bugün

geçen hafta köyüme gelmiş teknoloji.
milleti 4.5g geliyor geliyor diye heyecana düşürdüler.. geldi de ne oldu ben bir fark göremiyorum 3g ile arasında.. geçmeseniz de olur fazladan şarjı yemesi ve gb tının hızlı düşmesi dışında hiç bir halt yok.
şebekeden alınan sinyal diğer teknolojilere göre daha yüksek olduğu için şarj düşmanı dörtbuçuğuncu nesil iletişim teknolojisi.
hizmete gireli 9.5 ay oldu. hâlâ sınırsız internet paketleri yok.
512 kbps-1 mbps falan.
köyüme 3g 2012 ekim ayında geldi.
4.5 g 2020 de gelir.
ücretsiz geçişten faydalanmak için son 3,5 ay kalmıştır. kullananlar gerçekten fark ediyor mu?.. geçsek mi napsak bilemedim.

http://www.haberturk.com/...siz-gecis-icin-son-3-5-ay
Bariz bir farkını göremedim, niye böyle?
geçtiğim yeni teknoloji. çok hızlı. açık ve net.
muhteşem bir olaydır. ak parti olmasa 1g'deydik hala. iyi ki ak parti var. açık ve net.
Ping neden yuksek? Sadece bende mi boyle ki
limit aşımı konusunda asla yeterince hızlı olamayacağınız bağlantı tipi. en iyisi kota bitince durması ama türk telekom da böyle bir durum benim tarifemde yok. yani kotayı 6 defa aştıktan sonra internet kullanımını sonlandırıyor.
kota aşımına istnaden faturaya 30 lira eklemiştir. canı sağ olsun. 4.5 g bir hevesti yaşadık bitti geçti gitti.

(bkz: deneme için ödenen bedelden şikayet etmek)

https://www.uludagsozluk.com/e/31963101/
görsel
Akıl veren çokta para veren yok anasını satayım...
(#31924180)
4.5g gelmeden once yazdigim bu entry.
eksileyenler simdi ne dusunuyor acaba?
Adı 4.5 g değil (bkz: LTE Advanced) dir.Dünyanın heryerinde bu böyledir.Ama bizim ülkede tayyip baba 4g ihalesinde direk 5g ye geçelim dediği işin bu şaçma isimlendirmeye maruz kalmıştır.
telefonu pcye bağlayıp lol oynuyorduk. dileriz ki ping olmaz bundan sonra..
bakıyorsun hızlar artmış ama ping değerleri hala aynı.

online oyun oynarken hızdan ziyade ping önemlidir.

4.5g'de türkiye içi pingler 50-100 arası hala, 100 mbps hızın olsa nolacak, torrentten daha hızlı indirirsin o kadar.
görsel
görsel

avea fark yaratır.
O paketlerle 5 g gelse de bir boka yaramaz.
cep telefonunda interneti sadece sayısal loto sonuçlarına bakmak için kullanan babam bile koşa koşa gitmiş almış amk. Artık nasıl bir reklam felan yapildiysa televizyonda..
-ne kadar?
+5g.
-4'e olmaz mı?
+kardeş valla kurtarmıyor. bana gelişi o zaten.
-4.5 ta anlaşalım o zaman.
+sıkı pazarlıkçıcın.
-biraz öyle...
+hayrını gör.
-
-
(ciddi):
önceden 3g'eçiriyorlardı.
şimdi 4.5g'eçirecekler.
şaka maka halen çözemediğim şey.. fazla teknolojiden anlamıyorum mazur görün fakat bu 4 5 g denen durum geçilen tarife gibi bir şey mi yoksa yurt genelinde herkesin geçtiği bir şey mi? cidden anlamıyorum amk internet hızım eskisinden daha yavaş..

görsel
bu ne şimdi amk?
değişen ne?
görsel
Kazakistan da 3 yildir kullandığımız kici kırık 4g hız testi.
Tabletler için aylık 45 tlye sınırsız internet imkanı olan bir ülke. Türkiye hem teknoloji hem de teknolojik ürünler bazında hem geride hem çok pahalı...
lte yazmasından dolayı alışamadığım olay.