1. 1.
  tuzla/içmeler-yıldız teknik üniversitesi davutpaşa kampüsü seferini yapan, sabahları binebilmek için binbir artistik hareket yaptığımız davutpaşalıların yegane dostu..
  ... harabe
 2. 2.
  şehirlerarası otobüs statüsüne sahip olması gereken hat.
  4 ... sen bana bu diyemezsin
 3. 3.
  yildiz teknik universitesi davutpasa kampusune gelen ytü birçok öğrencinin vazgeçilmezi olan otobüs hattıdır. anadolu yakasında oturan bir çok öğrenci bu hattı kullanmaktadır.
  ... t square
 4. 4.
  (bkz: efsane)
  1 ... kukaraca
 5. 5.
  pendik ten binildiğinde bile , bir kez dahi oturmanın başarılamadığı otobüs!
  1 ... a la folie
 6. 6.
  mecidiyeköyden esenler semtine ve otogara dönmek için birebir olan otobüs hattı ama esenlerden mecidiyeköye giderken 2.50 ytl bayılıyorsunuz! *
  ... yoga yapan mistiq kedi
 7. 7.
  hizmetinden ve hatalı uygulamalarından memnun olmayan ytü öğrencileri güzel bir kampanya başlatmışlar bu otobüsle ilgili.

  iett@iett.gov.tr 'yi mail yağmuruna tutmuşlar ki hazır mail taslağı:

  iETT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NE

  iSTANBUL

  YILDIZ TEKNiK ÜNiVERSiTESi ÖĞRENCiLERi OLARAK;

  Okulumuzun Davutpaşa Kampüsü'ne gitmek için kullandığımız 500es otobüslerinin son durağı olan kampüsümüze,kampüs kapısından otobüse binip okula girerken otobüsler şoförlerinin bizden akbil basmamızı istemesini istemiyoruz. Daha önce defalarca bu isteğimizi hem sizlere hem de rektörlüğümüze dile getirdik. Lütfen biz öğrencilere yolunacak kaz muamelesi yapılmasın. Zaten 500es'in son durağı olan kampüsümüze, kampüs kapısından kampüsümüzün içine kadar para alınması aç gözlülükten başka birşey değildir. Bunun haricinde rahatsız olduğumuz diğer şeyleri de bildirmek isterim.

  -Otobüslere kapasitesinden fazla yolcu alınması
  -Bazı duraklarda durulmaması
  -Davutpaşadan Mecidiyeköye giderken çift tarife alınması
  -Otobüslerin vaktinde gelmemesi
  -Otobüslerin yukarıya çıkmayıp aşağıdan geri dönmesi

  Yukarıdaki belirttiğim konulardan da şikayetçiyiz.

  ilginiz için şimdiden teşekkür eder, yıllardır süren bu kalitesiz ve insana yolunacak kaz gözüyle bakan zihniyetin son bulması için elinizden geleni yapmanızı bilgilerinize arz ve talep ederiz.

  YILDIZ TEKNiK ÜNiVERSiTESi ÖĞRENCiLERi
  2 ... sen bana bu diyemezsin
 8. 8.
  metrobüsün açılmasıyla karşıya gidenler için popülerliğini yitirmiştir.41at ile cevizlibağa ordan da metrobüsle evime eskiden 2 saatte giderken şimdi bir buçuk saate gidiyorum
  ... magnate
 9. 9.
  artık kampüs kapısından beleşe öğrenci alıp kampüsün içine dağıtan otobüs. efsane. hayatımın büyük bir bölümünü kaplayan otobüs numarası.
  ... ufo goren masum koylu
 10. 10.
  mecidiyeköy den yildiz teknik universitesi davutpaşa kampüsüne kadar çantanız kapının dışında gidebileceginiz nadide iett hattılarından birisi.
  1 ... bos tespitlerin bos adami