bugün

Allah kahretsin, çok yönlü bir insanım ve insanları tanımayı seviyorum.
Bu sebepledir ki, bugün bir sohbete katıldım su fanatik düzeyde iman edenlerin.
Birisi şöyle birşey anlattı ;
Allah önce müslümanların 24 vakit namaz kılmasını istemiş.Hz.Muhammed ise ağlayarak, ümmetim bunu yapamaz diyerek allaha yaptığı dualar sonucu bunu 5 e indirmiş.

(bkz: Vay anasını sayın seyirciler)

Eger cidden öyleyse, tek bir ihtimal var, ki bu ihtimal diğer veriler tarafından güvence altındadır;
islam insanları pasifize eden bir dindir
(bkz: a clockwork mümin)
insanların dünya ya neden geldiği hakkındaki hükmü kabul etmeyen insan için tek vakit dahi saçma gelecektir, normaldir.

halbu ki inananlar için; 'aktivasyon' kavramı aslında namaz kılmaktan kaynaklandığı için, bu söylemi, dalga geçen-küçümseyen kimselere anlattığı için ileri dinci olarak adlandırılan kişiye şunu aktarmak isterdim: aslında 24 değil 50'dir onun aslı.
ahirette göte girecek uydurma kavramlardır.

enteresan olan, bu tarz şeyleri üniversite yıllarımda tıp okuyan birkaç tipten duymuştum. sohbetlere giderlerdi. akılları sıra bize de islam'ı öğreteceklerdi. öyle abuk şeyler anlatıyorlardı ki adamın altına kaçırtacak cinsten şeyler.

yok efendim alevi ile evlenen kaynar suda haşlansa iflah olmazmış*, neymiş efendim cenabet yola çıksa çarpılırmış... böyle abuk subuk şeyler. bir gece yurtta yatıyorduk. adam gece yatarken rüyada boşalmış. devlet yurdundayız her dakka sıcak su da yok. uyandırdı bizi hıyar sabahın 4'ünde. banyo yapması lazımmış nasıl gidermiş bursa'ya?* aşağıda su yok diye hamam bulacak salak o saatte aklı sıra. lan oğlum yat sabah yaparsın, yok çarpılırım diyor. lan günahı bana bir şey olmaz diyoruz, çarpılırım diyor. herif buz gibi suda dondu geldi. geberiyordu az kalsın zaatüreden...

allah'ım akıl fikir ver kullarına.
(bkz: her saat basinda) *
(bkz: ferdi tayfur)