bugün

gençlerbirliği'ni destekleyeceğim maç. yok, yok galatasaray'lı, beşiktaş'lı veya trabzonspor'lu filan değilim. yıllardır fenerbahçe'ye gönül vermiş bir futbolseverim. onlarca kez fenerbahçe kaybettiğinde ağladığım, ertesi gün okula gitmeye yüzümün olmadığı günleri hatırlarım. hatta türkiye kupası finalinde gençlerbirliği'ne kaybettiğinde fenerbahçe salya sümük ağladığımı bilirim. doğum yerim de kadıköy(göztepe ssk) ama 3 yıldır ankara'da yaşıyorum ve az biraz sempatizanlıkla başlayan gençlerbirliği sevgim tutkuya dönüşmeye başladı bu yıl. bu sezonki tüm iç saha maçlarına gittim. sıra bu maça geldi. hafta başından beri bir kararsızlık beni benden aldı. gençler mi yoksa fener mi? gençler ağır bastı. yarın da onlarca kişi arasına gençler formasıyla oturup destekleyeceğim kara kızılları. belki de bir kaypak gibi atılan her gole sevineceğim bilmiyorum.

edit: sow'un rövaşatasına kadar gençlerbirliği'ni destekleyen ben o rövaşatada refleksif olarak ayağa kalktım. ulan gol olsa ne olurdu sanki.
2-1 fenerbahçe'nin aldığı kar$ıla$ma. goller cristian, kuyt.
ben artık o kadar şüpheyle yakşalıyorum ki maçlara; "acaba hakem ne yapacak?" fenerbahçe'yi nereden vuracak acaba sorularıyla skor tahmini filan yapamıyorum ama dün akşam 1-0 sb elazığsporu yenince biraz içim rahatladı. galatasaray'ın yenildiği hafta intikamı fenerbahçe'den alıyorlar bi şekilde..
yenip ikinciliği ele alacağımız maç.
aykut Kocaman'ın manitası olan Selçuk Şahin'in ikinci yarıda oyuna gireceği maçtır.
fenerbahçe'nin ilk yarıda biraz zorlanacağı fakat ikinci yarıda oyun üstünlüğünü ele alarak kazanacağı maçtır.
aykut'un attığı golle gençlerbirliği 1-0 önde.

(bkz: nasıl koydu aykut kocaman)

ancak gençler geriye çok yaslanıyor. mutlaka yerler bir tane. zaten gol yemedikleri maç yok.
meireles'in ayak ucuna darbe alıp kaval kemiğini tuttuğu maç.

gerçi darbe aldı mı orası da muamma. rakip topa vuruyor çünkü.

fenerli oyuncular bariz bir şekilde hakemi etki almaya çalışıyor. allah'tan özgür yankaya, halis özkahya ayarında çömez bir hakem yok sahada.
aykut kocaman dehasıyla geriye düştüğümüz maç.hani önemli değil yenersin yenilirsin,fakat bazı orospu çocuğu kro, keko ve ergenlerden oluşan malum takım taraftarlarının "yeaahhhh nası koydu gençler" demesi sikimi gıdıklıyor artık. hayır birini çocuk mocuk dinlemeden sikicem o olacak.
sow attı 1-1.

golden hemen önce gençlerbirliği'nin korneri verilmedi.
sow'un avrupai bir vuruşla skoru 1-1 e getirdiği maç.
Ligin en iyi forveti olarak gordugum sow un, son maclardaki formunu devam ettirerek bir gol daha attigi mactir.
maç 1-0 olduktan sonra bazı bukalemun ergenlerin, başlığına doluştuğu maç. oğlum karar verin. renginiz sarı-kırmızı mı, yoksa kırmızı siyah mı?
bazı süzmelerin tutulan takımdan başka takımın maçı hakkında yorum yapılamadığını sandığı bir maç.
sow un golcülüğünü adamın gözüne sokan maçtır. zira çoğu maçta yaptığı gibi bulduğu tek pozisyonu çok teknik bir vuruşla gole çevirmiştir.
hakem faktörüyle 1-1 e gelen mç

birazdan aynı faktörle 2-1 e gelir..
raul meireles'in attığı golle 2-1 olan maç.
hakem 2.golden önce gençlerin bariz taç atışını vermedi.
hakem çok taraflı yavvfff.
hakemin fenerbahçe aleyhine bir gol verdiği maç

bunların hepsi 3 temmuz oyunları

bozulacak allahın izniyle..
dirk kuyt'ın golüyle 3-1 olan maç.
vay ibne hakem, 3 oldu bak yaa..
kuyt reis'le 3-1 olan maç.
kuyt'ın 'siktirin gidin hadi' diyerek 3. golü attığı maç.
Kuyt'un golüyle ntvspor spikerlerini teessüre boğan maç.
aykutun ateşini söndürecek olan maç

umarız..