mc. donalds hamburgerindeki köfteyi ağaç'tan toplandığını sanan bünyenin feryadı. bu insanlar o hayvanı kurban niyetine kestikten sonra belki haberi olmayanlar için söylüyorum aynı amaçla tüketiyorlar muhtaç olana veriyorlar.

hadi kurban olayı yalan dahi olsa; gariban,fakir,muhtaç olan normal şartlarda yiyemediği eti yiyor. sormak lazım bünyeye ömründe kaç kez fakir bir ailenin kapısını çalıp onlara 3 kilo bonfile götürdün.

(bkz: bok bünye)

edit: başlığın sahibi yediği ayardan dolayı entrysini sildiği için başlık başa kalmıştır.
*yılbaşında hindi tüketilmelidir çünkü hindi canlı sayılmaz.
*sushi adı altında çiğ balık yenmelidir çünkü o da canlı sayılmaz.
*mc donalds'larda burger'larda her türlü menü tüketilmelidir çünkü o hayvanlar kurban değildir ve sadece durumu yetişenler yiyebilir.
*ıstakoz canlı canlı haşlanılmalıdır çünkü o da kurban değil.
*envai çeşit hayvanat kesilmeli ve derisi en pahalı markaların adı altında bot, çizme yapılmalıdır çünkü o da sayılmaz.
*en lüks balık restorantlarına gidilmelidir ki fiyakamız olsun.
*zevk olsun diye eti yenmeyecek kadar olan kuşlar avlanılmalıdır.
*he bi de domuz eti yememek de aptallıktır. domuzun da canı yoktur.
*ama kurban bayramı olmamalıdır fakirin fukaranın kursağına et girmemelidir.
evet abicim kurban ilkel bir bayramdır. çünkü fakir ilkeldir, zengin olan çok medenidir.

not:kurban bayramında türkiye'de kesilen hayvan tüm yıl kesilenin %1.6'sıdır. abartmayın lan.
Allah rızası için yapılan, dinimiz ibadeti olarak bilinen, inanılan bir şeye laf atmaya çalışan kimsenin saçmalığıdır. Kitabı, kuralı olmayan birçok farklı şeye inanan insanların yaptıkları hayvan katliamlarını görmemek yerine iyi niyetle gerçekleştirilen, paylaşımcı insanların ibadetlerini eleştiren zihniyetler hiçbir zaman için bunu anlayamayacaklardır. Ayrıca bilmezler ki yada görmek istemezler ki yedikleri, hatta bayılarak yedikleri birçok yiyeceğin yapılabilmesi için kendi deyimlerince birçok hayvanın katledilmesi gerekmektedir.
Memnun olmadığınız bu din; siz geberene kadar sürekliliğini gösterecektir, aklınıza sokunuz.
yemek yediği burger king ve diğer kapitalist markaların günde milyonlarca tavuk kestiğini bilmeyen cahilin saçmalığı olan cümledir.
(bkz: bir apaçi ağlıyor)
(bkz: kurban kesicez bayram yapıcaz fıstık gibi olacak)
bunu anlamak, atomu parçalamaktan inan ki daha zor!
ilerleyen yüzyıl ile din kurallarının değişmeyeceğini idrak edememiş dallama yazar ifadesidir. din ile yüzyılın ne alakası var yahu.
Zamanında gökten koyun inmeseydi şimdi senin gibi çakalları kesiyor olurduk.
(#9914884).
evvela şunu belirteyim "katliam edilecek" ne lan?

daha yazmayı bilmeyenler din hakkında, memleket hakkında ahkam kesiyor içim ona yanıyor.
hergün "modern" mekanlar için binlerce hayvan kesilir. her yıl sadece kürkü için yüzlerce kaplan katledilir, her yıl binlerce fok vahşice öldürülür, balinalar zıpkınla kürekle telef edilir, kimseden ses seda çıkmaz.
ama bir müslüman allah rızası için kurban kesince "katliam" olur.

hassiktir ordan!

kurbanın özü yardımdır.
evine bir lokma et girmeyen binlerce insan için et umududur.
birbirini bayramdan bayrama gören akrabalar için hasret giderme, paylaşma günüdür.

kurbanın ne eti ne kanı ulaşır yaradan'a.
kurbanı kesenin de niyeti ne kandır ne katliam.
konuşabilen hayvanları katletmeyip böyle apır sapır konuşmasına izin veren dindir. fazlasıyla müsamaha gösteriyor. sen bunu israil de söyle de gör kaç tane babacığın oluyor. veya git birinin yüzüne söyle klavye kabadıyısı demek gerekir bu tür yaklaşımda bulunan güzel kardeşlerimize.
Yapmayın lütfen,
basit, popülist söylemleri bırakalım ve biraz dürüst olalım.

Besi çiftliklerinde en az 4, en fazla 5 ay bakım ile 1400-1700 gr ağırlığa gelecek civciv'leri, en fazla 1 ay içinde soframıza tüketmemiz için getiren sistem ne olacak.? Üstelik; insan sağlığını hiçe sayarak, hormon-gdo'lu ürünlerle sağlıksız bir gelişime tabi olan bu civcivler (,,ki hacimleri ne olursa olsun, hala civcivdir) hayvan değilmi, bunları tüketen insan değilmi, bunların hakkı yokmu.?

Malumunuzdur; deli dana, bovin spongiform ensefalopati (bse).
Yine besi çiftliklerinde, tabiri caiz ise; yamyam olarak yetişen, 1 yıl besi süresi ile 4 yılda ulaşacağı kiloya erişen, protein bombardumanına maruz kalan büyük baş hayvanlar ne olacak.? Üstelik besi aşamasında ölen hayvanı, büyük mikser-öğütücülere bütün olarak atıp, yem yaparak yine öbür hayvanlara yediren sistem ne olacak.? Üstelik bu besi şekli sonucu iflas eden biolojik yapı sağlık alarmı verdiğinde, öldürülerek kireç kuyularına gömülen (köpek-kedi vb etçil hayvanlar için yem-mama bile yapılamayan) büyükbaş hayvanlar ne olacak.? Onların, canlı olarak hakkı yokmu.?

Kurban bayramında kesilen hayvanlara, insanlarca uygulanan vandalizm'in daha beteri besi çiftliklerinde ve et entregre tesislerinde olmaktadır. Basın-yayın bunun üzerine gidememektedir. Sadece 3-5 tatlı su çevrecisinin tepkilerini veya can sıkıntısından izlenecek görsel ve birazda acitasyon belgesel ile toplum tepkisi, uluslar arası gıda devlerinden çekilerek absorve edilmektedir.

Hele, yaşadığımız ülke ve islam coğrafyasındaki et ve et ürünlerini tüketim özürlülüğünü görmeden, dünyanın en pahalı etini ''yiyememe'' gerçeğini bilmeden, toplum olarak çürümüşlüğümüzü anlamadan, mars gezegeninden gelmiş gibi yada hindistan elçiliğinde görevli ateşenin kurban alanı yanından geçerken yaptığı yoruma benzeyen entry'e yazı yazmak için beynimizi-gözümüzü kullanmak zahmetine girmediğimiz anlaşılır.

Yeni doğmaları yaratıp ona esir olmak, aykırılığı özgürlük sanmak bize has özellik olmalı. Dine inanmak veya inanmamak sorun değil, asıl sorun insan olmamak. Bir eleştiri yapılacaksa çok iyi analiz yapmalıyız. Bakış açımızı geniş tutmalıyız. At gözlüğü ile bakarak, dini ritüelleri ret eden doğmalar ışığında konuşmamalıyız.

Din, bu vahşetimi emrediyor.
Hamburger arasındaki köftede eti olan hayvan intihar ettiği içinmi tüketime sunuluyor.?
Et girmeyen kaç ev var, biliyormusunuz.?
insanlarımızın eğitimsizliğinde suç bizde değilmi.?
Olaya sadece din açısından yaklaşmak biraz basitlik değilmi.?
kurtarıcı dindir.

Trollerle ilgili ne hükmettiğini de merak ettim, araştıracağım.
(bkz: insan kurban edeydik daha mı iyi idi)
(bkz: zevki için hayvan katleden insan)
bu düşünceyi dile getirenler iki lokma için karidesi canlı canlı haşlandığını bildiği halde zevkle yiyen insandır. bunu dile getirenler normal zamanda yediği etin gökten geldiği sanıyordur! timsah derisi cüzdanları vardır. kürklere de hayrandır.
en önemlisi de kurban bayramının amacını kavrayamamış kendi çapında saçmalayıp duruyordur. sen kesme getirme kardeşim. hem düşüncen her ne olursa olsun komşularından biri görevini yerine getirir ikram eder sana da.
,,,ayakkabım deriden olsun, kemerim deriden olsun, cüzdanım, araba koltuğum, mont vb.

Her halde insan derisini kast ederek söylemek lazım.
Öyle olmalı, din adına hayvan katliamı olmaz, basit ihtiyaçlar içinde hiç olmaz. Birisi çıkıp insanların basit ihtiyaçları için hayvan katledemezsiniz derse ne olacak.

Espri yapmaya çalışıyorum ama yapamıyorum. Sn. arkadaşlar benim yerimede 2 kişilik espri yaparlar her halde.
,,,eeeeee malum katliam yapacağım, kendimi konsantre etmem lazım.
yediği lafın altından kalkamayınca moderetör abilerinden destek alarak entry i sildirebilen yeni yetme bir beyinin ürettiği çığlıklarıdır efenim.

silinen entry'mi yineliyorum.

mc. donalds hamburgerindeki köfteyi ağaç'tan toplandığını sanan bünyenin feryadı. bu insanlar o hayvanı kurban niyetine kestikten sonra belki haberi olmayanlar için söylüyorum aynı amaçla tüketiyorlar ve muhtaç olana veriyorlar.

hadi kurban olayı yalan dahi olsa; gariban,fakir,muhtaç olan normal şartlarda yiyemediği eti yiyor. merak etmekteyim acaba hayvanların haklarını savunanlar ömründe kaç kez çevresindeki fakir bir ailenin kapısını çalıp onlara 3 kilo bonfile götürmüştür.

evet başka başlıklarda insanların bacılarına analarına sövülen entryler duruken bu entrynin silinmesi ne derece ironiktir.
(bkz: satanizm)
hıristiyanlık (şükran günü) , satanizm , çeşitli hint ve japon dinleri.

ha bizim postalcımıza sadece kurban bayramı batar.

nedeni de çakma komünist olmalarıdır...
işkence yapılmıyor ben anlamıyorum.et tüketimim bi insanınkine oranla çok düşük sevmiyorum çünkü ama ay nasıl kesilmiş o kuzucuk demiyorum.yiyene saygım sonsuz.sözelciyim ama az çok hatırlıyorum bi piramit vardı.len döngü var döngü.doğa denen bişey var.yiceksin tabi.beslenme denilen bişey var ona bakılırsa konuşmasa da ıspanak da canlı napalım kim korucak haklarını.he bi 21. yy denmiş çok medeniyiz sanki insanlık olarak birbirimize saygımız sonsuz tek konu bu kaldı.hayvan düşmanı değilim ama inanç bu kimse karışamaz.saygı duyulmalı 21.yy da.her kurban bu kuzu koyunların canı can oluyo.sanki sadece o zaman et yeniyo.onu geçtim, kedi köpeklere yapılan işkenceleri, diğer hayvanların yaşama haklarının nasıl ihlal edildiğini bilseniz napcanız.he napcanız bi diyin.
sorun hayvanın kesilmesinde değildir. sorun hayvanın ayinle kesilmesidir kanının insanın alnına sürülmesidir. islam bir tabudur 21. yüzyıldayız eski kabile geleneklerini sürdürmenin çok fazla anlam taşıdığını düşünmüyorum. doğanın kanunu gereği hayatta kalmak için öldürmek gerekir ama bunu bir tören gibide yapmamak gerekir. kurban bayramı benim için insanın gelişmediğinin en büyük göstergelerindendir.
zevk için ava çıkan, balık tutan insanların yaptığı sporken yılda bir kere bile et yiyemeyen insanlara yardım için olan bir ibadete sahip olan dindir. batıyorsa çıkarın kurtulun...
aslında hayvan yerine keşke şeytanlaşmış insanları kesebilseydik diye hayıflanmama neden olan dindir bu.

maalesef ki yaşamana izin veriyor allah.

bize de sabır düşüyor sadece.
(bkz: ne salak insansın sen) böyle başlığı bir insan sadece dikkat çekmek için yazar !