bugün

kesin bu aptal operatörler bunu getirdik diye 3g kullananları unuturlar. şimdiden bile yavaşlamış gibi 3g. telefon uyumlu değil note 5 versinler bedavaya fiberleyek(!)
Az kaldı haftaya bu gece.
Turkcell çalışanı olarak şirket ilk olarak bize 1 aydır 4.5G hizmetini sundu.
Buradaki izlenimlerimi sizlerle paylaşmak isterim.
Hız mükemmel bulunduğum şehrin çoğu bölgesinde 4.5G bağlantı kurabiliyor.
ilk başta yaptığım testlerde upload hızı downloadı geçmiş olsada tam olarak sunulmayan bir hizmeti kullandığımı belirtmek isterim.
Son 1 haftasını s7 edge cihazı ile kullandım ve sonuç olağanüstüydü.
Algı olusturmamak icin test sonuclarini paylaşmıyorum.
Bekleneni verecek bir hizmetle geliyoruz.
Telefonum 4.5g uyumlu olmadığı için en erken son baharda tanışacağım kota düşmanı teknoloji.
(bkz: reklam kuşağı)
1 gb internetin 1 saatte bitmesini sağlayacak başka birşey değil.
Bu hız isteği nedir arkadaş böyle ya. Ne yapıyorsunuz? Dünyayı mı kurtaracaksınız. Teknoloji köleleri.
Yüz kere sordum bakın telefon bununla uyumlu değil sıkıntı yaşamayalım 1 nisandan sonra diye bişey olmaz dediler. Şimdi gergin olarak bekliyorum 4.5g kullanmayan müşterilerine üvey evlat muamelesi yapacak kadar karaktersizler mi görecem.

Zaten 4 gb intetnetle 4.5g hızında girsen internete 1 ay dayanmaz heralde. 3g ile hatta edge ile bile 1 hafta dayanmıyordu internet paketleri.
4g'nin ballandırılarak söylenmiş hali, olmayan şey.
4.5g dedikleri şey 4g.
fakat insanımızı daha da gaza getirmek için tasarlamadıkları tabir yok arkadaş.

edit: (isin esprisi) teklif veren 5 dedi bizimkiler 4 e olmaz mi dediler ve 4.5 ta anlastilar galiba.
kendisi ile beraber tarifelerdeki gb rakamları da değişecek.
kimseye aylık 2 gb veya 3 gb internet yetmeyecek. çünkü 3g'nin 10 katı fazla veri harcayacak bu. 3g ile ayda 2 gb internete ihtiyacı olan biri bunda 8-10 gb internete ihtiyaç duyacak.

2 gb lık flash diskler gibi 2 gb lık internet paketleri de yalan olmak zorunda.
artık operatörler örneğin: 1000 dk + 1000 sms + 10 gb internet (belki de 15) diye tarifeler yapacak.
bu amk 4.5 gsi gelecek de ışınlanacak mıyız nolcak anlamadım ben. bugün gittim sim kartı bu zımbırtıya uygun olandan almaya. hat benim ama ben kullanmıyorum, kullanan başka bir şehirde. diyor bana ordaki "telefon ve hat sahibi gelecek, 4.5 g hazır diye mesaj atacaksınız, cihaz uyumlu diye mesaj gelir onaylanırsa 4.5 g uyumlu hattınızı verebiliriz." diyorum kullanan başka şehirde arkadaşım ama hat benim. bana diyor "telefon ve hat sahibi gelecek, 4.5 g hazır diye mesaj atacaksınız, cihaz uyumlu diye mesaj gelir onaylanırsa 4.5 g uyumlu hattınızı verebiliriz."
geçmiyorum 4.5 g ye mye ya soktumunu.
Asıl adı ltea olan şey. Zaten 4g bin asıl adı da LTE. Ama bizi yiyorlar...
3 kağıtçı cep telefonu operatorlerine yarayacaktir.

örneğin ben 2 gb interneti 20-25 gün kullaniyorun (tarifem bu).

simdi bu amk 'mun 4,5 g si gelince daha fazla veri harcayacak telefon.

yani 20 gün yetecek olan 2 gb internet, 15 gün ancak yetecek. buda tarifemi yukseltmeme yol açacak yani daha fazla hizmet alacağım diye daha fazla param gidecek.

not:kardeşim operatorler musterilere sorsun gecmek ister misiniz istenez misiniz.ben belki kullanmak istemiyorum amk...
Daha fazla internetinizin gitmeyeceği sistem. Sadece çok hızlı internete gireceğiz ama 2-4-6 gb gibi avrupanın karanlık çağından kalma kotalarla.
4.5g daha fazla data tüketmemize sebeb olmayacak sadece hız artıyor veri miktarı değil. 2gb net size bir ay yetiyorsa yine yetecek sadece sayfalar daha hızlı yüklenecek. Kotanızın yetip yetmemesi sizin kullanım şeklinize bağlı. Sonuçta 5megabayt olan bir ses dosyası yine 5 megabay olarak telefonunuza gelecek. ama eskiden bir dakika da iniyorsa şimdi saniyesinde inecek. Ah ulan zall milletin kafasını bulandıran hep senin entryn.
1-2 yıl daha bekleyip 5g olmak varken 4.5g yi aldık. kullanma tarihi bitene kadar diğer ülkeler 7g falan olur heralde.
(bkz: ışıkları kapat geliyorum)
(bkz: 1 sene daha bekleyelim direk 5 e geçeriz)
3g ile internet yetmiyodu şim 1gb internet 5 dk da biticek.
kotalarla ilgili bir sorun olmayacaktır. bir ay boyunca size yeten kotanız yine yetecek sadece bağlantı hızınız on kat artacak. bu kesinlikle böyledir. kimse götünden element uydurmasın.
ben daha 1,5 g'deyken millet 4,5 g'ye geçmiş. ne bu acele. evet.
saatler kalmıştır.
1 nisanda ak göt kara götün belli olacağı yeni nesil iletişim teknolojisi. Operatörler her halükarda göt olacak orası ayrı.
4g nin yerine gelecekmis. sanki türkiyede 4g var. ayrica hic bir yerde olmayan bir sey türkiyeye nasil gelecek? sanki teknoloji üretiyoruz da.
Delinin biri yüzünden aceleye getirilmiş teknoloji.
Kol gibi data ücretleri ve normalinden önce tükenmesi de cabası.
Telefonum 3G ayarları otomatik olarak LTE moduna dönmüştür.