bugün

cassio de souza soares lincoln - alex de souza ikilisinden birinin vezir, ötekinin rezil olacağı maçtır.
sonucu belli olan maç. (bkz: esrarlı entry girmek)
fenerbahçenin bir yerleri kalkmadığı sürece adam gibi oynayıp kazanacağı maçtır.
GS li sözlükçüler ne kadar iplemediklerini söyleselerde son derece ipledikleri bir karşılaşmadır.

Gs kazanırsa ligin en büyük favorilerinden olan Fenerbahçe ile olan puan farkını iyice açacaktır. Kaybetmesi durumunda da fark iyice kapanacaktır.

Şu oyuncuların tek tek karşılaştırmasını yapınca nasıl bir GS. üstünlüğü çıktığını anlamamız açısından futbol cahili arkadaşlarımızdan şu karşılaştırmayı bizimle paylaşmasını rica ediyorum.

Ayrıca Fenerbahçenin Gs. ile olan maçlarına şampiyonlar ligi ciddiyeti ile çıktığını söylemiş. Acaba bu övgümü, yergimi. Zira Gs.ninde aynı ciddiyetle oynaması lazım ki sezon sonu şampiyonlar ligine gidebilsinler yada 6 yemesinler. Aksi taktirde bu sene olduğu gibi UEFA maçları ile yetinmek durumunda kalabilirler.

Ben kendi adıma her türlü sonucu bekliyorum. Ama gs. erken bi gol yerse 6-0 kendileri için tatlı bi hayal olarak kalır.
galatasaray'ın baba ocağına* döneceği maçtır.
fenerbahçe taraftarının maçın akabinde bangladeş bayrağı açacağı karşılaşma.

(bkz: yeşil zemin üzerine kırmızı punto)

http://www.turkleronline....ar/banglades%20bayrak.gif
ezeli rekabetin beslediği espri anlayışlarımızla kullandığımız 8 aralık 8-0 veya galatasaraylı arkadaşların kazanamayacaklarını bildikleri için her kadıköy deplasmanından önce yaptıkları s..klememe sendromunu bir kenara bırakacak olursak gerçektende stresi yüksek bir karşılaşma olacaktır. velakin duygusal olarak değil mantıki çerçevede düşünerek fenerbahçe'nin zorda olsa kazanacağını düşünüyorum. sebebi galatasaray'ın bu sene büyük maçlarda kötü futbol ortaya koyması buna karşılık fenerbahçe'nin zico ile birlikte büyük maçlara çok iyi motive olması ve son iki senede çok az büyük maç kaybetmesidir.
"ben sana müdür olamazsın demedim ben sana adam olamazsın dedim" sözü ile doğru orantılı maç.
ilk mağlubiyetimizi bu maçla almak istemediğimiz karşılaşma. fener'e yenilmeyelim, sivas'a 10 farkla yenilsek de olur hani.

maçtan sonra gelen edit: eee fener'e yenildik, kısmet sivasspor'aymış. üzgünüz sivas.*
mantıklı düşündüğümüzde, kazanma oranı açısından fenerbahçenin biraz daha üstün olduğu fakat galatasarayın da dinamizmiyle kolay teslim olmayacağı maçtır. hak eden kazansın, temennimiz.
Cimbomumun kazanması halinde Türkiye Süper Ligi tarihinde şampiyonluğu 15. haftada garatileyen ilk takım ünvanını alacağı maç.Gol olur...
bazı koyu fanatikler her ne kadar galatasaray' ın başarısını penaltılara yüklese de, galatasaray' ın bileğinin hakkıyla ve istikrarla sürdürdüğü iyi grafiğine rağmen stres içerisinde çıkacağı maç.
neden mi stres? 1999 - 2000 sezonuydu, galatasaray ali sami yen' de fenerbahçe ile karşılaştı. maçın mutlak favorisiydi, ki çok yanlış bir tanımlama çünkü derbilerin asla favorisi olmaz, ve rahatça kazanması bekleniyordu. galatasaray o maçta 15 net gol pozisyonuna girdi ve samuel johnson' un frikiğine kadar fenerbahçe sadece yaw preko ile net bir pozisyon bulabildi. frikikte emre belözoğlu' na çarpan top gol oldu.
uzun lafın kısası; ne yazık ki galatasaray' ın fenerbahçe karşısında şansı yaver gitmiyor. üstelik fenerbahçe galatasaray karşısında çok hırslı oynuyor.
yenilgiye kılıf hazırlamak değil niyetim, hatta galatasaray' ın futbolun doğrularını yapıp topu ayağında tuttuğu sürece fenerbahçe karşısında daha etkili olacağını da düşünüyorum. yine de o baraja çarpıp gol olan top aklıma takılıyor ve beynim kararıyor.
not: sevgili galatasaraylılar ve fenerbahçeliler, aramızdaki futbol cellatlarını, hayatlarını futbolun üzerine oturtmuş bilinç yoksunlarını görmezden gelelim ve futbol şölenine hazırlanalım. ne olur bu sayfalar çirkinleşmesin. *
edit: gaziantepspor' un hakkının yendiği ve galatasaray' ın ofsayttan gelen golle beraberliği yakaladığı maçı ayırıyorum. yine de galatasaray' ın bu sezonki başarısını tamamen hakemlere yıkmak koyu fanatikliktir.
sözlükteki galatasaraylı arkadaşların geneline hakim olan umutsuzluğun yersiz olduğunu düşündüğüm maç. burada hiç fenerbahçeli arkadaşım yok, o yüzden sözlükteki taraftarlar nasıl düşünür bilmem ama çevremdeki tüm fenerbahçeliler (ben de dahil) bu defa gs maçına çok önem vermiyor. sadece taraftarın değil, takımın da aklı cska maçında. e bu da gayet normal; ne kadar inkar etse bile kimileri, fenerbahçe tarihinin en önemli maçıdır. çünkü burada alınacak galibiyetle çıkılacak ikinci turun ötesi olmayacaksa dahi, sonraki yıllarda daha üst basamaklarda yer almanın ilk adımı olacaktır cska maçı. bunun yarattığı konsantrasyon sorunu sebebiyle derbi maçı galatasarayın kazanması yüksek ihtimaldir. olmadı berabere biter ama fenerbahçemin kazanacağını pek sanmıyorum. tabii umuyorum ki bana yedirirler bu entryi ancak gs galibiyeti cska maçına negatif etki eder kanısındayım. maalesef ard arda iki önemli maçı kaldıracak seviyede değiliz henüz. o yüzden yenilelim cimboma ama yeter ki cska'yı yenelim. yoksa bu inter yatacak psv' ye, çıkartmayacaklar bizi ikinci tura.cska çoktan kampa girmiş bile baksanıza...
bi aksilik çıkmazsa şahsımın da deplasman tribününde yer alacağı maç. eğer ilk dakikalar rahat başlarsak ve
ilk dakikalar topu daha çok ayağımızda tutarsak, ilerleyen dakikalarda takımımıza gelecek özgüvenle beraber
maçtan puanla/puanlarla ayrılmak hayalcilik olmayacak.
tabi bunun yanında alex'e ilk toplarda basarsak ve yüzünü kaleye döndürmeden markaj uygularsak ve fener'in
çok adamla geldiği pozisyonlarda topu kaptığımız an ters toplarla hızlı çıkarsak sonuca çabuk gideriz.
hayırlısı olsun..

--spoiler--
iki dileğim var cimbombom...
--spoiler--
(bkz: peşindeyiz)
dünyanın en büyük derbisi.
(bkz: yabancı basın)
sol framede belirerek, muhtemelen sol frame'de yer alan dini başlıkları bir süre durduracak karşılaşma. ikisi de uyuşturyo ne de olsa.
gesede(gs'de), altı sıfırın ezikliği geçmeden ikinci bir hezimete muhtemelen uğrayacağı ve taraftarı da tarihi de yabana atmayacak futbolcuları mevcut takımımızın galibiyetiyle sonuçlanması yüksek muhtemel maçtır.
Her iki tarafında fazla önemsediği maçı. Diğerleri iplemiyorsa acı gerçeği bildiklerindendir. * Ben saat 12 gibi işten çıkıp yoğurtçu parkına akıp arkadaşlarla buluşup arkasından abilerle sohbet için nazlıya gidip 1-2 tek attıktan sonra tekrar yoğurtçuya dönüp maçın başlama saatini bekleyeceğiz. Herhalde 5 gibi içeri girip telsim tribününde maçı doğru düzgün izlemeden diğer maçlarda yaptığımız gibi takımımızı destekleyeceğiz. Umarım diğer bir çok derbi gibi futbol bakımından fakir bir müsabaka olmaz. Sonuç belli zaten Antu.com da dediği gibi kaderin seni bekliyor.
her şeyin karl heinz feldkamp'a bağlı olduğu maçtır. takımın dizilişiyle oynamadığı orta saha üçlüsünü iyi seçtiği takdirde galatasaray'ın kazanamamasının önünde hiç bir engel yoktur. iyileşen bir ayhan eğer kondisyonu da bu maçı kaldırabilecek seviyedeyse galatasaray'a çok şey katacaktır. ayhan- mehmet topal "linderoth'un sakat olduğu söylenmekte" - barış ya da sabri ile orta alanı kurup arda serbest ve de ileride serkan bir de santrfor ile çıkmasını temenni ediyoruz galatasaray'ın.
ibb'nin fenerbaçeye verdiği ihaleden * hem alnının akıyla çıkmasını hem averajını yükseltmesini dilediğim maçtır.
bugün saat 12:00 itibari ile galatasarayli taraftarlarin biletlerini alabileceği maçtır.
Galatasaray seyircisine yüzde 5 oranında, 2 bin 525 kişi kapasiteli Migros tarafındaki bölüm ayrılmıştır. Bir kişi, kimlik fotokopisi ibraz etmek kaydıyla en fazla 2 bilet alabilecektir.
galatasaray'ın kazanma ihtimalinin %1 bile olmadığı maçtır.*
bir diğer müsabakanın 10 ocak 2012 de yapılacağını uydurmak istediğim ve yine galibiyetimzle sonuçlanacağına inandığım müsabaka.
bkz: 6kasım2002
-----8aralık2007 ..
fenerbahcenin kesinlikle kazanacagi karsilasmadir. fenerbahceliyim o ayri. *
niye peşinen fenerbahçe kazanacak deniliyor anlamıyorum. fenerli olmama rağmen bu kesin favori gözükme takımda aşırı rehavet yaratacak ve fenerbahçe'ye puan kaybettirecek gibi geliyor bana.

ayrıca galatasaray 8 sene kazanamaması demek bir daha asla kazanamayacak anlamına gelmez. fenerbahçe 6.5 yıl aradan sonra evinde beşiktaş'ı yendi. demekki futbolda kesin sonuç yoktur.

ayın 8 i diye fener gs'ye 8 atacakta güzel espiri ama unutulmamalıdır ki galatasaray 8 mart 2004'te fenerbahçe'yi kendi sahasında 2-0 mağlup etmişti.

tahmin yapmak zor gibi görünüyor ama fenerbahçe'nin elde ettiği psikolojik avantajın üstüne
galatasaray'ın sahip olduğu ağır bir liderlik ve namağlup olma stresi var. avantaj fenerbahçe'de gibi görünüyor.