bugün

büyüyecektir tabii ki, ama et fiyatlarında. seneye 1 kilo et 100 lira olursa şaşırmayız.
tuik'in açıkladığı rakamları tüm uluslararası kuruluşlar baz alıyor. bir yanlışlık olsa tüik yatırımcı ülkeleri kandırıyor durumuna düşer.
kafa olarak her geçen gün daha da küçülen, daha da gerileyen ülke insanlarının züğürt tesellisi.

1: (bkz: he yarram he)

2: (bkz: çabuk büyüdü dikkat edersen)
ama bu büyüme her zamanki gibi dengeli dağılmayacaktır. zengin daha zengin fakir daha fakir olacaktır. artık orta sınıf ne yapar bilemem.
(bkz: akp döneminde oldu)
bu kadar vergi verseler somali bile avrupa'dan hızlı büyür.
Etek boyları iÇin gayet doğru önermedir.
doğru olma ihtimali olsa dahi zaten pek çok konuda geride olduğumuz için arayı kapatmak olacaktır.

(bkz: eğitim)
(bkz: sağlık)
(bkz: insan hakları)
(bkz: bebek ölümleri)
(bkz: kadına şiddet)
(bkz: sosyal güvence)
(bkz: kişibaşı milli gelir)
ülke büyürken ben neden küçülüyorum anlamıyorum. hala 6 yil onceki aldigim maasa yakin bir seyler aliyirum. esnafa soruyorum herkes kan agliyor. arkadaslara bakiyorum cogu 1000 tl ile 1500 arasinda calisiyor zar, zor geciniyor.

okul arkadaslarim var cogu issiz gururundan isssizim bile diyemiyor. 30 lu yaslara gelmisler hala kpss ye calisiyorlar.
arkadas bu ulke buyurken neden ben ve biz küçülüyoruz anlamıyorum.

avrupa ile kiyaslamissiz kendimizi bir oturma izni alsam dusunmeden basar giderim.

arkadas bakkalla gross marketin geliri gideri bir mi bu nasil celiski bu nasil baslik kardesim.

yinede sukurler olsun yaraddan rabbime yasiyoruz ya cok sukur.
avrupa'dan çok daha küçük olduğumuz içindir. ekonomik anlamda.
(bkz: bir kemalistin kabusları)
gelişmekte olan bir ülke büyüme oranını gelişmiş ve doyuma ulaşmış ekonomilerle değil kendi gibi olan ülkelerle karşılaştırmalıdır. sorarlar o zaman asgari ücret niye böyle içler acısı diye. çin'le karşılaştır, brezilya ile karşılaştır, güney afrika ile meksika ile karşılaştır ama avrupa ülkeleriyle karşılaştırma.
bu kadar vergiye,zam'a değil avrupa'dan dünyadan bile hızlı gelişip uzak boşluğunda yürümemiz lazım.
doğrudur, götlerimiz zaten çok küçüktü. full göt büyütmeliyiz.
şöyle aslında avam kardeşim, daha hızlı büyüyecek denilince kendini adam zannetme diye anlatayım. bi yol var sonsuz. iki araba var. biri ferrari öteki de murat 131 kuş serisinden. şimdi ferrari yapmış yolunu arada var ölçemeyeceğin mesafeler ama hadi bir rakam olsun diye diyelim ki yüzbinmilyarkilometre. ve buraya hep 300-500 ile gelmiş. ferrari artık salmış yavaşlamış e tabi bakım da gerekli. atmış bire vitesi tıngırdayarak gidiyor. öteki de en fazla gidip gidebileceği hız olan saatte 100 km ye yaklaşmış 70-80 basmış gidiyor. böl o aradaki kmyi bua kaç çıkıyor. hah o da işte yarrrrrak oluyor. 5 rli.
biyolojide bir konu vardı, 'eğer saf suyla dolu bir yere tuzlu bi madde koyarsan madde suyu hızlı emer, ama saf suya ona yakın bir madde atarsan diğerine oranla daha yavaş olur olan biten'. umarım anlatabilmişimdir.
ki öyle bi ihtimalde yok, ha avrupa gerileşiyorsa bu konuda kimsenin bizimle yarışacak düzeyde olduğu sanmam.

anlayamama ihtimali olan moderatörlere not: entry konuyla ilgilidir.
almanya da var 2 trilyon dolarlık gsmh sende var 800 milyarlık gsmh, almanya'nın 2% büyümesi senin 5% büyümene eşit iken hangi büyümeden bahsediyorsun...
BiRTÜRLÜ VATANDAŞA YANSIMAYAN BUYUME OLACAKTIR PARA GENE HUKUMET YALAKALARINA VE YABANCILARA AKACAKTIR.
" ve biz yine avrupalıdan daha az kazanacağız" şeklinde devam edebilecek cümle öbeği.
(bkz: bak sen şu işe)
(bkz: kimi yiyorsun arkadaşım)
inşallah dedirten olaydır.. savunma sanayinde kendi kendimize yetme oranına gittiğimiz söylenmektedir.. birde atom bombası yapsak süper olur.. savunma çok önemlidir
bir süre sonra avrupa bir türkiye ülkesi olacak demektir.
büyüme oranını saklamaya yarayan hikayedir. avrupa yüzde 1 büyürse, türkiye'nin yüzde 1,1 büyümesi oransal olarak daha hızlı büyümedir, ancak, gerçekten hızlı büyümeyeceğimiz ve 2013 yılının çok zor geçeceğinde ekonomistlerin çoğunluğu hemfikirdir..
Çoğalma açısındansa haklı.
(bkz: durdurun dünyayı inecek var)
(bkz: işte bunlar hep tayyip)