bugün

(bkz: beyaz gul abdullah gul guller arasından gelir)*
tam bir siyaset adamı.

yıllar sonra yaptığın espriye yabancılaşmak bu olsa gerek.
vakt i zamanında medya tarafından george clooney e benzetilen * siyasi kişilik.
"tek okuduğum gazete vakittir" diyerek beni benden almış bir insan.

dış işleri bakanı olsaydım bu lafı türkiye'nin gözleri önünde söleyebilmek için hallice alkol almış olmam gerekirdi çünkü normal bir şekilde bu lafı sölemeye utanırdım.

niye?
çünkü bu insan paravan da olsa bir süreliğine başbakanlık yapmış ve halen de dış işleri bakanı görevini yürüten bir insandır.ben bile 23 yaşında ve hala öğrenci sıfatına haiz bir insan olarak gün içinde oldukça fazla çeşitte gazete ve dergi okumaya özen gösteririm.
niye?
olaylara farklı açıdan bakabilmek kendimi az da olsa daha fazla geliştirebilmek ve bir gazetede kaçırdığım veya o gazetede yayınlanmayan gerekli bir haber varsa başka gazetede bulabilmek için.

ama sayın abdullah gül bunların bile farkında olmayarak ve bu lafı söleyerek ne kadar kültür(!)elçisi bir insan olduğunu bir kere daha gözler önüne sermiştir.
türkiye'yi* insan hakları mahkemesine vermiş bir eşe sahip dışişleri bakanı. * *
eşine karşı türkiye'yi savunacak kurumun başında ki bakan.

(bkz: dışişleri bakanlığı)
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
kasmaya gerek yoktur ve artık eşine* karsı türkiyeyi savunmasına gerek de yoktur çünkü eşi o başvuruyu geri çekeli çok olmuştur ve dava düşmüştür. eşine yapılan haksızlığı ve türkiyenin büyük bi sorunu olan* durumu o platformda gündeme getirebilmel için açılmış bir dava idi ayrıca.*o dönemin siyasi konjöktürü onu gerektiriyordu ki ve gerçekten mağduriyet vardı dava açıldı. eğer eleştiri yapılacaksa bunca zaman iktidarda olmalarına rağmen neden hala o sorunun* çözümünü yapamadılar ya da neden tek bir adım atamadılar konusunda eleştiririz abdullah gül'ü ve akp hükümetini başından sonuna. yoksa abdullah gül bu kabinede görevini en layıkı ile yapabilen ve yakışan bakanlardandır. başka da söze hacet* yoktur.
turkiyenin en zeki disisleri bakani.
"şahsi görüşümü sorarsanız, zorla din dersini hiç bir faydası yoktur" diyen dışışleri bakanı.
3 kasım seçimlerinden sonra başbakan olan fakat nedense koltuğu tayyip erdoğana devreden dış işleri bakanımız.
Bir yazar tarafından sabetayist olduğu iddia edilen, buna kendisinden hiç beklemediğim şekilde sert tepki veren adam. Bu adamı hiç bu kadar sinirli görmemiştim. Yüzü hep gülerdi. Sonradan fiziken ve ruhen yoruldu. Gülen yüzü gülmez oldu. saçlarına aklar düştü garibimin.
refah partisi'nde iken, mecliste "türkiye'yi asla avrupa birliği'ne almayacaklar, avrupa birliği bir hristiyan kulubüdür" diyen, şimdiki dışişleri bakanı.
Hemşehrimiz diye söylemiyorum beyfendi kişi,kibar,entellektüel ve vatansever bir dışişleri bakanı.
kişiliği hakkında konuşamam çünkü özle hayatını bilemem! ancak, kendisi için "türkiye'nin en zeki adamı, gelmiş geçmiş en zeki dışişleri bakanı" tabirleri elbetteki partizanları tarafından kullanılan reklam sözler! hiç partizanlık yapmadan diyivereyim hemen; sayın gülün bu özelliklerini ballandıra ballandıra anlatanlar, sayın gül'ün kıbrıs ve avrupa birliği müzakerelerinde takındığı tutumu bir daha gözden geçirsin, zira sıradan bir insan kahvehane siyasetçisi bile kıbrıs ve avrupabirliği konusunda türkiye'ye bu kadar taviz verdirtmezdi! siyaset bilgisi nafiş olan kişiler bilemez ama türkiye'nin gelmiş geçmiş en berbat dışişleri'ni yürütmektedir, atadığı avrupa birliği başmüzakerecisi sayın babacan'dan tutunda dışişlerine getirilmiş müsteşar ve müffettişlere kadar tam bir fiyasko! ya dışişleri gibi öenmeli bir kuruma ingilizce bilmeyen müsteşar atanır mı hiç! müsteşarlarımız kıbrıs için avrupa'dan gelen metinleri yanlış türkçeye çevirmiş açıklamasını yapan kişidir! yüz itibarı ile temiz bir ifade yansıtır o ayrı, belki de yanlış yerde siyaset yapmaktadır!
trilyonlar ortadan kayboldugu sirada refah partisi genel baskan yardimcisi olan, milletvekili dokunulmazligi yuzunden kayip trilyon davasinda yargilanamayan eski basbakan, simdiki disisleri bakani. hakkindaki davanin zaman asimindan dusecegi suphe goturmemektedir.
ingilizceyi tuhaf bir aksanla konuşan siyaset adamı.
akp icindeki en sevecen en semapatik kisi. yada hemserim oldugundan bana oyle geliyor.
ama gozlemledigim; gercektende akp icinde, akpli olmayanlar tarafindan, en sevilen insan oldugudur.
romantik, aşk kokan bir soyadına sahip insan.
son amerika ziyareti sirasinda kuzey ırak'tan sızan teroristlerin, türkiye adına ne demek olduğuna dair amerikan basinina su soruyu sorarak takdirimi kazanmis olan disisleri bakani.

"komsu ülkeniz meksika'dan ülkenize terörist sızmasi sizin icin normal midir?"
an itibariyle fatih altaylı'nın konuğu olmuş dışişleri bakanı.

(bkz: teke tek)
The Washington Times' da bugün makalesi yayınlanan T.C. Dışişleri bakanı

http://www.washingtontime...20070327-094847-1376r.htm
yüz hatları sebebiyle herkese sevimli geldiği için iyi bir politikacı olduğu sanılan kişidir. Kendisi rte'den daha da muhafazakardır.
muhtemelen bugün cumhurbaşkanı adaylıgı açıklanacak kayseri milletvekili. * *
Associated Press'e göre cumhurbaşkanı adayı olan dışişleri bakanı.
adaylığı kesinleşmiş seçimler sonunda cumhurbaşkanı olacak kişi.