bugün

Dün bir kararla kaldırılmıştır.
bir 500t degildir ancak 21u da bu degildir.. garip duygularin otobusudur..

500t maco ise 500es romantiktir..
500t azer bulbul ise 500es celiktir..
500t urfa ise 500es izmirdir..
Metrobüsün fikir babası otobüs hattı.
Bir kere en az metrobüs kadar uzun bir yolu var. Ayrıca otobanlardan gidiyor. Günün her saati tıkış tıkış. Bir Vatan Şaşmaz reklamını yapmıyor o kadar.
çok hızlı gider. bakın eğer davutpaşadan mecidiyeköy'e gitcekseniz sakııııın 41atye binme salaklığı yapmayın binin paşa paşa 500es'e mis hemen orda ışınlanıyor mu napıyor baya hızlı yani. ayrıca artık beni yokuş çıkmaktan kurtarmıştır. yeni keşfettim bunu. davutpaşada kampüste binince akbil basılmıyor boşuna esenlerden yürüyordum.
(bkz: otobüsü sonsuz sanıp her durakta duran şöför)
tamamını özel halk otobüslerinin oluşturduğu iett hattı.

(bkz: özel halk otobüsü)
ytü'nün kampüse giriş kapısında görüldüğü anda herkesin başına üşüştüğü, sevmiyorum ayağı yapanın bile sevdiği belediye otobüsleri zinciri.
maçtan çıkışta sizi karşılayan, mecidiyeköy' den pendik' e 40 dakikada giden otobüs hattıdır. metrobüsle filan uğraşmaya gerek yoktur, tek otobüsle istanbulun bir ucundan diğerine gitmek mümkündür.
mecidiyeköy den yildiz teknik universitesi davutpaşa kampüsüne kadar çantanız kapının dışında gidebileceginiz nadide iett hattılarından birisi.
artık kampüs kapısından beleşe öğrenci alıp kampüsün içine dağıtan otobüs. efsane. hayatımın büyük bir bölümünü kaplayan otobüs numarası.
metrobüsün açılmasıyla karşıya gidenler için popülerliğini yitirmiştir.41at ile cevizlibağa ordan da metrobüsle evime eskiden 2 saatte giderken şimdi bir buçuk saate gidiyorum
hizmetinden ve hatalı uygulamalarından memnun olmayan ytü öğrencileri güzel bir kampanya başlatmışlar bu otobüsle ilgili.

iett@iett.gov.tr 'yi mail yağmuruna tutmuşlar ki hazır mail taslağı:

iETT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NE

iSTANBUL

YILDIZ TEKNiK ÜNiVERSiTESi ÖĞRENCiLERi OLARAK;

Okulumuzun Davutpaşa Kampüsü'ne gitmek için kullandığımız 500es otobüslerinin son durağı olan kampüsümüze,kampüs kapısından otobüse binip okula girerken otobüsler şoförlerinin bizden akbil basmamızı istemesini istemiyoruz. Daha önce defalarca bu isteğimizi hem sizlere hem de rektörlüğümüze dile getirdik. Lütfen biz öğrencilere yolunacak kaz muamelesi yapılmasın. Zaten 500es'in son durağı olan kampüsümüze, kampüs kapısından kampüsümüzün içine kadar para alınması aç gözlülükten başka birşey değildir. Bunun haricinde rahatsız olduğumuz diğer şeyleri de bildirmek isterim.

-Otobüslere kapasitesinden fazla yolcu alınması
-Bazı duraklarda durulmaması
-Davutpaşadan Mecidiyeköye giderken çift tarife alınması
-Otobüslerin vaktinde gelmemesi
-Otobüslerin yukarıya çıkmayıp aşağıdan geri dönmesi

Yukarıdaki belirttiğim konulardan da şikayetçiyiz.

ilginiz için şimdiden teşekkür eder, yıllardır süren bu kalitesiz ve insana yolunacak kaz gözüyle bakan zihniyetin son bulması için elinizden geleni yapmanızı bilgilerinize arz ve talep ederiz.

YILDIZ TEKNiK ÜNiVERSiTESi ÖĞRENCiLERi
mecidiyeköyden esenler semtine ve otogara dönmek için birebir olan otobüs hattı ama esenlerden mecidiyeköye giderken 2.50 ytl bayılıyorsunuz! *
pendik ten binildiğinde bile , bir kez dahi oturmanın başarılamadığı otobüs!
(bkz: efsane)
yildiz teknik universitesi davutpasa kampusune gelen ytü birçok öğrencinin vazgeçilmezi olan otobüs hattıdır. anadolu yakasında oturan bir çok öğrenci bu hattı kullanmaktadır.
şehirlerarası otobüs statüsüne sahip olması gereken hat.
tuzla/içmeler-yıldız teknik üniversitesi davutpaşa kampüsü seferini yapan, sabahları binebilmek için binbir artistik hareket yaptığımız davutpaşalıların yegane dostu..