bugün

entry'ler (88)

maalesef birkaç şehidimiz oldu

üç beş tanecik ölüp gitmiş, olabilir böyle şeyler.
zaten hep oluyordu, yine oldu, ee zaten yine olacak ne var bunda demek istemiştir aslında.

cumhurbaşkanımız için canımızı da feda ederiz

keşke hepiniz etseniz de biz de rahat bir nefes alsak.
güzel olurdu.

tesettür giyime harcanan para israftır

gerçek tesettüre harcanan para yazık değil, cihattır. lakin amaç tesettür de demiyorum kapalılık üzerinden dikkatleri üzerine çekmek ise yahut tesettür moda dergilerinden öğrenilmişse, nefsin tesettürün gereklerini sana unutturmuşsa evet çok yazık o paralara. Bir başörtüye 300 lira vermen yazık.

sözlük yazarlarının itirafları

Sözlükte, entrylerimin neredeyse hepsini silmiştim bir daha geri dönmek istemediğimden. Şu an o kadar kimsesiz hissediyorum ki kendimi buraya da uğradım sonunda.

prenses şehrazat

çocukluğumun vazgeçilmezlerindendi, şimdiyse türkçe dublajlı haline hiçbir yerde ulaşamıyorum.
bulan eden varsa mesaj atın dostlar.

erzurum da sigara içen kadına saldırı

iri yarı bir adama aynı muhabbeti yapabilecekler miydi acaba saldırısıdır.
ulan sigara içiyorsa sana ne üstünde mi söndürüyor ?
edit: bunun erzurum'la bir alakası yok.

metro turizm

her seferinde ayrı mağduriyetler yaşatmasına rağmen bir türlü vazgeçemediğim firma.
nedendir bilmiyorum, bolu'da inecek olmamıza rağmen ankara'ya kadar götürmüş olmasını sevdim sanırım.

yalnızlığın en çok koyduğu an

kıyafet denerken kabinin aniden açıldığı an.

ezan okurken müzik kapatmak

güzel bir davranış örneği. inancının derecesi ölçüsünde uyarsın, bütün dini vecibeleri yerine getirmiyorsun diye getirebildiklerini kısıtlamak niye? namaz kılmasan da kıs o müziği kardeşim, bir yerinden tut inancının. hafife alma hiçbir ameli. yapmasan dahi niyetine bile sevap yazan melekler var daima yanında.

edit:ezan okunurken edilen dualar daha makbul olur ve ezan okunurken müezzin ile beraber tekrar etmek her harfine karşılık bin günahı yok eder, bin sevap yazılır. hadis-i şerif bu şekilde. sen hala namaz kılmıyorum müziği de kısmayacağım de.

canoo23

nicki bayan yazım hatası diye değiştirilsin. en azından entry nick uyumunu bolca yakalarız.

edit:eleştiriye kesinlikle kapalı yazar, hemen nick altı saldırısına girişmiştir kendileri. eleştiri yapmak için de tanışıklığımız olması gerektiği kanaatinde. okuduklarım imla hatasından geçilmiyordu kısa, öz.

talihsiz anlar

dünyanın en talihsiz insanı olduğuma kanaat getirdiğim anlardan biridir.
henüz okula bile başlamamış, küçük bir çocuktum. taa karşıdan evimize bir yakınımızın cenazesi getirilmiş vasiyeti üzerine evimize yakın bulunan mezarlıktaki dedemin yanına gömülecekti. başıma geleceklerden habersiz evde oturuyordum. cenazeyi getirenlerden bir teyze benden bir bez istedi ve ben de almak üzere kilere yönelmiştim. cenazenin arabanın içinde olduğunu zannediyordum, kilere vardığımda bezlerin yukarıda olduğunu gördüm ve uzanmak için karyolaya elimi dayarken birden şimşek hızıyla jeton düşüverdi akıl köşemin üstüne, acaba elimi dayadığım şey merhumun kafası olabilir miydi ? salak kafam cenazenin arabada olacağını da nereden uydurmuştum. üstü örtülüydü ve ben anlamamıştım. aylarca da oraya tek başıma giremedim.

22 yaşında çizgi film izlemek

asıl tvde absürd dizileri izleyenlerin yaş belirtmesi gereken durumdur. ben yaşlanıncaya kadar çizgi film izleyebilirim. misal şirinlerin nette izlemediğim bölümü kalmadı.

sherlock

4. sezonunun sabırsızlıkla beklendiği dizi. Benimse 3. sezonu arama çalışmalarım başarısızlıkla sonuçlanmış durumda, yok millet nereden izlemiş bulamadım ben.

luis figo yu özlemek

heyecanlandıran başlık. keşke evli olmasaydın be. *

duş alırken suyun aniden soğuması

annenin bulaşık yıkamak için duşa girmenizi beklediği durumdur.

eski sevgiliden duyulan son cümle

yazılanlara bakılırsa yazarlar tarafından -ben de dahil- hala unutulmayan cümlelerdir.
sana karşı ilk günkü gibi bir şey hissetmiyorum demişti.
tabi bunu ilişkimizin dördüncü günü söylemesi de ayrı trajedi. * *

elif şafak okumayan edebiyattan anlıyorum demesin

aynı zaman da pucca okuyan kişi beyanıdır, uğur koşar kitapları da alıyordur bu.
hele kahraman tazeoğlu okuyanlar varsa tenhada karşıma çıkmasınlar. *

sözlük yazarlarının nick lerini seçme nedenleri

çünkü kur'anda adı geçen tek kadın ve en hayırlı dört kadından biri.
ona benzemek isterdim.

sözlük yazarlarının itirafları

kendi yaptığım mercimek çorbasından zehirlendim ve şimdi çok aç olmama rağmen bir şey yemekten korkuyorum.

hayatında hiç starbucks a gitmemiş insan

instagram hesabı olmayan insandır.
sırf resim çekilmek için içiliyor o kahveler.
'görüyorsun beni tadan çok marjinal' diyecek zıkkımlandığı kahve dile gelip.