bugün

https://twitter.com/histo...tatus/1754052923015757873

2. Dünya savaşında kocasından ayrı düşen kadın tam 54 yıl beklemiş. Kocası başkasıyla evlenmiş torunları varmış filan.
Irısbı cıcııı.. kıza ya da nineye çok üzüldüm.
Şerefsiz köpek. Erkolar kapatılsın.
Nene kafan mı çalışmıyor yav o kadar beklenir mi.
Erkolar kapatılsın yetti artık be!
Bizim kadınların tepki göstermesini anlamıyorum aslında.. çoğu, ölsek ya da ayrı kalsak arkamızdan 54 saat bile üzülmez. Hatta üzülmemek için bizden ayrılmadan önce yedek kulübesine göz atarlar.

Ama yine de entry’lere bakınca bir umut yeşerdi içimde..
Benim kocam savaşa gitse gelmese hemen gaiplik kararı çıkartır maaşına konarım. Niye üzüleyim ki?
onu beklemekten dönüşeceğim kadın.
Çok hüzünlü. ömrünü verdiği adam çoktan unutmuş onu.
54 saat bekleyeni bulsak evleniriz.
Çok acıklı bir hikaye. Evet kocası olacak herif de vefasızın teki. Hayatta olup olmadığını bilmediği için ona sadık kalmış. Aslında hayatta olduğunu bilseydi inanıyorum ki onu sevmeyen, gidip başkasıyla evlenen birini asla beklemezdi. Şahsen evli olsam, Allah korusun savaş çıksa ve kocam vatanımız için savaşa gidip şehit olsa onu kıyamete kadar beklerdim. Şehit eşi olmaktan daha değerli ne olabilir ki? Fakat bu kadıncağız akıbetini bilmediği biri için ömrünü heba etmiş.

Bu olayda erkek çok net haysiyet yoksunu. Savaştan dönünce adını değiştirip başka biriyle evlenmiş. Kadını haberdar etseydi o da kendine yeni bir hayat kurardı.
Ne askmis be keşke karşılıkli olsaymis.
Erkek milleti cidden şaşırtmıyor...
Kadın milleti de kendinden tiskindiriyor.

Kadın var askere giden sevgilisini beklemiyor. Kadın var 54 yıl sevdiği adamı bekliyor..
Kadının sadakatini ve yitirmediğini ümitlerini takdir ettim.Helal olsun neneme.
6 ay askerden dönmesini bekleyecek kadın sayısını merak ediyorum ben asıl.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar