bugün

öğrencilere işi gibi değil de evlatları, kardeşleri gibi bakan tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun. en azından bugün çok mutlu olmaları dileğiyle, ha bir de havalar soğuyor; kalın giyinin tamam mı?
tüm meslektaşlarıma atanma haklarının en kısa zamanda verilmesi dileğiyle, günümüz kutlu olsun...

mesleğimizi küçümseyenlere ise fazla şey söylemeye lüzum yok, siz istediğinizi söyleyin, biz eğitim vermekten de sizin gibileri ehlileştirmekten de bıkmayız. sevgiler.
çocuklara yaptığım onca vurguya, sakın getirmeyin dememe rağmen hediye getirmişlerdi hediyeleride hemen kaldırmıştım öteki çocuklar mahcubiyet yaşamasın diye hatta bi tanesi "öğretmenim özür dilerim hediye alamadım" demişti çok üzülüp o güne lanet okumuştum.
Sevgili Öğretmenlerim,
24 November Glücklich Lehrer Tag !
24 November Happy Teachers Day!
24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun!
Öğretmenim canım benim canım benim
seni ben pek çok pek çok severim
sen bir ana sen bir baba
herşey oldun artık bana...(Benim canlarım ya!Ağlayasım geldi.Hele ki bazılarını okulda görünce anne,baba,nine,dede deyip sarılamadığım için çok üzülüyorum:(Bazılarını kocaman kocaman seviyorum ,benim dedem ninem olsunlar!Türkiye nin bilge insanları onlar!Yaptıkları her şey ile gönlümde tahta sahip sevdiceklerim.Bir insan yaptığı işe bu kadar mı aşık olur?Deyip onlara bakarken heyecanlandığım şahane insan güruhu benim için.Sizleri çok ama çok seviyorum!Cocostar sevenlerin yeri benim için her zaman özel tabi! )
hiç öğretmen arkadaşım yok ama benden bütün öğretmenlere kutlama var. Örtmenler gününüz kutlu ve mutlu geçşin.
Aslında hergün onların günü olmalı, yani malum olan resmiyet kazanmalı. Zira dünya üzerinde kazanç-verimlilik bağlamında değerlendirildiğinde en rahat olan mamurus türü bizim öğretmenlermiş şeklinde de tanımlanabilen gündür.
Yıllar yılı okula ayaklarımı geri geri götürmemi sağlayanların günüdür.Ne yaptıysak okuldan kurtulunca oldu.
(bkz: çaycı sigaracı müfredatçılar)
senelerdir tarihini bile hatırlayamadığım gündür. ilkokulda ne güzeldi ulan, zaten tek bir öğretmenimiz vardı. herkes bir şeyler alır verirdi. sonra ortaokulda bir sürü hoca oldu, birkaçına gene bir şeyler alır verirdik sınıfça. lisede sadece sözlü kutlamaya döndü, adet yerini bulsun diye. üniversitede bahsini açan bile yok.
bir kaç yıl sonra sıradan bir gün gibi yaşanacak gündür. idealist öğretmen geleneğinin kaybolmasıyla öğretmenler günü de önemini yitirmiştir.
özellikle devlet okullarında çocukların okulu sevmeleri için tek sebep yok malesef. ancak idealist öğretmenlerin varlığı çocukları okula bağlayabiliyor. kendi kızımdan biliyorum bunu.

mesleğini seven, saygı duyan, emek harcayan tüm öğretmenlerin günü kutlu olsun.
eli öpülesi öğretmenlerimizin bayramıdır. kutlu olsun.
Öğretmenlerin kendilerini özel hissettikleri bir gündür. Fakat o kadar özel hissetmesinler. Evet öğrencilerinden hediye alacaklar. Ama o öğrenciler pazartesi günü yine onları üzmeye devam edecek. Bu gün aldıkları hediyeler arasinda bir sihirli cıbık olmayacak mesela. Dünyanın farklı yerlerinde eğitim alması gereken çocuklara bu çubukla eğitim veremeyecekler ya da devlet bu güne özel açıkta bekleyen insanların atamasını yapmayacak sahiden ataması olmayan öğretmen adayları öğretmenden sayılmıyir demi!
Ben en ezilmiş duygularla ataması yapılmayan insanların öğretmenler gününü kutluyorum elbette öğretmebsiz bir okulda alt sıniflara bir şeyler öğretmeye çalışan minik öğretmenlerin de gününü kutluyorum.
şu an bu yazıyı okuyorsan bunu öğretmenine borçlusun. tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.
itibari yerle bir edilen mesleğin sikindirik günü bazı embesillerde fırsattan istifade burada ogretmenlere salliyor buraya yazmayı sana kim öğretti çöl beygiri, göt lalesi... ogretmenin, öğrencinin aldığı kaleme tamah edeceğini düşünenlerin de hayat felsefesini sikeyim zira kişi kendinden bilir işi... tüm ogretmenlerimin ellerinden öperim
eserlerinin altına imza atmayan tek sanatkarlar olan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlu olsun.
ilgisiz alakasız veli
iş bilmez ve herşeye ideolojik bakan yöneticiler
saygısız öğrenciler
ay sonuna gelmeden sıfırlanan bakiye
karlı dağlar
doğuda terör baskısı
kpss kitapları
emek sömürücüsü dershaneciler gibi bir sürü sıkıntının mükafatı olarak öğretmene hediye edilen gün .

bu sene hafta sonuna geliyor diye, dün okul çıkışı, öğrencimin biri elinde kalın bir sopayla arabamın yanında erken kutlama amaçlı peydahlanmış. çıkıştan bir ders önce çocuklar "öğretmenim volkan dışarda size çökecek" dediğinden tedbirliyim .ben ve yanımda iki bayan arkadaş arabaya doğru gidiyoruz...

e- hayırdır volkan beni mi bekliyorsun?
v-derin bir sessizlik
e- konuşsana oğlum . beni mi bekliyorsun?
v-he seni bekliyorum, ne olacak?
e-o elindeki sopa ne?
oradan başka bir öğrenci "öğretmenim seni dövecek " dedi. ben, daha volkan bana hamle yapmadan kolundan ve boynundan tutup okulun içine idarecilerin karşısına götürdüm .daha sonra ne mi oldu? koca bir hiç. volkan ben onu dövecektim dedi(başka bir öğrencinin adını vererek) idareceiler korkularından inanmış numarası yaparak "hocam sana saldırmayacakmış bak , başka birini bekliyormuş" dediler . bir boka yaramayacağını bildiğim iki nasihat vs.
idarecilere babasını okula çağırın dediğimde "hocam sende suçlusun boynundan ve kolundan tutmuşsun cevabı" aldım .disiplin işlemi yapın dediğimde hocam bir sonuca varamayız dediler. baktım idare gönülsüz kendi göbeğimizi kendimiz keselim kabilinden e-okul sistemine girip veli bilgilerinden babasının telefonunu alıp babasını aradım ;

e- iyi günler beyefendi. ben volkan'ın fen bilgisi öğretmeniyim . okula kadar gelmeniz mümkün mü?
v.b- hocam bugün izin günüm, evdeyim . pazartesi anasını salarım
e- beyefendi biraz önce oğlunuz okul çıkışı bana saldırmak istedi . bugün siz gelseniz daha uygun olur
v.b- nasıl saldırdı hoca?
e- beyefendi çıkışta elinde sopayla beni bekliyordu
v.b- sana vurdumu hoca?
e- yok vurmadı, fırsat vermedim
v.b- sen vurmasaydın çocuğa
e-beyefendi oğlunuz terbiyesizlik yaptı. okula kadar gelin size zahmet
v.b- hoca bunun ablasını da sen okuttun . onlar saygılıydı ama bu böyle napayım .hem vurmamış . idare ediver.ben pazartesi anasını salarım okula.

bu olayların verdiği stres ve "bize emek veren öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun" diyen banka reklamlarıyla girdik bir öğretmenler gününe daha.

tüm meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutluyorum.
2003den önce öğretmen olanr Öğretmenlerimizin öğretmenlerler gününü kutlarım. yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. lakin ya şimdiki nesilde ya da öğretmenlerde problem var.
facebook ve twitter'da öğretmenler hakkında ileti yazma ve onların üzerinden rant sağlama günü.

diğer günler kimsenin umrunda olmayanların günü. atanamayan öğretmenlerin destek istemelerini ağlaklık olarak görenlerin, bugün canımız öğretmenlerimizin günü kutlu olsuuunnn:)))) yazdığı gün. buna da şükür mü diyelim ne diyelim? öyle bir haldeyiz ki, binlerce öğretmen atanamazken, binlerce öğretmen atandığı yerde eşinden, çocuklarından ayrı hayatını sürdürmeye çalışırken, kimisi dövülürken, kimisi öldürülürken, kimisi öğrencilerinin kütüphanesi, laboratuvarı olsun diye her kapıyı çalarken, "öğretmenler gününüz kutlu olsun" deyince bütün sorun bitmiş oluyor galiba. keşke kimse bu günü hatırlamasa, ama zor şartlarda olan bütün öğretmenlere destek olduğunu gösterse, sorunları görmezlikten gelmese, şiddete maruz kalan öğretmene "kesin öğretmen hak etmiştir ehi ehi, lisedeyken matematikçiyi de hiç sevmezdim zaten" demese...

keşkeler çok, ama malesef öğretmenler kendi sorunlarıyla başbaşa kalmaya, kendi kendilerine sorunlarının üstesinden gelmeye çalışmaya devam edecek. diğerleri ise 24 kasımda "kutlu olsun" yazmaktan öteye gidemeyecek, belki lisede en bol notu veren hocasını ziyarete giderler en fazla.

her öğretmenin, hak ettiği değeri görmesi dileğiyle..
türkiye'de 24 kasımda kutlanan öğretmenlere özel kutlama günü. Ayrıca tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.
Öncelikle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün, sonra biricik annemin ve yıllarını bizleri eğitmeye harcamış diğer bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun....
aramaya inanmak.

(bkz: 24 kasım öğretmenler günü) * *
millet ay'a çıkıyor bizim ugraştıgımız şeylere bak sözünü akılara getiren gün.
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının Öğretmenler Günü kutlu olsun...

Milletleri Kurtaranlar; Yalnız Ve Ancak Öğretmenlerdir. Öğretmenden, Eğiticiden Yoksun Bir Millet; Henüz Millet Adını Almak Kabiliyetini Kazanmamıştır.

Mustafa Kemal Atatürk
bir ülkenin gelişiminde kaliteleriyle farkı ortaya koyabilecek olan insanların günüdür.

Şöyle ki, bu meslek grubuna ait olan kişiler ne kadar çağımıza uygun ve donanımlı olurlarsa kendi engin kapasiteleri doğrultusunda öğrencilere aktarabilecekleri birçok şey mevcut olacaktır.

Böylece ne tinerciler ne de boş nesiller yetişecektir.

Bunun için öncelikle o meslek grubunu özel kılmalı. Mesela artık ben yaptım oldu diyerek herhangi bir öğretmenlik bölümünü sadece okuyup mezun olmamalı bu insanlar. Bir şeyler zorlaşmalı ve seçici olunmalı. Az ama öz olmalı ki gelecek nesillere ''pırlanta'' sıfatı yapıştırabilsin.

Eğer olunmazsa bir sürü öğretmen ama polis, öğretmen ama esnaf görmemiz mümkün olacaktır çevremizde.

Mesleğini yapanların da böyle önemli bir görevde bulunmalarına rağmen çok iyi ekonomik şartlara sahip olamamaları nesilleri etkileyen kişiler olarak beni endişelendirmektedir.

Bir biliminsanı dahi ilkokulda yazı yazmayı bir öğretmen sayesinde öğrenebilmektedir. Kişilerin küçük yaşlardaki gelişimlerini doğrudan etkileyen bu meslek grubunun aksayan yönleri mutlaka gözden geçirilmelidir.

Tabi günümüzde düzeltiyoruz diyerek bozan ve eğitimi öğretimi karmaşıklaştıran bir düzen esir almış durumda bizleri.

bütün iyi yürekli öğretmenler mesleğiniz mühim, sıkıntınız sıkıntımızdır. Mustafa kemal atatürk'ün varlığı sayesinde böyle bir günü anlıyor ve anlatıyor olmak da son derece önemli.

Daha güzel günleri birlikte yaşayabilmek dileğiyle öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.
özel günler içerisinde en özel ve güzel günlerden birisi. mesleğinin hakkını vererek gerçekten öğretmen sıfatını hakketmiş tüm emekçi öğretmenlerimizin öğretmenler günü olsun.

(öğretmenin kalitesi =\ eğitimin kalitesi =\ geleceğin kalitesi)
Türkiye'de atanamayan öğretmenlerden dolayı buruk kutlanan gündür.