bugün

BK Häcken takımında oynayan 22 maçta 19 gol atan 300.000 euro değerindeki 21 yaşındaki topçu.
dostum abdul majeed demisin ama bu bildigin abdülmecit.
sürati ve kuvvetiyle dikkat çeken 1991 Gana doğumlu Waris, 17 yaşındayken ingiltere Hartpury Futbol Akademisi'nde girdi ve burada 21 maçta 36 gol attı. geleceğin gol makinesi olacağına inandığım waris isveç 1. Ligi Allsvenskan'a transfer oldu ve gol serisine burada da devam etti. bu sezon ise ligde 26 maçın 25'inde forma giyerek rakip fileleri 22 kez havalandırdı...
herkese renkli günler
bire birde etkili, süratli bir forvet oyuncusu.
katardan 15 milyonluk teklifle trabzonspordan istenen golcü futbolcu.

-aluo elhamdulillah hacı osmanoğlu mu?
-evet buyurun türk futbolunun şerefli paydaşları adına..
-15 milyon euro.
- ne oluyo?
- 15 milyon euro majeed
- hassktir lan. sattık gitti.
yazık olmuş oyuncu. Trabzonspor'a geldiği için değil Türkiye'ye geldiği için. Kendisinin bir üst modeli Emenike'nin Türkiye'de mental olarak bir gram oyununu ileriye götüremediği hatta gerilediği aşikar. Neyse bonservis ücreti çok olmayan oyuncu. O para her türlü değer.
cska moskova forması giyen ahmed musa ile stil olarak çok benzeyen futbolcu. ahmed musa çok geliştirdi kendini. ama waris de sıçrama yapması oldukça muhtemel bir oyuncu. zamanla halilhodzic'in sistemine uyum sağlayacak ve katkı verecektir.
(bkz: buralar entry dolacak)

iyi oyuncu baya. daily mirror a göre ryan giggs bu adamı araştırmak için maçlarını izlemiş trabzon'a görüşmeye geldi deniyor.
bruma'dan daha balon oyuncudur. bir de 6 milyon verdiler bu bebenin bonservisi için.

büyük ihtimal hep sol açık oynatıldığı için kötüdür. belki de asıl posizyonu forvettir. deplasmanda zaten cardozo bişe yapamıyor. denesene waris'i ersun hocam.

not:büyük ihtimal sezon sonu gönderilecek oyuncu. yerine sivaslı aatıf nokta transfer olur.
6 milyona hayatının transferini trabzon'a yaptıktan sonra bugün öğrendim ki Lorient'e 4,5 milyon civarı bir bedelle transfer olmuş. şişirilip futbolumuza servis edilen futbolculardan biri ifadesini sevmesem de malesef öyle bir durum. 12 milyon tl verdiler gibi ifadeler hatırlıyorum trabzon yöneticilerinden. e sonunda aldığından aza satıp yine zarar ettin. neticede doğru düzgün bir sezonu tamamlamadan (sakattı) trabzon'dan ayrılan adamlar kervanına katılmıştır. yakın geçmişte birçok örneği var maluda, papadapulos, belkalem bunlar benim aklıma gelenler. mustafa akçay, vahit hoca, ersun yanal'da teknik direktörler. şota'da çok uzun ömürlü değil gibi. süleyman hurma'nın gelişiyle beraber yapılan toplam harcama ve takımdan gönderilenler dahil 80-90 milyonu bulan bir maliyet ortaya çıkmış durumda. totalde 800 milyona dayanmış bir borç var. onu da kenara bırak vergi borcunu söylemiyorum zaten. bugün de şubat'ta 31 yaşına girecek bir n doye'ye toplam 7,5 milyon para ve 3 milyon küsür bonservis vereceksin yaptı yine 10 milyon. yazık değil mi bu paralara...
Eski trabzonsporlu futbolcu. An itibari ile lyon'dan efsane bir gol atmıştır.
güncel Önemli Başlıklar