bugün

"Yol ver gideli Taksim'i ezelim" diye sloganlar atılmıştır. Sen değil miydi "vur de vuralım öl de ölelim" diye sloganlar atanları "faşistlikle" suçlayan!
Şehit komiser den bahsederken karısı yanındakilerle konuşup gülmektedir.
konuştuğu her cümle başlık ve sosyal medyada yazı olarak çıkıyor. Demek ki herkes pürdikkat dinliyo.
bundan sonra ölecek her gencin her vatandaşın sorumlusu olan konuşmadır. yazıklar olsun.
RTE bir tarihi balon konuşmasını da sonlandırdı.
"provokasyon nedir? nasıl yapılır?" gibi soruların cevabı niteliğinde ki konuşma.
Televizyonun sesini sonuna kadar kisinca da hic bir sey degismeyen konusma. Tencere tava hep ayni hava yani.
Hani topçu kışlası yapıcaktın diktatör ? Atar yapsaydın ya kasımpaşalı ? Böyle geri vitesi öğretir sana çapulcular. Sen polisi ss gücü gibi kullan, banklarda yatır sonra bir de onun üzerinden ajitason yap. Yüzsüzlüğün dik alası, ne diktatör, ne de yalakaları kültür ve bilgiden nasibini almamış. Hem karacahil ol, hem de halen atar yapmaya çalışırken şamar oğlanı ol.
ülkeyi kaosa sürüklüyen,direnişçilerin de kaotik düzene adapte olmasının en uygunu olduğu sinyallerini veren konuşmadır..hadi bakalım neler bekliyor yurdumu.sağduyumuzu kaybetmeyelim.insan olduğumuzu unutmadan eylemimizi sürdürelim.aksi taktirde tarihi örneklerle dolu faşist zihniyet,özgürlükleri bırakın yaşama hakkımızı elimizden almaya hazır görünüyor.
dik dur eğilme bu millet seninle.
Olayların fitilini daha da ateşleyerek şu dakikadan itibaren verilecek tüm kayıpların vebalini üstlendiği konuşma olmuştur.
Yazık, çok yazık. Bir ülke başbakanı düşünün ki; adını haykıran kalabalık görür görmez coşku patlaması yaşayıp, ülke insanını birbirine düşürmek için provokasyona başlasın. yaptığının bir adı var; o da bölücülük.
Allah'ım ülke insanına akıl, fikir, ruh sağlığı, mantık ve vicdan ihsan eylesin. insanların birbirine bu kadar diş biliyor olması hiç hayra alamet değil.
havaalanında kimse dokunmuyormuş. yarın ankara ve istanbulda havaalanlarındayız. polisler gelsin orada dokunsun.*
kendi ağzıyla faiz lobisinin kendisine gelip, "sizin zamanınızda beş kat daha zengin olduk" dediğini itiraf etti. sen kimleri hangi yolla zengin ettin? neye hizmet ediyorsun ne zaman itiraf edeceksin. neden benim emekli maaşım olduğu yerde sayıyor da sermaye senin sayende beş kat daha zengin oluyor. oradaki koyunlar da demiyor ki bu faizin zenginliği bizim cebimizden çıkmıyor mu lan? demiyor.

yiğit bulut adlı soytarı da cıkıp, tayyip erdoğan faiz lobisine şunu dedi bunu dedi diyerek beni mutlu etti. ben bu akşam ölsem de gam yemem. osmanlı devletini de yıkan bu faiz lobisi ve benzeri oluşumlardı" e oğlum adam demin kendi ağzıyla "faiz lobisi benim zamanımda beş kat daha zengin oldu" demedi mi?

ülkenin %50 si dinlediğini anlayamıyor.
ülkenin %50 si düşünme yetisine sahip değil.
ülkenin %50 si dinin hala kitleleri uyuşturan en kuvvetli afyon olduğunu gözler önüne seriyor.

yoksa bu kadar açık alenen görünen gerçekleri gör(e)memelerinin başka açıklaması yok

yazık...
eyvah eyvah dediğim konuşmadır. nasıl yatar uyurum bilmiyorum.
naylon devrimcilerin, naylon devriminin rüya olduğunu görmesine vesile olmuştur.
halk neredeymiş? yakmadan yıkmadan protesto yapılabiliyormuş değil mi?
korkma canım, ak parti iktidarı halkı iç sizin üzerinize sürüp hepinizi kestirmez. ak parti , sizin gibi terörist gibi hareket etmez.
faşist ve diktatör konuşmanın kralını yapmıştır.
öncelikle belirtmeliyim hayatımında ilk defa bir kişinin konuşmasını daha doğrusu konuşacak diye bu saati bekledim değişik bir ruh halindeyim.
şimdi azıcıkta olsa tayyip belki özür diler umudum vardı çünkü fetodur abddir abdir hep yapma etme dediği için ve borsanın tepetaklak olma ihtimali yüzünden. ama görünen o ki borsa için faiz lobisi diye bişey bulmuşlar. ama ne olduğu kim oldukları belli değil. ergenekon gibi bişey galiba. sözde var özde yok. neyse uzatmamak gerek konuşma başlıklarını ve tepkilerimi yazmak için burdayım:

- işte bu heyecanı bizlere yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bu gece sadece sizlerin değil, Türkiye Cumhuriyet’inin her köyünde, şehrinde nefes alan can kardeşlerimi selamlıyorum. (Tekbir getiriliyor…)
* burada anlamadığım selamlıyorum derken tekbir ne arkadaşlar noluyoruz? birde anlamadığım nefes alan ? ne yani biz çapulcular nefes almıyoruz.

- (Afrika ziyaretinden bahsederek) Oradaki yöneticiler “Bunların hepsi geçer” dediler… Çünkü biz size inanıyoruz…
*Bence tercümanını değiştir arkadaşım çünkü geçer yerine geçirir demiş olasılıkları yüksek. afrikadaki şeriat yanlısı kişiler sana inanabilir ama biz halk, kemalist halk sana inanmıyoruz.

- Gönüller yıkmanın değil, gönüller yapmanın tarafında olduk. Ama dik durduk, dikleşmedik.
*Hmmm çevik i kim gönderdi geziye? senden önce sadece ermanistanla yunanistanla ufak tefek sorunlarımız vardı onlarda bezmişti zaten geçmişte kalmış şeylerdi bir geldin etrafımızda bizi seven kalmadı gönül yapmak derken nasıl olduğunu anlamadık arkadaşım. Dik durduk, dikleşmedik dedin de gitmeden dikleşiyon gibi geldi bize neyse...

- Bizim kavgayla, kırıp dökmekle, vandallıkla işimiz olmaz.
*Bir karar ver vandalmıyız çapulcu mu ? Kavga ve kırıp dökmekle derken senin penguenler "yol ver gidelim taksimi ezelim" diyordu ? bence sen bir tanede edebiyat hocası tut sana kelimelerin anlamlarını öğretsin. neyse devam edelim

- Faiz lobisine rağmen buralara geldik. Bu faiz lobisi borsada spekülasyona giriyor. Bu milletin alın terini biz onlara yedirtmeyeceğiz.
*Ya sorcam sorcam unutuyom bu faiz lobisi kim arkadaş? ergenekoncudur kesin oda kim bunlar ne yapar neder merak ettim. Senden önce bu ülkede ne kadar faiz nede bu kadar faizci vardı, pardon sizin ağabeyiniz Özal dönemindede bankerler vardı pardon utandım geçiyorum.

- O banka müdür karşısında bizi bulacaktır. "Sizinle zengin olduk" diyenler, bugünlerde bizle uğraşmaya başladılar.
* Garanti boku yedin benden demesi. Çapulcularda penguenlerde senle iş yapmicek iki ucu boklu değnekle oynadın.

- Böyle bir dönemde nereden çıktı bu işler? Biz bu günlere "sabreden zafere ulaşır" diyerek geldik.
* inanır mısın nadir de olsa aynısını düşünüyoruz. Ama bizim sabrımız taştı be arkadaş.

- Herkes şunu bilsin. Biz 76 Milyon'un hiçbirini ayırt etmedik. 76 Milyon'un hizmetkarı olduğumuzu, söyledik.
* Hmm çevikleri kim saldı geziye ? Hizmetkar derken o da önemli ? 76 milyondan biride bizdik yapma dedik sen inat ettin? Haa desen oraya okul yapacam eğitim kurumu belki bu kadar büyümezdi sen inatla avm yapacam dedin. Senden önce avm yoktu ne güzel günlerdi bea. Esnaftan alırdık herşeyimizi, çayımızı içerdik, muhabbet ederdik, arkadaşlarımızla kafelerde sokaklarda buluşurduk, şimdi herkes herşey avm de yeter be arkadaş nereye kadar avm yapacan? olmadı ülkeyi toptan kapayıp koca bir avm yapalım istersen ?

- Sandıkta başarılamayan, sandık dışı yollarla başarmaya çalışıyorlar... Kimsenin etnik kökeni, inancı, mezhebi, ideolojisi bizim nezdimizde ötelenmiş değildir. Biz 76 Milyon'un efendisi değil, hizmetkarıyız. Biz birlikte Türkiye'yiz.
* Hmm ne cemevlerine ne yavuz sultan selim köprüsüne girmiyecem, nede ateistlere edilen küfürlere. Buna sende inanmıyorsun biliyoruz.

- Türkiye'de yaşanan hadiseleri bütün tarafsızlığımızla okuruz, analiz ederiz, değerlendiririz, ondan sonra adımımızı atarız.
* Ne zaman atacan ne yapacan merakla bekliyoruz?

- Biz nasıl demokrasiye, seçime, milli iradeye saygılıysak; herkesten de bize saygılı olmalarını istiyoruz.
* Orda duracan arkadaşım. M.Kemal ülkeyi askere polise değil bize emanet etti eğer gerek duyarsa müdahale ederiz kimsede bizi durduramaz ki bunun örneği şu an yaşanmakta.

- Hedef "ileri Demokrasi" dedik ve bunu başaracağız. Emaneti veren millettir, emaneti alacak olan da sadece millettir. Millet dışında hiç kimse, bu emanete el uzatamaz.
* ileri demokrasi? Silivride yatanlar, Gezi parkı, Alkol yasağı, internet engelleri nerde bu demokrasi çok ilerlemiş göremiyoruz galiba.

- Sandık dışında hiç kimse bu emanete kast edemez.
* Hah buda doğru ama sandığı eskisi gibi tek tek elle kontrol edelim abd menşeli bilgisayar programları ile değil. o zaman tekrar konuşuruz bak bunları.

- 10,5 yıl boyunca bu emaneti koruduk, korumaya canımız gibi devam edeceğiz.
* Hangi emanet? Ülkede tek satmadığınız insanlar kaldı.

- Hiç kimsenin bu ülkede hukuksuzluk yapmasına, demokrasiye kast etmesine, insanımıza zarar vermesine göz yumamayız.
*Madde 34. - Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.
Merak etme anayasayı senden iyi biliriz okuruz araştırırız arkadaşım.

- Gezi Parkı'nda sayısı 15'e bile varmayan ağaç için yapıldığı söyleyen gösteriler, bugün 3 kayıp bıraktı. 2 gencimiz, bir polisimiz hayatını kaybetti.
* 3 bilinen canım benim senin polislerin yüzünden. Bu sayı daha fazladır eminim. Ölen poliste ne olursa olsun bizim canımız onada üzüldük ama tüm suç sende. En başta karıştırmasaydı çeviki hiç bunlar olmazdı.

- Bu gençlerin ölümü ne kadar önemliyse, benim polisimin ölümü de o kadar önemlidir.
*Tamam bizde onu söylüyoruz. Ama ölen gençlerde senin başbakanıyım dediğin 76 milyondan biri arkadaşım unutma.

- Ne diyorlar; polisi çekin! Burası yol geçen hanı değil.
* Yol geçen hanı değil, han hamamda olamayacak burası GEZi PARK ı çünkü.

- Herkese saldıranlara karşı polisimiz görevini yapmıştır. Aşırı güç kullananlarla ilgili gereği yapılacaktır.
* inanmak istiyorum sana bak cidden o polisleri cezalandır.

- Çoğu polis, bine yakın vatandaşımız yaralandı. Esnafa zarar verildi. Bunlar Türk bayrağını yakacak kadar azgınlaştılar. ("Yol ver gidelim, Taksim'i ezelim" sloganları atılıyor.)
* Çoğu halk canım benim onların. Polisler robocop gibi diyindiği için rahattılar. Hatta çıkar kaskı yeleği 1v1 kapışak denilince geri kaçtılar. Hiçbir yerde hiçbir şekilde Türk Bayrağı yakılmadı, yakmaya kalkan provakar olursa bile onu biz hallederiz kimseye bırakmayız. Trt nin yalan haberlerine kanma arkadaşım. Birde "Yol ver gidelim, Taksim i ezelim" diyen arkadaşları taksime çay içmeye bekliyoruz. Cidden provakasyon için değil gelin bakın ne için orada insanlar bir sorun konuşun.

- Gazeteciyim, sanatçıyım, siyasetçiyim diyerek son derece sorumsuz şekilde nefretin, ayrımcılığın, kışkırtmanın alasını yaptılar. Hukuksuzluğa ve vandallığa dönüşen bu eylemler son bulmalıdır.
*Hmm bizcede gazetecilerini, sözde sanatçılarını, i.Melih Gökçek ve Şamil Tayyarı geri çek.

- Samimi hissiyatla yola çıkıp, terör örgütlerinin oyununa gelen bu durumun farkına varmalıdırlar.
* Terör örgütü derken? Pkk ile aynı masaya oturup anlaşan biz değiliz. Hatta oturmayız deyip oturduğu ortaya çıkınca tükürdüğünü de yalayan biz değiliz.

- Her ne yapacaksak, demokrasi içinde yapacağız.
* Eyvallah yapalım ama önce vikiden demokrasi yi bir oku derim.

- Şimdi buradan evlerimize dağılacağız. Vakardan, aklı selim ve sağduyudan asla taviz vermeyeceğiz.
* Buna lafım yok cidden. En korktuğum şeydi milleti millete düşürecen sandım bir ara.

- Sizin elinizde tencere tava yok değil mi? işte bu çok önemli. Siz sokaklarda tencere, tavayla dolaşanlardan değildir. Bu gençlik, elinde bilgisayarlarla dolaşanlardan olacak.
* Keşke keşke. Ama o bilgisayarda ne olduğuda önemli şimdi. Twitter olmalı kesin ama.

- Siz büyük düşüneceksiniz. Siz oyuna gelmeyecek, aldanmayacak, aldatmayacaksınız.
* Büyük derken ne kadar büyük?

- Her birinize teşekkür ediyorum. Türkiye'nin bütün gençliğini kucaklıyorum.
* Bizde bizde eyvallah.

- Sevgili istanbullular, Türkiye'nin yükselişini Allah'tan başka hiçbir güç engelleyemez.
*Allah neyse karışmayacam bunada.

- Şehit başkomiserimiz ve hayatını kaybeden 2 gencimizi rahmetle yadediyor, yakınlarına başsağlığı diliyorum.
* Eyvallah.
- Yolumuz açık olsun. Hepinizi Rabbim'e emanet ediyorum.
* Yolunuz açık olur mu bilemeyecem onu siz yaptıklarınızla karar vereceksiniz artık.

Neyse işte böyle kendimce yorumlamak istedim bu geceyi. Aranızda elbet akp li penguenler olabilir ama eyvallah.
bir cümle ile,epic fail.

tam bir epic fail.
atarlanarak başladığı konuşmasında, penguenlerin iyice gaza gelerek yol ver dağlar yol ver geçem diye inlemesinden sonra geri vitese takmasıyla gezi parkı direnişinden biraz tırstığını anladığım bir konuşma olmuştur.

bu arada başbakanın ağzından gezi parkı çıktığı anda yuh seslerinin gelmesi kalabalığı penguen zekasında olduğunu açık biçimde göstermiştir.

unutmadan habertürk 'ün yalakalığın sınırlarını zorlayışına da değinmemek olmaz.

dileyenler google earth'den dış hatlara bakabilir. hınca hınc doldursan 10 bin kişi anca alır. hadi bol keseden atalım 20 bin kişi gelsin ama ne 100 bini.

ki o insanları da nasıl taşıdıklarını biliyoruz.

erdoğan eğer bir parça zekası varsa geri adım atıp, gezi parkı konusundaki inadından vazgeçmek zorundadır. bu ben yaptım oldu dayatmasından vazgeçmezse bu gösteriler artarak sürer.

sonunda bu militan polis daha çok silah kullanmaya başlayınca maalesef çok can kaybı olur.ondan sonra götünü de yırtsa iktidarda kalamaz.alaşağı edilir.

sahibi amerikanın tayyip'e yeter saçmalama dediğini az çok hepimiz görüyoruz.tahmin ediyorum gereken emri veriyordur geri adım atması konusunda.çünkü tayyibin devrilmesi abd ve israilin büyük ortadoğu projesinin iflası demek olur.

abd emir erine sahip olacaktır kanaatindeyim.
Dün geceki havaalanı karşılaması aslında bazı şeylerin daha net anlaşılması için çok güzel bir fırsat oldu. Zihniyetleri karşılaştırmak aslında bir tarafa hakaret gibi olacak ama yine de bir şeyleri belirginleştirmek için bunu yapmak zorundayız.

Öncelikle dünkü karşılamada şiddet isteyen tarafla, insan gibi barışçıl bir ortamda yaşamak isteyen tarafı net bir şekilde ayırt etme fırsatı elde ettik. Havaalanında toplanmak için bile zorlamaya, sms'lere ve kaldırılan otobüslere muhtaç olan taraf, "yol ver Taksim'e çıkalım" gibi ucube sloganlarla da bize gösterdi ki bir şeyler yapmak için biat ettikleri kişinin icazetine ihtiyaç duyuyor. Oysa Taksim'de, Kızılay'da ve yurdun çeşitli yerlerinde günlerdir direnen taraf, kendi kararını kendi alan, ne yapacağına dair bir inisiyatif almak için birilerinin izin vermesine gerek duymayan bir yapıyı oluşturmakta.

Dün geceki başbakan karşılaması, bizlere özgür ruhlu bireyle tutsak ruhlu bireyi de net bir şekilde gözlemleme fırsatı verdi. Hoş, çoğumuz zaten biliyoruz bunları ancak hafıza tazelemek kötü bir şey değildir. Son bir haftada gördük ki, özgür ruhlu bireyler bir araya geldiklerinde kararlarını kendileri alabilen, farklılıklarına rağmen bir arada ve saygıyla yaşayabilen medeni toplumları oluştururken, tutsak ruhlu insanlar bir araya geldiklerinden bir sürüden öteye gidemiyorlar.

Ayrıca bir haftadır ekranlarda binlerce çapulcuyu görüyorduk. Çapulculardan sıkılmıştık. Bu bakımdan dün gece havaalanına o kadar atom mühendisini "toplayan" yetkililere teşekkür etmemiz gerek. Hiç bu kadar seçkin insanı bir arada görmemiştim şahsen...