bugün

malesef ki bir ekonomist olmayarak yükselmesine ihtimal verdiğim kurdur. allah fakir fukara yardım etsin.
An itibariyle 6 tl yi zorlamaktadır.
direk 5.99 ile yeni güne merhaba dedi.

sabah uçuşa geçip, akşam 5.94 ile kapanış.
6.05 ile kapanacağını tahmin ettiğim kur.
Ülkeyi kapitalizmin azgın sularinda can simitsiz bırakanlar mutlu musunuz.

5 nci ayın 6 sında 6.05 olarak subliminal mesaj vercektir.
Dolar durmak için ysk nın kararını beklemekte.
ingiltere bugün resmi tatil, her yer kapalıdır. yarın bir işbaşı yapsınlar spekülasyonu o zaman görürüz.
yine kur yapıyor namıssız.

trump çin'e ekstra vergi koydu, yükselişte bunun da payı var.
Seçim sonucuna göre değişeceğe benziyor.
6 kere öptüm canım.

görsel

Not: yakında o mızrağın ucunda kırmızı bir don sallanırsa şaşırmam.
görsel

dolar türkiyeye dalir yine.

gerçi bana farketmez ben zaten hep tl ile asgari ücret alıyorum.
piyasalar ysk'nın istanbul seçimleriyle ilgili kararını bekliyor, tekrar kararı verilirse dolar çok rahat 7tl ve üzerini görür, eğer değişiklik yok derse hafif bir geri esneme olacaktır.

öte yandan ytd;*
(bkz: caatsa yasası)
6 olmuş. Ulan keşke alsaydım.
an itibari ile 1 Dolar, 6.00 Tl olmuştur.
şu an dolar üzerinde yapılan tamamen haber odaklı tutma işlemi. Ysk kararı olumsuz olursa (seçimlerin iptali) büyük bir kumar oynanmış olur ki dolar zaten önceki zirvesine geri döner
yakın vadede ysk kararı uzun vadede ise ysk nın kararını siklemeden artacak kurdur. abd nin tutumu, trump ın uzakdoğu ülkelerine koyduğu vergi adı altında ambargosu asıl doları hareketlendirendir.

dünya üzerinde ekonomisi kırılgan, yumuşak ve güçlü olmayan ülkeler, abd nin her hareketinden sonra dolar karşısında değer kaybı yaşar. dünya genelinde türkiye - istanbul seçim iptalini sikleyen kaç kişi vardır? doların dalgalanması anlık, 3-5 günlük olarak ysk kararına bağlanabilir ama bu bir kriter değildir. demokrasiye olan inancın ülkede yitirilmesi, yabancı paranın ülkemize yatırımını zorlaştıracaktır.

sen düşün, yabancı yatırımcı olduğunu, gelip türkiye de bir şeyler yapar mısın? ben yapmam. sen de yapmazsın. durum bu kadar basit.
Dolar kaldırdı yine, sallaya sallaya geliyor..
Dolar 6.
görsel

tam olarak bu durumdayız.

t: yavaş yavaş yükselen kurdur.
Güzel kar ettirmektedir ama 6.20 bandını falan aşmasa iyi olur tabii ülke için.
5 90 a çakılıp kalmıştır. net..
6,02 sularında seyretmekte olan kur. Bir bir buçuk aya kalmaz giderek daha fazla yükseleceğini tahmin etmekteyim.
6'yı geçti, yine iflaslar, konkordatolar kapıda.
konkordato ne la? reno araba markası gibi.
kamunun 400 milyon dolarlık satışına rağmen bana mısın demeyen kurdur.

merkezde para kalmayınca oha oğlum bu ne olacağız.
ysk istanbul'da veya herhangi bir ilçesinde seçim tekrarı derse doların 7tl'yi görebileceği kurdur.ytd