87 milyar götürmeyenlerin de zamanında memleketin anasını ağlattığını bildiği içindir.
(bkz: efsunlanmak)
götündeki donu da aldıklarında aklı başına -bi ihtimal- gelecek kişinin durumudur. 87 milyar euro götürmeyenler ülkenin anasını ağlattı da, götürenler ağlatmadı sanki. dünyanın en gelişmiş ülkesi di mi türkiye? en güçlü türkiye! hıammına.
Seven yaranır evlat.
(bkz: mal)
tamamen yanlış bir tespit olup, alnının teri ile 800 lira kazanır akabinde gece yastığa başını huzur içinde koyar. sabah kalkar bakar yolsuzluk ve rüşvet operasyonu olmuş, allaha dua eder. kimseleri savunmaz. bazılarına öyle gelir.
"siken sevilir" önermesini doğrular nitelikte bir davranıştır.
en azından rüşvet yiyenin bir de üstüne maaş alması kadar kepaze bir durum değildir, saflıktır.
(bkz: göt kılı olmak)
(bkz: dalap)
80000 tl'ye çalışılması sonucu olaylara göz yumacak kişi cümlesi.
oy vermeye bir şey denilemez, çaresizlik ve bilgisizlik olabilir. ancak savunmak tamamen cahilliktir.
22 milyon tl' ye hava limanı yaptırılması sonucu o uçaklardan hiçbirine binemeyecek olan garibanın alkışlamasıyla eş değerdir.
birde şu var. (bkz: 800 tl ye çalışıp ebru gündeş e üzülmek)
permatiklenmesi gereken göt kılı eylemi.
mantıklı olanı savunmamaktır. diğer milletvekilleri bile bu olayı doğru bulduklarından dolayı partiden ihraç edilmiştir. erdoğan yandaşlarını çok iyi savunmuştur ve hala erdoğancıyım diyenleri göz göre göre kandırmaktadır. (bkz: ben bu yazıyı dedeme yazdım)
Az once gelen 285 liralık faturada ki 45 liralik verginin sebebidir ayni zamanda. Devlet disaridan aldigi gazi sana verir ve senden 45 lira alir ama bu 45 lira hizmet olarak donmez ayakkabi kutularinda yardım amacli biriktirilir.
"87 milyar euro götürdüler" diye iftira atandan tiksinmekle alakalıdır.
1000 kere yazıldı çizildi.
87 milyar dolar ambargo yu delen miktardır, kimsenin cebine gitmemiştir bu 1.
bakan oğullarıyla alakası yoktur bu 2.
halk bankası müdürüyle de alakası yoktur bu 3.
o ambargoyu kitabına göre delmiştir, tıpkı zibilyon tane abd firmasının yaptığı gibi bu 4.
o birbirinden alakasız 50 tane dosya sırf hükümeti yıpratmak için bugüne bırakılıyorsa ve onlar halktan bu aşşağılık darbe girişimini sinelerine çekmelerini ve oylarını koşa koşa sarıgüle atmalarını bekliyorlarsa ben onların minik zekalarına şaşarım. bu da 5.

ak partiyi yedirmeyiz.

ayrıca gün olur devran döner demiştik...fazlasıyla hızlı döndü anlaşılan.
tayyipsiz ak parti diye ağlaşan cemaatçiler, gülensiz cemaat fikriyle karşılaşıp şoktan katılaşmış vaziyetteler.
savunurlar tabi çünkü ortada kılı olabilecekleri bir göt kalmazsa sudan çıkmış balığa döneceklerdir.
iktidare gelmeden once, ev kirasini bile yatiramayan ve bunu cemaate odetiren..
simdi dunyanin en zengin 8.ci basbakani..

sor bakalim nasil?

sana 800 tl susma payi veriyor. 2001 bilmem nekadar azmis.. simdi iyi durumdasin.
bakanin dedigi gibi ; 800 lira cok para.

resmen sana hakaret ve alay ediyor..
Pezevenkliktir.
çapulcuları kızdırır.
bir yerde hak vermek gerekir diye düşünülse de hak neresinde bunun dedirtendir.
Bir de bunun işsiz olup savunan versiyonu vardır. Beyin.dll bulunamadı hatası nelere kadir işte.
no brain no pain.