bugün

biz; 'hayır' demeyi, 'işim var' demeyi, 'olmaz' demeyi beceremeyen insanlarız.
yorgunluğumuz bitmez bizim.

la edri.
Senin yaşın kadardır sözlükte yazıyoruz evlat.

Şaka şaka. Alındın mı? Alın.
bizim ne egomuz olacak oglum baksana burda her konuda ahkam kesen, yasamadıgı bilmedigi her meselede bol keseden atıp tutan sizlersiniz.
Yani yaşı ile övünen bunu ego unsuru olarak gören insanin zekasi zaten tartisilr bence, malum yas almak kisinin elinde olan bir sey degil. 31 yasindayim egolu falan degilim aksine halen hayati insanlari anlayamadigimi dusunuyorum.sorguluyorum...
olmayan ego'dur.

kibri tavan yapan bir insanin, egosunun sponsoru seytandir.
Epey kabarık olur. Kendimden biliyorum.
38 yıl 9 ay 13 gün yaşadım. Zaman geçtikçe insan her şeyi bildiğini düşünmüyor, aksine hayatın bir matematiği olmadığını görüyorsunuz.
bazen lego yapıp oynayasım gelen egolardır.

neyse şimdilik affediyorum sizi abiler, ablalar.
Ego sanılan aslında daha başka bir şey. Belki biraz biz Yandık siz yanmayın durumu. Bazen ısrarcı olabiliyoruz.

Not: 38 yaşındayım.
büyüktür. olması gerektiği gibi.
30 yaşı 'çok' zanneden çoluk çocuk zırvasıdır. günler geçecek, haftalar aylar sonra da yıllar. bir bakmışsın 30 olmuşsun sen de. o şahane bir şey zannettiğin ergenliğin, yani bir nevi cehaletin, toyluğun, sabırsızlığın, kendini dünyanın en güçlü varlığı zannedişin ama aslında kocaman bir hiç oluşun tuzla buz olacak. evrenin merkezinde olmadığını idrak edeceksin bir güzel. iyi ki 30 olmuşum diyeceksin. öğrendiklerini cebine koyup bundan sonraki zamanını daha doğru şekilde geçirmeye bakacaksın. ve bunun ego değil tecrübe olduğunu anlayacaksın.
Yaş çok (kendilerince) olunca zeka da çok olur sanıyorlar.
Edit: 100 iq ya sahip olup boş beleş insanlar da ego kasmasın yahu.
30 u geçen eriyo nur geliyo sanki amk o filmlerdeki akıl veren balıkçılar gibi hissediyolar kendilerini.
30 yaşın altında olup hayatın tüm şifrelerini çözdüm sanan ergenlerden büyük olmayan egodur.

noT: kişisel almasın kimse.
Aslında yaşlandıkları için gençlere çamur atarlar. Tabi ki bazıları için diyorum.