bugün

Başrollerde Jonah Hill, channing Tatum, brie Larson, dave Franco gibi isimlerin olduğu Eğlenceli bir film. tam anlamıyla liseli olmak yada lise hayatıyla alakalı bir film değil bu bağlamda bir highschool movie yada teen movie tabir edilen türde değil, bu yüzden ön yargılı yaklaşmayın derim. Tamamına yakını eğlenceli bir film; bu tür filmlerde olaylar ya tamamen seks muhabbetine yada ot muhabbetine dönüp film o şekilde ilerlese de bu kez öyle olmuyor, bir iki yerde var ve çok da akılda kalıcı sahneler değiller. Zaten filmin geneline bir gizli görev ile birlikte karakterleri değişen hem iki polis hem eski öğrencinin yaşadıkları hakim.
güzel, komik film. devamı da başarılı.

(bkz: 22 jump street)

hatta onun da devamı gelecek;

(bkz: 23 jump street)
Komedi ve aksiyonu çok iyi harmanlayan film. Jonah Hill, Channing Tatum çok iyi bir ikili olmuşlar. Senaryo, oyunculuk, müzikler her şeyi güzel. Bir kaç tane çok iyi göndermeler vardı. Dakota Johnson adlı peri kızını sadece 1 dakika görmek üzücüydü.
güzel filmdir, channing tatum ve jonah hill ikilisi. ikincisi yakında türk sinemalarında.
(bkz: 22 jump street)
keyifli bir film. ergen işi komedi tarzından haz etmeyen biriyim. dolayısıyla jonah hill ve superbad ve bilimum tripli filmlerden nefret ediyorum. ama bu film harika lan. baya baya süperdi yani. 2 senedir izlediğim en makara filmdi. izleyin tavsiye ediyorum.
bir komedi filmi olarak kesinlikle başarılı bir film.
çoğu sahnesinde iptal etmiş, sözlük tarafından pek kaale alınmamış başarılı komedi filmi.

--spoiler--

başlangıcı durağan, ortalara geldiği an hızlanan ve en sonunda bombaları teker teker patlatan yapım benden tam olmasa da tama yakın puan aldı. hangi sahnesini kaleme alsam bilemedim.

- bir çok filme ve diziye gönderme yaptı. the big bang theory dizisindeki howard ve annesi arasında geçen bir konuşmanın benzeri yaptı ve koparttı. star wars göndermesini yazmayı bile düşünmüyorum.

- filmdeki hanım kızımızın uyuşturucu kullandıktan sonra kafayı bulması ve belkide nefesleri tutarak izlenebilecek en önemli sahnede ortaya çıkıp çılgınlar gibi küfür etmesi başlı başına baş yapıt.

- filmin sonundaki 3 arabanın kovalama sahnesi müthişten öteydi. arabalar almışlar aralarına limuzini ver allah sıkıştır. sarhoş olan kızı arabadan atma sahnesi süper, finalde limuzini patlattıkları kısım 10 numaraydı. zamanı olan da olmayan da izlesin ve keyiflensin derim.

--spoiler--
dünya üzerinde izlediğim* en iyi ikinci komedi filmi.. birincisi yine aynı elamanın oynadığı the sitter adlı film. bu şişman arkadaş komedi filmlerinin godfather ı dır.. mükemmel..
harika bir film olmuş. kırıldım gülmekten.
--spoiler--
johnny depp'in süpriz yaparak gözüktüğü film.
--spoiler--
türkçeye liseli polisler olarak çevrilen film.
güzel bir gençlik filmi olmuş. 2012 yılına göre çıta çok yüksek.yazacağım eleştiri sahs-ı muhtereminiz adına biraz spoiler içerebilir. buda size koyabilir * *
olum manyak sahneler vardı lan. hele o baştaki adamı yakalayıp yakladıktan sonra tecavüz hareketleri edip o çılgınlıkla havaya ateş etmeleri beni çok güldürdü. ara sıra böle basit şeylere gülmek çok güzel oluyor...
ayrıca soundtracklar harika. benim kafamda olan gençlerin yani müzikle harmanlanmış komedi aksiyon tarzı filmleri sevenler bu filmi de sever. joony deep de kısa bir sahnede yer alıyor bu filmde. o ezik çocuk yine her filmde olduğu gibi burdada güzel kızı kapıyor. oh amk ne rahat lan. her filmde en güzeli yola getir. en ezik ol en güzel kızı kap. bunları görünce iç çekmiyor değilim. bir an önce bizde modern ülke olsakta şu güzel kızlar buruşuklaşmadan bir iki tane kapsak. *neyse güzel film diyelim izleyenler pişman olmaz diyelim. heveslendirelim milleti efem. iyi seyirler.
lan ben de yıllardır merak ederdim bi dizi vardı orda bizim yavşak olcaya benzeyen bi eleman vardı diye.richard bilmemneymiş bu herif.
tanım.yavşak bir arkadaşın benzeri bir yavşağın oynadığı başlığı görene kadar ismini bilmeyip cismini hatırladığım dizi.
http://www.imdb.com/title/tt1232829/ 2012 yapımı komedi filmi. imdb puanı bir komedi filmi için oldukça yüksek. bana kalırsa o puan biraz fazla olmuş.sanırım filmin devamı da gelecek.
ablamlar sayesinde johnny depp ve richard grieco'yu ağzım açık izlediğim diziydi.
johnny depp hala taş ama richard için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.