bugün

Hile hurda ile ak parti'den istanbul'un alındığı seçimler. Yüce allah görüyor bunlari. Hesap günü yakındır.
istanbul ve ankara'nın ampulü patlattığı seçimlerdir. Akp tarihindeki ikinci yenilgiyi almıştır.
görsel
ak parti açısından pek mutluluk verici sonuçlanmamıştır.

(bkz: istanbul)
(bkz: ankara)
(bkz: izmir)
istanbul'da imam nikahı olmadı. 23 haziran'da sanki yıldırım nikahı kıyılacak.
Bu seçim sayesinde mazbata kelimesine erotik çağrışımlar yüklendiğine şahit olduk.

(bkz: malafat)
mazbata'nın ne olduğunu bilmeyen bizlere bile bu kelimeyi kullanarak cümle kurmayı öğrettiler sağolsun. bugün 17 nisan 2019, 17 gündür mazbata kelimesi hayatımızda yer etmiş durumda.
Ey gidi eski günler. Zaman cabuk geçiyor .
Hâlâ sayılıyor amk bitmeyen secim.
irademi net bir şekilde ortaya koyacağımı düşündüğüm yegane yer sandıktı. bu seçimle birlikte o da gitti. tamamen iradesiz kaldım. ifadesiz, idaresiz, iradesiz.. ama olsun. siz bizim inebahtı savaşı'nda sadece sakalımızı kestiniz, biz ise sizin kıbrıs'ı almakla kolunuzu kestik. sakal daha gür bir şekilde tekrar büyür, fakat kesilen kol yerine gelmez.
hilafet hayal eden davarlara şamarı indirmiş seçimdir.
Artık unutulması gereken seçimlerdir. Tamam oldu bitti. Herkes evine. Bi bitmediniz amk.
Güzel yazarlar artık seçimler bitti. Öncelikle güzel vatanıma ve güzel milletime hayırlı olsun. Kazanan ve kaybedenler oldu. Galip görünenlere tavsiyem emanet oyları iyi kullansınlar bir sonraki seçim geri alınması çok zor olmaz. Mağluplara tavsiyem ders alsınlar. Neden 17 yıldır gelen gelenek bozuldu diye düşünsünler.

Sayın AKP li lütfen CHP li yazarlara kızma. Biraz zaman ver. Yılların gerginliği var biraz atsınlar streslerini emin ol herşey ve herkes daha rahat olacak. En azından yeniden konuşabilir vaziyete gelebiliriz diye düşünüyorum.

Bu seçim herşeyden önce yerel yönetim seçimiydi. Genelde durum farklı olabilir. Ayrıca baktığınızda kazanan adayların hemen hepsinin partilerinin üzerinde oy aldıklarını görebilirsiniz. O nedenle kazanan sevinsin ama çok havaya girmesin. Kaybeden üzülsün ama çokta dertlenmesin. Tekrar hayırlı olsun.
ilerki yıllarda türk siyaset tarihi yazılırken, bu seçiminin "ikinci 31 mart vakası" diye anılması, kimseyi şaşırtmamalıdır.
kazanan 81 milyon vatandaş oldu diye düşünüyorum. el değiştiren belediyelerde yeni yönetimler halkın gözüne girmek, 2023 genel seçimlerinde partilerinin elini iktidar karşısında güçlendirmek için çabalayacaklar. reis de biz şuralarda yanlış yaptık vatandaş tokat attı bir dahakine sert bir yumruk gelmesin diye hatalardan ders alacaktır.
bu sefer büyük şehirlerin, seçim haritasında taşra rengine bürünmediği seçimdir. bursa hariç... yazık...
dün geceki seçim sonucu konulu beyanatlarında tüm liderlerin ılımlı ifadeler kullanmaya özen göstermesinin artılarından biri olduğu seçimlerdir.
Yeni neslin eski nesil kadar AKP'ye meyilli olmadığını kanıtlayan yerel seçimler. Yine de akp + MHP %50'yi geçiyor ama 2023'e kadar %50'nin de altına düşerler.
pusula hileleri yapılıyor maşallah akıyor. bu zihniyet 17 yılda öyle bir kibirlendi ki büyük yerleri kaybetmeyi bırak düşünmesi bile çıldırtır bunları velev ki imamoğlu 48 leri zorlar binali 48.8 e falan düşer % 93 de sandıklar durur sabaha 51 oyla nali bey konuşmasını yapar gülerek.
Küçükçekmece örnek bir sandık; CHP 153 akp 107.il sayimidir bu.
tahminlerimi yazayım geç kaldım.
hata payı%1,5

istanbul AKP %49,0 CHP %49,1
Ankara. Akp %49,3 CHP %49,3
izmir AKP %35,6 CHP %62,6
Bursa AKP %52,9 CHP %44,7
Adana MHP %46.9 CHP %51,6
Eskişehir AKP %46,9 CHP %51,5
Antalya AKP %43,6 CHP %54,8
Mersin MHP %46.9 CHP %46,7
Aydın AKP %44,7 %54,2
Balıkesir AKP %49,3 iyi %46,9
Diyarbakır AKP %23,8 HDP %72,7
Denizli AKP %49,7 iyi %46,4
Gaziantep AKP %63,1 DSP %21,5
Hatay AKP %48,7 CHP % 50,3
Kocaeli AKP %57,3 iyi %33,3
Konya AKP %71,8 iyi %22,2
Kayseri AKP %69,7 iyi %27,3
https://www.youtube.com/watch?v=yt_LD5tPqVw
böyle iddialar var, bunlara fırsat verilmemesi gerekir. akp veya chp herhangi bir parti seçimi kazansa meşruluğunu sorgulatacak bu durumlara karşı çıkması gerekir.
Seçim hakkında yorum yapmayacağım fakat muhtarlık seçimi için aday kağıdı dağıtan kızlardan birisinin yaptığı terbiyesizliği paylaşmak istiyorum.

Okul bahçesine girdiğimiz süre zarfında annem, babaannem ve benim elime 8-10 tane muhtar adayı kağıdı sokuşturmuşlardır. Babaannem de bir sürü kağıt oldu hangisine vereceğiz diye söylenirken orospu çocuğu kızın birisi babaannemin elinde biriken kağıtları alıp hizmet ettiği muhtar adayının kağıdını verdi. Bu terbiyesizliktir. Orada kıza neden sataşmadım diye üzülüyorum. içimde kaldı. Yelloz seni. Ayrıca bizim muhtar adayımız belliydi. Elimize sokuşturulan kağıtlar kararımızı değiştirmez.
akp 39
chp 30
ip 10
mhp 7
hdp 8
geri kalanlar diğer.
yaşadığım şehir hatay'ın kaderini belirleyecek seçimdir.