bugün

gusul abdesti alması gereken aylardır. *
şubat ın erken boşalma sorunu yaşadığı için içinde bulunmadığı aylardır.
(bkz: 31 çeken ayılar)
(bkz: aralik)
tanım yapayım da millet anlasın bari.
ocak, mart, mayıs, temmuz, ağustos, ekim, aralık aylarıdır.
ha neden temmuz ve ağustos üst üste 31 çeker diye sorarsanız, sanırım o da yaz aylarının azgınlığındandır derim. *
(bkz: vay anasını sayın seyirciler)
(bkz: esprilere bak)
çok ta sikimde olan aylar. arada "yeeaahh caamoonn" gibi çığlıklar duyuyorum duvardaki takviminden ama aldırış etmiyorum. hatta bütün aylar toplansın eylül'e bukkake yapsın, takılsınlar...
-abi, bu ay kaç çekiyor?
+31
-oha ayıp ulan bayanın yanında
iğrenç espirilerin kurbanı olan aylar. halka abaza olarak tanıtılan aylar. çok dert çekiyor bu aylar.
(bkz: 31 ceken aglar)*
çağtay **
(bkz: uludağ sözlük anaokulu klonundan başlıklar)
ergenlik döneminde bulunan aylardır bunlar. evet iğrencim, öyle böyle değil
(bkz: 31 çekmeyen aylar)
(bkz: nuray)
(bkz: seray)
(bkz: nilay)
her türlü bela ve musibete açık aylardır. özellikle son günlerinde dikkatli olunmalı.
Mart ayıdır hem içi hem dışı seks kokar.
(bkz: ilkay)
(bkz: gökay)
ben derim ki:"aralıkla ocak da artarda 31 çeker temmuz ağustos gibi, kışlar soğuk tabii sürtünmeyle ısınmaya çalışmaktır, abazanlıkla alakası yoktur."
saldıray.
para sıkıntınız varsa bitmek bilmeyen aylardır.
gökay *
(bkz: yaran yanlış okumalar)
(bkz: 31 çeken ayılar)
ocaktan başlayarak sıra ile bi 31 çeken, bi çekmeyen diye giderken temmuz ve ağustos yan yana 31 çekmektedir. bunu hep merak etmişimdir çocukken ve sonradan öğrendiğim üzere nedeni şöyledir: julius sezar temmuz ayına kendi ismini vermiştir*. sezardan sonra augustus roma imparatoru olunca o da boş durmamış ve ağustos ayına ismini vermiştir. bununla da yetinmeyip, "benim sezardan ne eksiğim var, benim ayım da 31 çekecek" demiştir. bunun üzerine zamanın alimleri, uleması toplaşıp garibim şubatın bir gününü ağustosa eklemişlerdir. neden şubattan almışlardır ve neden şubat artık aydır diye merak ediyorsanız, şubat ayı romanın hristiyanlık öncesi takviminde yılın son ayı idi de ondan.
olaya mart ayı açısından bakılırsa 31 çekmesi gayet kabul edilebilir aydır. kediler yaparda o durur mu?

kedinin martı varsa, martında 31'i var...
güncel Önemli Başlıklar