bugün

Neymar'ın serbest kalma bedeli galiba Paris sg bu parayı ödeyip oyuncuyu kadrosuna katacak.

not: eşeğin şeyi o ne lan dedirtecek bir para bende farkındayım. para huzur var amk dünyasında.
o para ile beşiktaşı komple satın alırım amk.
biz hala 5 kuruşun lafını yapıyoruz amk. hayat ne tuhaf lan.
Ben yere 1 TL düşürdüm diye üzülüyorum adamlar 222 milyon Euro diyor.
2 tane arkadasa matematiği unutturmus para.

222 bin kisinin bir yillik parasi olmasi için kisinin yilda 1000 euro almasi lazim, bu rakamlarla hayat gecmez maalesef. yani bu ayda 2.000 tl kazanan bir memuru baz alirsak 22.000 memurun senelik kazancina denk (senelik 10.000 euroya tekabul ediyor. futbolcu olarak baz alirsak da 111 tane tolga ciğerci kazancına denk.)

bir öküz 10.000 tl desen 100 öküz 1 milyon tl yapar. 50.000 öküz ise 500 milyon tl yapar ki bir öküz 10 binden cok daha ucuz. 222 milyon Euro ise 900 milyon tlye denk geliyor, yani o paraya 50.000 değil 90.000 öküz alınır.

eksileyeceksiniz biliyorum ama bariz hesap hatasi sevmem, gözüme batar. yapim bu.
Afrika'nın durumuna ve dünyadaki insanların yaşam durumlarına bakınca Neşet babadan ah yalan dünya türküsünü aklıma getiriyor.
Nasılsa kimse vermez diye aklı evvel biri tarafından bir kağıda yazılmıştır. Ama başka bir aklı evvel o parayı vermistir
Kara paradir. Evet.
barcelonadan psg ye transfer olan neymar için ödenen rakam.
bazen dünyanın adaletsizliğini önümüze serebilecek paradır.
Katar krizi olmasaydı bu transfer gerçekleşmezdi. Bir nevi katar 'ın gövde gösterisi.
hadi 22 bin kişinin desen anlayacağız, 222 bin kişinin yıllık parası dedin olmadı bak.
980 milyon 130 bin liraya tekabül eder.
şimdi bu paranın o aç insanlarla ne alakası var? o zaman senin mantığında her milyon dolarlık milyar dolarlık adamlardan çıkması lazımdı, o paraların . bu kadar para verilmesi saçma mıdır saçmadır çünkü neymar on numara futbolcu falan degildir, bir mess bir ronaldo hayatta olamaz . ama bakış açın daha saçma. araplar istese 22 milyar dolar da verir. ne olsa sömürelecek adam çok...sömürme yolları çok.
Küçük bir kağıt ve kalem sayesinde tık diye verilen paradır. 222 milyon euro lan, benim zenginlik hayal limitim 1 milyon dolarken 222 milyon euro nedir ? Milletin üc kuruş için ölesiye çalıştığı , kimisinin bedenini satarak fahişelik yaptığı bu dünyada futbol gibi sikindirik sporda bu paraların dönmesi adaletsizlikten başka bir şey değil.