bugün

insanlarla ilişkilerinden bolca yorgunluk ve moralsizlik depolamış herkesin biricik tercihi. huzur verir, güçlendirir.
40 yaşında gözleriniz açılır herşey berrak gelir ve ve pişman olursunuz 20 yaşımda neden böyle değildim diye.
Ona seçim değil de, mecburiyet deniyor genellikle.
Uzak ama mutlu mu olayım, ne olayım şimdi bilemedim?
Seçim değil fakir erkeklerin kaderi.
Ben değil de biraz o beni seçti. Yanlış ata oynamasam belki biraz daha şansım olurdu diye düşünüyorum.

Gene de kaliteli bir yalnızlık kalitesiz bir kalabalıktan daha iyidir.
70 yaşında ölecek olsan 30 yıl yalnız kalacaksın zor bence.yani ömrünün yarısını da yalnız yaşayacaksın.
Süregelen yalnızlık nö. Dönem dönem seçilmiş yalnızlık yes. Dışa dönük insanların da dönem dönem içe dönüp, kendilerini ölçmeye tartmaya ihtiyaçları var. Mutluluk için bileşenler hep dışarıda değil, aksine içeride. Hayat denge ya başka bir şey değil.
Yalnızlık bir seçim değildir. Mecburiyettir, zorunluluktur. Polyannacılık oynamaya gerek yok akşam akşam.
halden anlamayanlar yine bir sürü şey yazmış. 40 yaşındayım, depresyondayım, öfkeliyim, okb hastasıyım, insanlara sinirliyim, kalbim çok kırılmış, bilen yok tabi.
zaten bu zamana kadar beni yıkmak için savaşmış erkek ve kadınlar, bundan sonra yalnız kalsam ne olacak kalmasam ne olacak ?
insanlarla ilişkilerinden bol güvensizlik ve yıkım elde etmiş, yaşlanan kişinin tercihi. '' zaten hiç yoktunuz artık hiç olmayın '' demektir.
yanlızlık allaha mahsustur, der büyüklerimiz.
Hayatının karmaşasından bıkmış, ununu elediği eleği asan ve artık sessiz bir hayat isteyen insandır. Zaten zamanında herşeyi hızlı yaşamış artık yaşlılığın verdiği sakinlik ile birazda anı zamanında yaşamak isteyen insandır.
Bence biraz erkendir. 55 yaşından sonra olursa daha iyi olur. 40 yaş en güçlü olunan yaş kategorisindedir. Hayatın zevki daha iyi çıkar.
12 den vurmaktır. yaşasın yalnızlığın dayanılmaz hafifliği !..
Şahsi düşünceme göre 40 yaşından sonra hala yalnızsan, yalnızlık seni seçmiş de olabilir.. fakat sen, kendinin seçtiğini sanıyorsundur.
Kesinlikle seçilmelidir çünkü 40 a yaklaştığında yanında sandığın insanların aslinda sadece fiziksel olarak yanında olduklarını görecek kadar aydınlanmış olursun.

Ayrıca ölene kadar düşunmeye yetecek anı biriktirmişsindir. Dolayısıyla odanda ki oksijeni diğeriyle paylaşmaya gerek yoktur.
40 yaşına kadar doğru kişiyi bulamayınca zorunlu secme durumu.