bugün

görsel

bırakın ki satamadıkları için ucuzlasın biraz. evet. *
bu gün sarayda kutlanan gündür. ferdi tayfur da oraya gelmiş ve bir şarkı seslendirmiştir. lakin muhtemeldir ki o şarkıyı dinleyenler (bkz: sigarayı bıraktım) çıkışta gardaş ver bi cüğara demek ihtiyacını hissetmişlerdir.
Sigarayi birakmak isteyen kisi iradesi varsa aninda birakabileceginden, sacma bir gun.
Erkek arkadaşım bırakamıyor bir türlü defalarca söz vermesine rağmen. Bugün de dedim sigara diye. Döndü ve dedi ki
Köpek yediği boktan vazgeçmez.
çok saçma bir gün.

sigarayı içiyorsunuz, bitince zaten bırakıyorsunuz. bunun için bir gün işgal etmeye ne gerek var ki?
Saçma sapan bir gündür, hadi alkolde sarhoşluğun suça meylettirdiğini falan sebep gösterdiniz, eyvallah dedik, her ne kadar doğru olmasada. Ulan sigaranın topluma ne zararı var, kapalı alanda zaten içtirmiyorsunuz, götümüz dona dona dışarıda içiyoruz, yapacak bir şey yok kanun yasa falan, ama insanların zevklerini ve özgürlüklerini kısıtlamayın be amınakoyayım, zaten iliğimizi kurutuyorsunuz her alanda, insanlara kaçacakları, kafa dinleyecekleri bir alan bırakın en azından vicdansızlar, bir zamanlar kahveye haram diyen zihniyetle aynı işte.
sigara içen geri zekalı olmuyor da içmeyi bırak diyenler mi oluyor diye sorduğumuz konudur. lan bizim görevimiz mi sigara fabrikalarını kapatmak, o ülke yönetimlerinin yapması gereken şey. sigara fabrikalarının hitler'in toplu katliam için gaz üreten fabrikalarından ne farkı var?

sen sağlığa direkt zararlı bir şeyi tüketmeye devam etme ki, o fabrikalar kendi kendine kapansın. talep olmazsa arz da olmaz...
Sigarayı bırakmayacağım gündür.
Zararlarını bildiğimiz halde neden sigara içilir?
Zararlarını bildiğimiz halde neden sigaraya başlanır? Öncelikle bu soruların cevaplarını vermek gerekiyor. Bana göre sigarayı bıraktırmak için yapılan kamu spotları bile sigara reklamı içeriyor..
Mesela filmlere dikkat edin, idam cezası almış birine idam edilmeden önce son isteği sorulur. o da ''sigara'' der. yada bir savaş filminde yaralanmış birine sigara verilir. düşünün bir kere savaş durumu abi ya.. aç susuz kan revan içinde bile o sigara ne hikmetse bir şekilde ortaya çıkar..
Yani ne bileyim sigara insanlara öyle bir özendiriliyor ki, öncelikle buna bir dur demek gerekiyor. Yoksa her gün sigara bırakma günü olsun kimse tınlamaz.

Bir şeyden yoksun kalan sigara içmeyenler değil, tiryakilerdir! Bütün yaşamı boyunca aşağıdaki unsurları tüketirler:
SAĞLIK
ENERJi
VARLIK
iÇ HUZUR
ÖZGÜVEN
CESARET
ÖZSAYGI
MUTLULUK
ÖZGÜRLÜK
Bu verdiği şeylerin karşılığında ise ne alır?
Hiç sigara içmeyenlerin sürekli sahip oldukları iç huzur ve özgüvene kavuşma hayalinden başka KESiNLiKLE HiÇBiR ŞEY.
Bugün aldığım karardır. Dolayısıyla şarap da içemiyorum. Çiğköfteye düşücem sanırım sürekli acıkıyorum.
Keşke 14 Şubat ı kutlamak kadar kolay olsa.
Sigarayı bıraktım diyen insanların karşısında bir sigara yakıyorum hemen. sırf içleri geçsin diye.uzun yaşamak temkinli yaşamak değil ki. asıl mucize yüz binlerce ölüm stili varken insanın gebermeden bir gün daha hayatta kalabilmesi.

Benden on yıl daha uzun yaşasan nolur ki, hiç aşık olmadıysan. bir atın sırtında bayır aşağı koşmadıysan. bir eylül ayında ılık mı ılık bir denizde yüzerken omuzlarına yağmur damlaları düşmediyse.

Hayatta kalmak olm senin yaptığın. YAŞAMAK DEĞiL Ki.
bazıları mesaj yazmış, hepi topu 60 yıl yaşıyoruz ne gerek var sağlıklı yaşama filan diye saçmalamış.

o zaman intihar et toptan, yaşamaya ne gerek var, eğer yarın yoksa! hayatının son yıllarını daha da acı çekerek hastanelerde geçireceğine... kendine acımıyorsan, sevdiklerine de mi acımıyorsun bre gafil...
sigara içerek sağlığına zarar veren herkesin bir kere daha düşünmesi gereken gündür.

Bir gün elbet bu meretin üretimi ve satışı yasaklanacak dünyada, çünkü kansere yol açtığı bilimsel olarak kanıtlanmış bir ürünün alenen satılması vahşi kapitalizmin büyük bir ayıbıdır.

O güne kadar, size tavsiyem, sağlığınız için bir şey yapın ve bu illeti bırakın, hem kendiniz hem çevrenizdeki sevdikleriniz bundan olumsuz etkilenmesin, boş yere ölü gömücü sigara firmalarını zengin etmeyin!!!
her sabah "bugün bırakacam" diyerek güne başlayanlar için iyi bir fırsat, bırakma gibi bir derdi olmayanların ise umursamayacağı gün.
kimsenin önemsemediği bir gündür. amacı sigarayı bırakmaya teşviktir. ama bugün de hiç sigara bırakan görmedim. zaten bırakacak adam bu günü beklemez.
umarım ileride bir gün hastane köşelerinde akıllara gelir bu gün.

görsel
görmemezlikten gelinen gündür. bırakmak isteyene her gün sigarayı bırakma günüdür...
(bkz: bırakılan sigaraya ne hediye alacağını bilememek)
sevgililer günü, anneler günü, babalar günü kadar saçma sapan olan günlerden biridir. bırakmak isteyen istediği gün sigarayı bırakır zaten.
evcek sigaraları küllüğe bırakıp derin nefes aldıktan sonra günü kutlamak için tekrar mutluluk nefesi çektiğimiz gündür.
kısa zamanda gelecek senenin geleceğini ümit ediyoruz.
ismi yanlıştır. sigara bırakmak gibi bir konuya bütün dünyanın katılacağını sanmamaktayım.
an itibariyle bitmiş ve tekrar sigaraya dönüş günü olmuştur. * *
ciğerler için bir şanstır. 6 yıllık saçmalığımdan sonra bana bırakmayı denetecektir.
19 temmuz 2009 la dumansız hava sahası genişletme çabalarının verildiği gün sigaraya başlayan birini *, bu sefer ne yapsam ki diye düşündüren tarihtir..
içenlerin "çok ısrar ettiniz tamam bırakmayız" diyecekleri gündür.

(bkz: iğrenç espriler)

edit: başlık başa kalmıştır.