bugün

Baba parasına alışmış bir vasıfsız. Bunlara kota koymak lazım. 5. Yıl oldu okul bitmedi mi? Yallah askere. Evet.
28 yaşındayım. iki sene önce mezun oldum. 1 sene çalışıp araba alacağım diye para biriktirdim. işten çıktım, Polarlı pijama ve yağlı saçlarımla asosyal hayatı yaşayıp biriktirdiğim parayı yiyorum. Yeniden öğrenci olmayı düşünmüyor değilim ama Aşırı üşengecim. Hayat felsefemi Ağustos böceğinden kaptım, amaçsız ve bi’ başına yaşamak çok hoş.
ideallerinin peşinde rasyonel bir insan olabileceğinden eleştirmeyeceğim tip.

ama efendim amaçsız ve bir başına yaşamak bilmem ne geçiniz bunları. diğer tiplerin bir başına yaşamadığını nereden biliyoruz? sorusunun yanında giderin varsa gelir de olmalı gerçeğini ekleyelim.

bir başına değil sığıntı gibi yaşamak diyoruz ona. elbette bunu kimse istemez. tanrı çabalayan kimseyi böyle bir zorunluluk içinde bırakmasın.
Net orospu çocuğudur. Ulan ailen sana o kadar imkanlar tanımış, beslemiş, büyütmüş, giydirmiş hala mal mal arkadaşlardan not isteme, devamsızlıktan derse gitmeme, sınava lütfedip son gün çalışmalar..

Daha bir de utanmadan annem bana az para veriyo diye ağlıyolar ya. Ulan insan kendi ailesine bu götlüğü nasıl yapabilir amk, nasıl bir yüzsüzlük seviyesi. Hiç mi utanmıyonuz lan ailenizle bir aradayken yüzlerine bakmaya...

Senin yaşındakiler çalıştığı yerde terfi aldı, masterı askerliği yaptı, paşamız prensesimiz "cc alsam prob olmuyorum" kafasında hala. Siktirin gidin şimdi, pandayı kızdırmayın daha.

Dizinizi kırın çalışın dersinizi, boş beleş hareket nereye kadar edeceksin. Bir de hayalleri de efsane, neymiş "mezun olunca 5e başlarım". Askerlik yok, tecrübe yok, işsizlik tavan, yarrağımı iş bulursun, 2 al öp başına koy.

Gerçi hata bende, suç sizin değil hala o sıralarda barındıran eğitim sistemi. 3 sene uzatanı net siktir edeceksin okuldan, bak nasıl mum oluyo bu amk paçozları. Nese siktirin gidin, curve hesabı yapın, vize dönemi arkadaşlarınızın siz uyuduğunuzda yada dışarda keyif çattığınız esnada aldığı notlara çöreklenin, nasıl olsa yarrak gibi not alınca hocaya söversiniz, çok basit...
Tıp okuyor olabilir.
Okumanın yaşı yoktur. neden bu kadar önyargılısınız? Belki adam veya kadın okumak istiyor. Yaşının ne önemi var? 50 yaşındaki amca da okumuyor mu? Önemli olan kişinin ne istediğini bilmesidir. Zaten şu zamanda iki yıllıkta olsa üniversite diploması olmalı.
Okumanın yaşı yoktur elbet ama bazıları sırf karşı cins tavlamaya ortam yapmaya dayılık taslamaya da geliyor. Bizim okulda vardı böyle bir abimiz vasıfsız, vizyonsuz, okula gitmeyen, yurtta karı kız peşinde koşup, o kavgadan bu kavgaya abi sıfatıyla gezen 3 5 çeşit takım ceketi olup yaz kış asla ceketsiz çıkmayan hırslı bi abimizdi yaniii...
"lan oğlum sakın bitirme okulu bak iş hayatı bok gibi. okul bitip askere gidersin, sonra hop iş bul. ev-iş, iş-ev hayat bu kadar, sosyal hayat sıfır" diyen bir büyüğünün lafını dinlemiştir.
ikinciyi okuyordur. Lisansüstü eğitim görüyordur.
hayallerindeki bölümü zamanında okuyamamış olan ve hayallerinin peşinden giden insandır. ne bir insan hayallerinin peşinden gittiği için orospu çocuğudur ne de siz istemediğiniz bir işi yaptığınız için kazmasınız. lakin eften püften sebeplerle insanların analarına sövebildiğiniz için orospu çocuğusunuz. orospu çocuğu olmayan sözlük yazarlarına saygılar.
Sonum olabilir.
bu hayata bir kere geliyorsunuz.

takılmayın bunlara.

26-27-28 bu yaşların hiçbir farkı yok.

ömrünüz olursa, 65-70'i göreceksiniz. varsın 2 yıl kaybedin ama kalan 40 yılı rahat yaşayın.
''başarı için ömürlerinin bir bölümünü bedel olarak ödemeyenler, başarısızlığın bedelini bir ömür boyu öderler''
bendim lan bu. hatta mühendislik okuyordum. üniversite hayatını sadece lisans ya da ön lisans sanan tipitiplere inat 2. yüksek lisansımı bitirdim o yaşlarda. mezun olunca da 5'in çok üzerinde başladım. herkes kendi dünyası kadar hayal kuruyor, yargılıyor. siz siz olun gençler, abinizi dinleyin, büyük konuşmayın. ölsün mikroplar. *
içerik bulunamadı.
Eski türkiye şartlarında garip karsilanabilirken bugünün turkiyesinde Gayet normaldir
Sebebi 25 civarı gençlerin çoğu şu anda kahvehalerde vaktini katlediyor .
Tam tersine destek verilmesi gereken gençtir .
Çünkü ya s*kerim bu yaştan sonra okul mu okunur en iyisi bi yere kapak atayım ezikliginden sıyrılıp vaktini ilimle irfanla meşgul eder yine bu tiplere baktiysayiz hayat onları belli olgunluğa getirdiği için üniversitede ders dinleme olsun saygı olsun her medeni konuda iyidirler.Kendilerinin önünde yaşlarına bakmadan ilime verdikleri değer dolayisiyla saygıyla egiliyorum
28 yaşında yüksek lisans yapıyorum. Amk ömrümün yarısı okuyarak geçti la.
yüksek lisans veya doktora yapıyordur. gelecekte paranın da dizini indirecektir. sonra fakirim yetmiyor edebiyatı yapabilir ama aldırış etmeyin. he deyin gider.

neyse ne.
Keşke ben olaydım dediğimdir.

Bok vardı bitirdik. Kıymetini bilin ulan o dönemlerin. Delirtmeyin adamı akşam akşam.
mühendislik okuyorsa ki özellikle makine mühendisliği okuyorsa çok normal bi durumdur. tanıdığım bi abi 12 sene sonunda okulu bırakmıştı.
makina okuyordur o.
Normaldir. Ne var ki bunda?
tıp okuyodur yada tıp okuyomuş gibi gözüküp vuruyodur.