benim gibi anadan, babadan, atadan hiçbir şey kalmayıp hayata sıfırdan başladıysanız ciddi ciddi moralinizi bozar bu şahıs bakıp bakıp içlenirsin. benim neyim eksikti ulan dersin. senin belki 30 yaşına kadar sahip olamayacağın şeyleri başkası doğuştan sahip olduğu için kendi kendi yersin ama neticede yapacak bir şey yoktur. bu da bizim kaderimiz maalesef bazı şeyleri kendimiz yapmak zorundayız.
araba almak o kadar zor değil.
ama ev baba parası değilse, tebrik ederim.

arabada anca renault 11 flash, renault 9 bütçem,
evde avantajlı gruptan toki gelirse olur, yoksa miras bekleme pozisyonundayım.

kyk kredi borcum yeni bitti daha.
Babasına teşekkürü borç bilmesi gereken erkektir.
Hayata artıyla başlayan çalışkan erkektir. Olmayanlar çamur atarak açık kapatırlar. Evet.
amasyada yasiyorsaniz ya da babanizin isini devam ettiriyorsaniz normal. diger turlu uzgunum ama bence cok zor.

ben 29 yasimdayim, istanbulda yasiyorum, cimri degilim, ancak gereksiz harcamalardan uzak dururum cogunlukla, ve asgari ucretin 5-5.5 katini kazaniyorum. daha gecen eylul ayinda 450bin tl'ye bir ev alabildim, bi 50bin tl odemem var hala krediye. ve artik oyunu safe kalarak oynamanin bana her sey yolunda giderse en fazla 1-2 ev daha aldirabilecegini anladim yillar boyu calismanin karsiligi olarak. artik kulaklarim hep acik, ve borsayi takip ediyorum. bu ay 3bin tl geldi borsadan hic hesapta yokken, bunlar ilac gibi paralar. yukarida cok zor dedim, ancak bir yandan da turkiye zengin olmanin cok kolay oldugu bir ulke gibi geliyor. sanirim sans gerekiyor biraz.
babasindan kalan dukkanlarla artizlik yapandir.
Hepsini krediyle aldıysa sittin sene borç ödeyecek olan kişidir.
(bkz: babam sağolsun)
Maddi açıdan eleştirilebilirliği ile orta segmenttir. 24 yaşındayım evim var. Araba da alabilirim ama ekstra masraf olduğunu düşünüyorum şu an için. Kendimi hiç zengin hissetmedim. Olağan, olması gereken gibi geliyor.
Ya kariyer hayatında başarılı olmuştur yada aileden miras kalmıştır.
uzak durulası erkektir. ihtimal 1: baba parasını kendi parasıymış gibi anlatıyordur. ihtimal 2: 20 yaşında polis/asker olup biraz da kredi çekerek almıştır ki bunlar insanı genç yaşta en fazla yıpratan meslektir.
not: futbolcuysa veya çok dahiyane bir fikir ortaya atarak iş başardıysa (sosyal medya sitesi açmak gibi) evlenilir. tabi bu grup kaç milyonda birdir.
Oyunu bitirmiş güncelleme bekleyen erkek .
Aile desteği ile yada baba parası iledir kendi çalışıp kazanması ile doğal yoldan imkansız.
gelecekte babadan iyi bir miras kalması muhtemel kişi. .
anne baba zenginse olur.
bir de hazır ötv de kalkmışken yat alırsa tamam olacaktır.
26 yaşındayım, maaşımın yarısını krediye bağlayıp bir araba aldım. geçinemiyorum. ev işine ise girebileceğimi hiç sanmıyorum. en lüzumlu zamanda aklımı hesap kitapla dolduramam. ölümüne kira, devam.
bu başlığa yorum yazmayacağım.
19 yaşındayım evim ve arabam var. Büyük bir olay. Ben başardım ama.
ailesinden bagimsiz olarak yapmis ise 35 ini gormeden olecek olan erkektir. ya fazla calismaktan ya kacakcilik falan yaptigindan cok yasamaz.. 22 de askerden gelmis olsan 3 senede baska turlu olmaz bu is..
Nasıl aldığına bağlı olarak düşüncem değişir.
23 yaşına geldim 15 bin lira Kyk kredi borcum var.
25 yaşına geldiğinde bunlara sahip olabilirsin.

Mutlu olmayı başarmak daha zor bana sorarsan.

Saygılar sunuyorum azizim...
tek işi internette sürtmek olan bireylerin sahip olamayacağı şanstır. yetenekleriniz varsa kullanın gençler. tercüman olun, yazar olun, bir şeyler yapın, içerik üretin, başarın. zor değil.
Bende evde var arabada var ama huzur yok önemli olan huzur kardeşim Allah saglık versin olur gider.