30 yaşı 'çok' zanneden çoluk çocuk zırvasıdır. günler geçecek, haftalar aylar sonra da yıllar. bir bakmışsın 30 olmuşsun sen de. o şahane bir şey zannettiğin ergenliğin, yani bir nevi cehaletin, toyluğun, sabırsızlığın, kendini dünyanın en güçlü varlığı zannedişin ama aslında kocaman bir hiç oluşun tuzla buz olacak. evrenin merkezinde olmadığını idrak edeceksin bir güzel. iyi ki 30 olmuşum diyeceksin. öğrendiklerini cebine koyup bundan sonraki zamanını daha doğru şekilde geçirmeye bakacaksın. ve bunun ego değil tecrübe olduğunu anlayacaksın.
Kefenin ağırlığından olsa gerek.
38 yıl 9 ay 13 gün yaşadım. Zaman geçtikçe insan her şeyi bildiğini düşünmüyor, aksine hayatın bir matematiği olmadığını görüyorsunuz.
30 yaşının altındayken mevcut egosundan çok da farklı olmayan egolardır.
https://www.youtube.com/w...kpjLnzGYA&app=desktop

https://m.youtube.com/watch?v=wOotbT9aeFE
bizim ne egomuz olacak oglum baksana burda her konuda ahkam kesen, yasamadıgı bilmedigi her meselede bol keseden atıp tutan sizlersiniz.
Yani yaşı ile övünen bunu ego unsuru olarak gören insanin zekasi zaten tartisilr bence, malum yas almak kisinin elinde olan bir sey degil. 31 yasindayim egolu falan degilim aksine halen hayati insanlari anlayamadigimi dusunuyorum.sorguluyorum...
gereksiz bir egodur ve umarım yoktur. 30 yaşında olsam ve hala sözlükte vakit öldürüyor olsam egomdan çok gözden geçirmem gereken hatalarım olurdu.
Egoları Yoktur. Artık amca teyze olmuşlar ne egosu ya.
Sosyal hayatta gösteremedikleri benliklerini burada ortaya koymaktan başka bir şey değidir.
30 yaşında olunması tebrik edilesi veya bilge bir insan olduğu manasını taşımıyor.
insanlar 12-13 yaşında süper zeka olabiliyor. içi boş bir egodur veya ankara otobüscüsüdür.
ben de 30 yaşında olsam ben de egoist olurum lan 19 yaşındayım egoistim bi de 30 olsam ohooo. yani düşünsenize 30 yıldır bu dünyada nefes alıyorlar bu dünyada yaşıyorlar bence de övünsünler.
biz; 'hayır' demeyi, 'işim var' demeyi, 'olmaz' demeyi beceremeyen insanlarız.
yorgunluğumuz bitmez bizim.

la edri.
şimdiden şişirdiğim egomdur. 30'uma girdiğim gün salacağım sözlük semalarına.
12. nesiller gelsin artık.
Ego aynı ego da 30 u geçince nirvanaya ulaştığı sanmak sıkıntı.
burdan köye yol olur. kendimden biliyorum. ne lan çoluk çocuğa prim mi yaptıracağım sanıyorsunuz? hadi kumda oynayın veletler.
ulan sabah akşam surda 17 yasındaki veletlerle muhattap olmak zorunda kalıyoruz ne egosu amk.
https://youtu.be/iOxzG3jjFkY
olmayan ego'dur.

kibri tavan yapan bir insanin, egosunun sponsoru seytandir.
büyüktür. olması gerektiği gibi.
Senin yaşın kadardır sözlükte yazıyoruz evlat.

Şaka şaka. Alındın mı? Alın.
Yaşlılık egosudur.
Bastonla gezip ego kasmak ne bileyim işte.
Genç kardeşlerimi üzmeyin artık.
Minnak bebitoların anlayamayacağı egodur.
Emekliliğe kalmış zaten 2 sene oh misler gibi.
(ses:#6485)
"içiçelik" teoremiyle açıklanabilir.
Yaş çok (kendilerince) olunca zeka da çok olur sanıyorlar.
Edit: 100 iq ya sahip olup boş beleş insanlar da ego kasmasın yahu.