bugün

simdiden gecmis olsun dedigim mactir sonuc itibariyle. kusura bakmayin ama oyle.
maçın özeti:

hasan ali'den pas hatası, hasan ali topu ayağından açtı, hasan ali topu kontrol edemedi, hasan ali hasan ali...
hasan ali'nin yerinde gg veya şener olsaydı çok farklı olabilecek maçtı. tabi kimsenin suçu yok bu durumla ilgili. iki sağ bek de aynı anda oynayamadı, hasan ali'nin de zaten oyunu belli ve kendi mevkisinin dışında oynadı.
onca marka transfer yapacaksın ama en büyük başarın forma satışı olacak, yok öyle şey !
Maçtan önce pereira :
Canere verin orta açsın.
sevdiceğimden ayrıldım sanki, hüzün sardı bedenimi amına koyim..
kötünün iyisi bir futbol oynadık yetmedi tabi shaktar'a gol atmaya bu..
ortalar yerini bulmadı, orta saha çok dağınık ve dengesizdi.
ne bileyim hasan ali ve topal kötüydü..
rvp bi durun amına koyayım daha hazır değilim gibisinden bir hali vardı, ya da top oynamaya değil yatmaya gelmiş, ileriki günlerde anlarız ancak..

iyi olan kısım, fernandao ve diego bu sezon çok rahat şampiyon yapar bizi ligde,
nani'nin çabaları, hava topu geçirmeyen kjaer, oyunu iyi okuduğunu sandığım pereira ile uefa yarı finalini zorlarız ama..

gitti lan şampiyonlar ligi hayalimiz.

şanssız kuranın kurbanı olduk.
Peşin peşin soyleyeyim galatasarayliyim.
Öncelikle shaktar 3 tane resmi maç yapmış ligleri başlamış daha hazır bir takim bu yüzden fenerbahçenin 60.dakikadan sonra gol bulacağını düşünmüyordum nitekim maçta gol olmadı.
Bugün daha iyi oynayan taraf shaktardı bence. Pozisyon sayıları ve net pozisyonlara baktığımız zaman göreceğimiz bir şey bu. 0-0 asla kötü bir skor değil söz konusu shaktar olunca bu daha da az çünkü shaktarın taraftar desteği falan filan çok olacağını zannetmiyorum. Bence fenerbahçenin turu geçme oranı %40.
Oyun hakkında ise konuşursak henüz hazır degil fenerbahçe ama bu turu geçmek istiyorsa çok daha iyisini yapmasi gerek. Shaktar ile alakalı şunu söyleyebilirim: shaktar oyuncu takımı değil sistem takımı. Öyle oturmuş bir sistem var ki bu sistemi alt etmek baya zor.
Son olarak da taraftar hakkında bir kaç.şey söyleyeyim. Taraftar sayısı tatmin edici ancak ben maçta taraftarin takımı ateşledigi herhangi bir an göremedim, fenerbahçe taraftarinin biraz daha itici bir güç olması gerek.
Eyyorlamam bu kadar.
Başarılar fenerbahçe.
0-0 biten maçtır. Fener paçayı bu maç için ucuz kurtarmış olup Lucescu ikinci maçta Fener'i öpecektir.
takımın daha tam olarak oturmadığı belli oluyor. vitor perreiradaki heyecanı görünce, en sonunda takım oldu diyorum fenerim için. darısı galatasaray'ın başına, takım içindeki örgütlenmeyi bitirirse, fener gibi bir takıma dönüşebilir.
volkan: 9.5
caner: 6.3
bruno alves: 7.4
kjaer: 9.6
hasan ali: 6.3
mehmet topal: 7.2
josef: 7.5
nani: 7.5
diego: 8.9
sow: 6.0
fernandao: 7.8

meireles: 7.1
rvp: 7.1
stoch: 7.2

pereira: 8.0

topal meireles degisikligini anlamasam da

maçın adamı kjaer!
Saktarin copa america'da dopingli cikan oyuncusu fred'i bu macta oynatmasi sebebiyle uefaya itiraz etmistir.
maç 0-0 bitti. maçtan ilk izlenimlerim şu şekil;

volkan : bu adam bir maça çok güzel konsantre olsun kalesinde devleşiyor. yine öyleydi ters ayakta yakalandığı pozisyonda harika bir refleksle golü önledi.

kjaer: harika bir defans. hasan ali kaldırımın açıklarını bile kapadı. bir kere adam kaçırdı ondan başka hiç bir hatası olmadı. fenerbahçeye büyük bir kazanç.

BRUNO ALVES : tek sorunu biraz ağır olması. bugün de bir pozisyonda yavaş kaldı ve az daha gol olacaktı. neyse ki rakip forveti tuttu ve sarı kartı yedi.

hasan ali kaldırım: buna edilen küfürler hala kulaklarımı çınlatıyor. tüm meyhane ana avrat sövdü bu çocuğa. hatta bir tanesi bira şişesini havaya kaldırıp '' bu şişeyi sahaya koysam hacılar bile alkışlar piçin oğlu'' dedi. ilk yarı inanılmaz kötüydü. 2. yarı biraz kendini topladı.

caner: bir şeyler yapmaya çalışıyor ama bugün olmadı. ortaları hiç yerini tutmadı. her idman bitişi onlarca orta çalışması lazım.

mehmet topal : orta sahada canla başla savaştı fakat kondiksiyon eksiği var. lige henüz hazır değil. eski topal'ı arattı ve çok kritik yerde büyük bir hata yaparak rakip forvete pozisyon yarattı.

josef de souza : bu adamın formasında selçuk şahin yazsaydı ıslıklanırdı. netim bu konuda. orta sahada var mı? yok mu? belli değil. aynı bizim cimbomdaki cemaili gibi bir şey herif.

Luis Nani: teknik ama bencil biri. ben kralım ayakları falan. 2. yarının 60. dakikasından sonra sevişmeye mi gitti naptı anlamadım. gözükmedi sahada ve gün gelecek bu nani ıslıknacaktır. çünkü ansızın oyunu soğutuyor ve allah ne verdiyse her yerden abanıyor. takım yenik durumdayken topu durdurup öyle sik gibi sibobuna bakarsa o taraftar siker adamı. sonu emenike gibi olabilir.

diego ribas: kjaer ile birlikte sahada varını yoğunu ortaya koyan futbolcuydu. koştu, pres yaptı, top dağıttı, top çaldı, şut çekti ama istediği bir türlü olmadı. zamanla fenerbahçenin en iyisi olacaktır. zaten geçen sezonun son maçlarında büyük çıkış yakaladı ve bugün de kaldığı yerden devam etti.

fernandao : biraz vasat kaldı. istediği topları pek alamadı.

sow : biraz vasat kaldı. istediği topları pek alamadı.

van persie: son yarım saat oyuna girdi. biraz vasat kaldı. istediği topları alamadı.

ve son olarak teknik direktör Vítor Pereira;

olum nur topu gibi bir yılmaz vural'ımız daha olmuş lan. bu adam ondan da manyak.
saha avantajını kullanamamış olsa da iyi bir oyunla rövanş için umut veren temsilcimizin 0-0 beraberlikle evine döndüğü maçtır.
Izlemedim ama 0-0 kötü bir skor değil. Orada gol attın mı 2 atması gerekiyor rakibin.
moussa sow un mahalle takımı topçusu olduğunun tescillendiği maçtır. azıcık sistemli defans yapan bir takım olsun kayboluyor defansta.

hasan ali kaldırım, gerçekten kazma bir oyuncu. kayserinin kazıklarından bir tanesi.
fenerbahçe" nin oyunu rakip yarı sahada uzun süreli kabul ettirmesinin sevindirici, son vuruşlarda gecikmesinin düşündürücü olduğu maç. kjaer güven verdi, caner kaldığı iyi noktadan devam etti.
sonuç olarak 0-0 tehlikeli ama avantaja dönüştürülebilecek bir skor. alper potuk" un orta sahada mehmet topal" a destek vereceği, stoch" un sürati ile karşı atakları değerli kılacağı bir 11 ukrayna" da fenerbahçe" nin tur şansını yükseltebilir. daha her şey bitmiş değil...
donetsk'in şaklatma işini ukrayna'ya bıraktığı maç.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
maçın özeti. evet.

görsel
rövanş maçında bizi çok zor şeyler bekleyeceğinin göstergesi olmuş maçtır. orta sahada emre gibi hırçın ve oyun kuran bir adama ihtiyacımız var. takım çok güzel nani harikaydı fakat ortasaha iyi değil. göbeğe adam şart. ayrıca taraftar kendine gelmiş. umarız her şey iyi olur.
fenerbahçe'nin devre arasında doping itirazında bulunduğu maç. aşağıdaki entarimde böyle bir şey olacağını belirtmiştim. kırk yıllık fenerliyik, tanırız takımı.

http://www.uludagsozluk.com/e/28684120/

bu da haberin i. http://www.milliyet.com.t...z----2094192-skorerhaber/
tescilli şikecilerin kafası kesik tavuk gibi çırpındığı maç olmuştur. ulan senin neyine 2 orta saha oynamak.

şike bir ara sahaya o kadar yansıdı ki gözlerimi aldı.
maç günü girdiğim entryde fenarbahçem bu işi burada bitirecektir demiştim ama az önce maçın tekrarını izleyince işimizin çok zor olduğunu gördüm. ileride çok kopuk oynuyoruz. takım hiç hazır değil. sanırım eleneceğiz.
ulan herif copa America maçında alınan numunesi pozitif çıkmış. eeee! tabii işi sahada bitirecek hali olmayan fb işi masa başına taşımış! rakip de açıklama yapmış UEFA'dan herhangi bir resmi yazı gelmediği için oyuncunun oynatılmasında sorun yoktur diye.
bir Bok olmaz, fb deplasmanda küsküyü yer ve rahatlar!
ilk 30 dakika 3-0, 4-0 olacakken 90 dakika 0-0 bitmiştir.

Ucuz kurtulduğumuz maç olmuştur.

Rövanşta ne olacağımız belli olmaz. Ancak dün rakipten çok iyi olduğumuz söylenemez.

Sow, caner, topal kötüydü. Hasan ali oynadığı mevkisi gereği kötüydü. Nani de çok parlak sayılmazdı.

2 iyi vardı. 1i volkan, öbürü kjaer.