bugün

savcı ya da kolluk talimatı olmadan valiz açtıran gavat suç işlemiş.
bence haklı serzeniş. bu ne lan böyle tuttuğuna valize atmış belli ki. orada kendisine verilen diye birşey söz konusu olamaz. her gün elma mı vermişler yada piknik reçel.
kafesi falan var galiba o kadar reçel sos falan çalmasının başka bir açıklamasını bulamadım.
iyide adamın parasını ödediği şeyleri çantaya atması normal değil mi?

Ayrıca suçtur.
adamın yaptığı suç yada değil orasını bilmiyorum da adamın valizini açtırmak düpedüz suç. siz hayırdır ?
Kola şişelerinin içi su dolu ne alaka? Ayrıca bir de şu açıdan bakmak lazım. Müşterilerin parasını ödediği halde bırakabilecekleri. Yani otelin parasını almasına rağmen kasasına kalan mal. Bir kere de siz kerizlenmişsiniz tek müşterinin size yaptığı. Sizin kaç müşteriden havadan ne kadar kaldırdıklarınız var birde.

Hangi yetkiye dayanarak açılmış merak edilen çantanın içinden çıkanlardır.
Adamın biri 5 yıldızlı otele gitmiş ama ruhu fakirmiş.
Otelcilikte musterinin araklayabilecegi herşey zaten fiyata dahil olduğu için sorun edilmez.
Otele gelipte sabunluklari calanlarini bile gordum.
Etek dolusu para ver tatil yap sonra odadakileri çal cahil heryerde cahil a**** koyayım dedirtir.
5 yıldızlı otel elma diye o cürük seyleri veriyorsa yıldızları alınmalıdır.
Müsteri valizini acmaya cüret ediyorsa kapısına kilit vurulmalıdır.
Mamak cezaevi adeta.
Ben de 5 yıldızlı otelde havuza girince havuz suyunu çaktırmadan avuç avuç içiyorum.
Ulan milyarlar verip otelden elma mi caldiniz?

Tuh allah size ne yapmasin.
kendini kaybetmiş kişidir.
Türk turizmcilerinin yerli müşteriyi aşağılamak için uydurduğu asparagas haberdir.
bu itler meyve suyu otomatına ağzını dayayıp yarım saat içen rus ayak takımına ceket ilikler, türkler'i ise böyle asagılamaya çalışır.
Neden? Kendimizi ezik hissederek Hizmet kalitesini iyice düşürdüklerinde sesimizi çıkaramayalım diye.
Mağaradan çıkmış orman kibarı sırf türk müsteri diye aynı uyuzluğu kapısından giremeyecegi bir plazada yönetici olan insana da yapıyor.
En güzeli Bunlara bir kuruş para yedirmeyin. Arap boku temizleyerek sürünsünler.
bir turizmci olarak nelerle karşılaşıyoruz bir bilseniz.
adam alanya'ya 5 yıldızlı otele tatile gidiyor. (otele kadar servis var mı diye sorduğundan biliyorum) orada bir bardak biraya verecek 20 tl ama bilet için 5 tl indirimin kavgasını yapıyor. ne ahlaksızlığımızı bırakıyor ne şerefimizi.
duzmece lan bu! ya da bizim bes yildizli oteller artik o kadar ayaga düşmüş ki elin homelessleri gelip kaliyor herhalde. gercek 5 yildizli otel musterisi kalitesinde insan bunu hayatta yapmaz.
kimseyi ilgilendirmemesi gereken haberdir. Valla aç gözlü bir milletiz onda sıkıntı yok da; adam ücretini ödemişse ister yer, ister çöpe atar, isterse yanına alıp götürür! Kimse kimseye ücretini ödediği bir şeyi nasıl tasarruf etmesi gerektiğini dikte edemez.

Ne yapmış bu adam? Otelin demirbaşını mı zimmetine geçirmiş? Ayrıca adamın valizini hangi kararnameyle açmışlar? Neye dayanarak?
iyi olmuş.
geçen gün tek başıma hotele gideyim dedim kafa dinleme tarzı 4-5 gün.adamlar ne dese beğenirsin.tek bay kabul etmiyoruz.ama başka sitelerde rezervasyon yapsak zorunlu şekilde kabul ediyorlar. mesela :travigo travego mu ne boksa ondan
(bkz: öyle göte böyle yarrak)
Bu ben olabilirim. Paranın kolay kazanilmadigini en hakiki içecek olarak (su) stoku yapmak hakkimdir. Ayrıca elma sevmek suç mu be amk ?

Şaka bir yana birinin valizini actirmak hele ki beş yıldızlı bir otelsen ne bileyim net ibineliktir. Ayrıca suçtur bu.
Söz konusu twitte kullanılan "5 yıldızlı" betimlemesi, kelime oyunu ve bilinçaltı nüfuzuna çok belirgin bir örnektir.
Bu kelime öbeği ile normalde gülünüp geçilecek bir olaya yuksek bir boyut katılmış ve sanki "para içinde yüzüyor ama yine de cimri cimridir" durumu zerk edilmeye çalışılmış.

Anladık, adam otele gitmiş, kullanmadıklarını geri almış çıkmış. Bunlari otel müşterilerine sağladığına göre özgür iradesi ile valizine doldurmuş. Burada yanlış olan nedir? Siz tenezzül etmezsiniz, o insan bunu israf görür, yapar. Gayet basit.
Fakat işte bu dusuncenizin önune geçebilmek adına oraya bir adet 5 yıldızlı ibaresi konuluyor ve direkt olarak vay pis cimri moduna giriyorsunuz.

Twitter bile bunun için kullanılıyorsa var gerisini sen düşün.
Jakuzi, saç kurutma makinası demirbaştır, valizden çıkanlar ise ikram.
Bayan ise her birini tek tek yazmak epey bir zaman alır.
(bkz: otelden çıkış yaparken tuvalet kağıdı çalmak)