi haber abi gelir.
a: nabıyon lan
g: spaataküs izliyorum sen nabıyon
a: ıspartaküs mü? ee bunların geri kalanı nerde?

gingster her türlü mali işleri için abisini finans müdürü tayin etmiştir ve ayakkabı istemektedir
g: abi bi ayakkabı var alsana
a: kaç para
g: 170 tl. bak sen onu al bana ben de sırt çantamı tamamen zimmetine geçiricem (abi spor salonuna giderken gingsterin sırt çantasını almaktadır)
a: kaç para senin çantan?
g: 80 tl.
a: mavi ekran...

abi kardesine beyaz converselerini makinaya atmasını söylemiştir fakat gingster unutmuştur. aradan 3 hafta geçer sorduğu gün gelir çatar;
a: nerde lan ayakkabılar, hani yıkanmamış bunlar
g: ya unutmuşum dersti ödevdi, kendin atsaydın ya.
a: sus çemkirme bana
g: ya zaten giyilmez onlar bu havada yağmur çamur ne hale gelir
a: lan ne yağmuru hani yağmur
g: yağabilir.
telefon çalar ve abi telefonunu açar.
-efendim canım kardeşim nasılsın napıyorsun bakalım?
*hiç!öylesine bir arayım dedim belki unuttuğun, geç de olsa bana söylemek istediğin birşeyler vardır ha?
-yoo!?hayırdır canını sıkan bir durum mu var?
*bilmem!mesela bugün günlerden ne?
-çarşamba?!ne oldu ki?
*peki ayın kaçı?!
-ikisi?!
*yani abi ne vardı bugün pes yaa!
-yuh bana az daha unutuyodum ya.saol bir tanecik kardeşim benim.
*??!! (ne yalan söyleyeyim umutlanmıştım) hıııh ne vardı bugün abicim?
-bugün taşıtlar vergisinin son ödeme günü saat 5 olmadan gideyim de yatırayım.
*of abi ya doğum günüm doğum!!
ben: oolum künefe yemeye gitsek mi acayip canım istiyor.

kardes: abi sen git ye, gelirken de bana kebap al künefe yerine.

ben: allah belanı vermesin senin.
-abi
-abii
-abii
-abi
-abii
-abi
-abii
-abi

+ Efendim ?*
abimin hayat tan soğutan bir esprisiyle ortaya çıkan diyalogdur.
abim: olum sana bi dil öğretcem yok böle bişey
ben: neyce abi
abim: amca... haaaaaa
gerçekten ilkokul hayatımı zehir eden bir olaydı.