bugün

o tarihte dolar kuru 1.89 du

şimdi kaç ?

hadi ak-hırsızlar bunu açıklasın.

biliyorsunuz akabe hırsızdır, çalar.
birçok firmanın hisse senedinin değer kaybetmesine neden olan aynı zamanda ülke parası üzerinde baskı yapan bir deği$imdir. bu pamuk ipliğine bağlı olan ihracatı doğrudan etkileyecektir. potansiyel yatırımların kaçmasına neden olacak ve ekonomik bir küresel ölçekli değilse bile kriz yaratabilecek çok büyük bir geli$medir.

http://sphotos-b.ak.fbcdn...19817117_1715227347_n.jpg
http://sphotos-a.ak.fbcdn...29817116_1712751651_n.jpg
Devam etmesi muhtemel ..
(bkz: daha bunlar iyi günlerimiz)

borsa istanbul şahane yükselişi bu gidişle dibi bulacaktır.
hepsi bu gezi parkı direnişine gelen sert müdaheleden kaynaklandı.
zira yabancı yatırımcı bu tarz oalylara karşı pür dikkattir.
http://www.bbc.co.uk/news/business-22750491
sozlukte kimsenin borsadan anlamadigini su yuzune cikarmistir. amina koyim cok anliyormus gibi, "hep sizin yuzunuzden anarsikler. uhuhuhu" diye aglamaya basladiniz. sanirsin hepsi birer borsaci, hepsinin %2 hisse senedi var. dusme sebebi, kacan hisseler ve hepsi yabanci hisseler.

direniscilere bok atayim da, ne olursa olsun, mantiginizi sikeyim.
başbakanın arkasını yasladığı en büyük kalenin sarsılmasıdır. devamlı olay yorumlamak yerine milletin önünde para sallandıran başbakan, şimdi halka ne sunacak bakalım.
sabahtan beri düşünüyorum; borsa köpeği oluş piçlere nasıl özgürlüğü anlatabilirim diye aklıma bir şey gelmiyor lan. para siksin sizi amcıklar. dip yapsın borsa da böyle devrim mi olurmuş demeyi görün. nasıl olcaktı amına koyayım sanki. böyle olacak işte.
bir de bu muhteşem stabil ekonomimiz ve iler idemokrasi ile taçlandırılmış süper güçlü ülkemizde yaşayan bazı insanlar borsaya gelip para yatıran insanların güvendikleri için parayı yatırdıklarını iddia ederken gösterdikleri değer tayyip ve akp iken; adamlar kaçınca suçlu 3-5 çapulcu oluyor.

yok evladım öyle değil; hala cami yapıcam, kam yıkıcam der durursan; oturacağın sandalyenin üzerindeki minderi düzelteyim derken arkanı dönünce götünle masayı devirirsen; böyle olur.

yabancı sıcak paranın kaçma sebebi, isyan değil isyana verilen tayyip yanıtıdır. adam bana mı güvenip geldi de gece yarısı saat 3 de kolum çıkınca parasını alıp gidiyor ey mal şakirt mal şakirt.
borsayı sikeyim, zaten bu millet borsaya bağlı yaşaya yaşaya bu hale geldi.

öksürme borsa çıkar, sesini çıkarma düşer. hem tayyip içki yasağında zaten dinde öyle emrediyor, hiç din kötüyü emreder mi diyor. o zaman borsayı da kapatsın safi haram la bu borsa...

üç kağıt, faiz. hadi tayyip alkolden bin beter bu melun...
Bu herifleri yola getirecek tek durumdur.

Aman sahiplerimiz zarar etmesin.
Amaçlarına ulaştıklarının göstergesidir. Burada suçlu olan halk değil onların yanlış yönlenmesine sebebiyet veren hükümettir.
paraya tapanları belli eden, uykularını kaçıran tablodur. allah sözcüğünü dillerinden düşürmediklerini bakmayın onların gerçek allah ı sadece paradır.
o değil de; tayyipin yarattığım uhteşem ekonomi nasıl stabil ne kadar güçlü ekonomi ise anasını satayım; 3-5 çapulcunun yürümesi ile çökmüş lan. auehauhe.
akp en büyük kozu olan ekonomiyi ortaya sürmüştür. amaç ekonomik kriz travmalarını canlandırarak korkutmak.
ARAP SERMAYESININ BILE DURDURAMADAGI COKUSTUR. UZULDUK HALBUKI GAZ SIRKETLERININ FALAN HISSELERI ARTMIS OLMASI GEREKIRDI!
(bkz: istanbul borsasının çakılması)
herkes diyor ki zaten %68 bilmem kaçı yabancının elinde düşse ne olur. Ulan düşünce bu adamlar paralarını alıp gitmeyecek mi? Paranın değeri onda birine düşer var ya oturup haline ağlarsın! Adam parasını çeker gider sen nereye gideceksin? Yabancı işçi diye alıp sana tuvaletini temizletir adamlar. Mazotun fiyatı bugün bir lira yükselsin bakalım önümüzdeki bir ay içinde kaç çiftçi işini bırakacak? Sen bu ülkenin evladısın, şerefsizsin ama neyse, kendi ülken dahi olsa mahvetmeye hakkın yok.
Bu lafım akpyi suçlayanlara. Yok kötü politikalarmış falan. Ulan son on yılda hiç aç yattınız mı zengin sıpaları sizi? O politikalar önceki hükümetlerin yaptığı gibi sizin daha çok kazanmanızı sağlayacak şeyler değildi ah ne yazık vah ne yazık. 99 krizinde kaç devlet memuru intihar etti bildiniz mi? Hah o zamanlardı işte yabancı bir şirket 1 dolar çekse hacim azaldığı için kriz çıkardı. Başkası 2 dolar yatırsa bizim paramız yine değer kaybederdi. Kredi kartı borcu yüzünden intihar edenleri de mi unuttunuz bunları kim önledi?
Bunlardan siz sorumlusunuz. Siz bir de o yan yana hükümet istifa diyerek yürüdüğünüz pkk yandaşları. Ben türk bayrağı ve atatürk posterinin yanına açtıkları apo posterini kendim gördüm.
O yüzden o üç gram beyniniz ve iki yıldan öncesini hatırlamayan hafızanızla konuşmayı bırakın da kamu malına verdiğiniz zarara bakın? O esnafın kırılan camını kim ödeyecek?
zaten abd osursa dibe vuran bir varlığın bu halde böyle olması çok normaldir.
yurtta bu kadar olay varken başbakanın yurtdışı gezisine çıkması yüzündendir.

zaten son 10 yıldır akplilerin de çok iyi bildiği gibi yurtdışından gelen sıcak parayla büyüdü ekonomimiz.
en azından bu ülkenin kaynaklarının yabancıların daha fazla cebine girmeyecektir. alkol zararlı diye kendisi gibi olmayanda yaşam tarzı dikte edenler iddaa bayilerini kapatsın, borsayı kapatsın, piyango çekilişlerini kaldırsın da görelim.
planlı ve kontrollü olduğunu düşünüyorum.
dün bunlar cami karşıtı diyeceklerdi yemedi, bugün ekonomiyi bozuyorlar diyecekler.
başbakan'ın eylemleri yumuşatıcı sözler yerine kibirini kullanması ve ortamı sakinletirmeden ülkeden gitmesi sebebiyle gerçekleşmiştir.

cumhurbaşkanlığının sinir bozucu sessizliğini saymıyorum bile.
john ve jack'in paralarının değer kaybetmesinin vatana ihanet olduğunu öğrendiğimiz olay oldu. super bu dinci kafası. mütemadiyen sikmek istiyorum.
beter olsun amk! çok da sikimde sanki borsa! millet isyan etmiş, bıçak kemiği geçip götün deliğine dayanmış adam hala borsa diyor. al borsanı götüne sok yavşak!