2013 yılına dair beklentilere bakılırsa türkiye ekonomisinin 2013 yılında da avrupa ekonomisinden hızlı büyüyeceğine dair görüştür.
(bkz: benzin fiyatı 10 tl olacak)
http://www.izlesene.com/v...m-pinarla-buyudum/6658663
2 liran varken 4 liran oluyorsa çok iyi bir büyüme gerçekleştirmişsindir. tabii sadece oransal olarak. türkiye de genel olarak bunu yapıyor. oranlarla insanları kandırıyor. ekonomisinin nerdeyse tamamı vergilere dayalı bir ülke hızla büyüse ne fark eder.
dünyanın birçok ülkesinde büyüme rakamları aynı şekilde hesaplanıyor. onlarda da montaj sanayi var , imalat sanayi var , hizmet sektörü var.

tabii ki imalat sanayinin yüksek olması ekonomiye daha çok katkı sağlar.
(bkz: çabuk büyüdü dikkat edersen)
dezenformasyonun bir parçasıdır.
(bkz: rakamlar karın doyurmuyor)
enflasyon tespitinde kaş almayı hesabın içine sokan, işssizlik rakamlarını Tüik gibi kendi kontrolünde olan kuruma yaptıran bir zihniyetin büyüme hedefidir.
2013'de malum yerimizde ki şemsiye de gittikçe büyüyecektir efendim.
(bkz: geldi yine tipini siktiğimin)
'Vergide mi' dedirten başlık.
(bkz: Ne bekliyodun aq)
Türkiye değil baştakilerin cebinin büyüyeceği gerçeğidir.
amanda bıcır bıcır, uyusun da büyüsün, denilebilecek düşüncedir. *
yandaş medya iddiası aynı zamanda savsatasıdır.

yalnız haksızlık yapmayalım, bir büyüme olacaktır.

örneğin fakirlik, işsizlik. bilhassa üniversiteli işsiz sayısındaki büyüme dikkat çekici.

arkadaş bu memlekette, bu ülkenin başbakanı çıktı meydanlarda, "her üniversite mezunu iş bulacak diye bir kaide yok dedi", meydandaki şuursuzlar başbakanı alkış yağmuruna tuttu, yazıklar olsun.

evet yine büyümeye dönersek, kısmen büyüyecek kesim bellidir. yandaş medya, rantçılar, asalaklar ve şakşakçılardır.

halka dağıtılacak kömür ve makarna miktarında da, bir miktar artış olabilir hükümetin hakkını yemeyelim.
Avruğa nın büyüyecek yeri kalmadı.
tüm yatırımcıların 2013'te kriz bekleniyor mottosuyla tüm yatırımlarını durdurması ie tamamen çelişen önermedir. nasıl bir rüyaya dalma özelliğiniz var anlamadım ama artık uyanın amk. ekonomi düzeliyor zannediyorsunuz ama vatandaşın cebini yakarak oluyor her şey. sikerler öyle büyüyen ekonomiyi.
buda daha fazla zam ve cebimizden çıkan paranın daha çok olacağına işaret ediyor.
-neden avrupa birliğine girmeye çalışırlar ki? sorusunu akla getiren başlık.
çok süt içerse büyür.
avrupa birliğine girmek için neden bu kadar uğraşıyorlar anlamıyorum bir türlü türkün türkten baska dostu olmaz bize avrupa birliği değil kızıl elma gerekli.
bu gelişme avrupa ülkeleri de gelişirken olsaydı da anlasaydık bir şey. şu an avrupa ülkeleri ekonomik krizlerin içinde boğuşuyor zaten. en gelişeni bile yerinde duruyor gibi görünüyor. bizim binde birlik bir ilerleme göstermemiz bile "vay be avrupa'yı geçtik" gözüyle bakılır bu saatten sonra.
coğrafi olarak mı merak ediyorum. çünkü bir bakanın açıklamasına göre gece 4de çıksak öğlen yemeğini şam'da yermişiz. (bkz: yersen)
umudun fakirin ekmeği olduğunu kanıtlayan önermedir.
oh oh keyiflendim la yine durduk yere. hanım viskimi getir, birazda bayram için aldığımı çikolatalardan ver bakim. şurda dolabın üstünde hemen.
10'u 20 yapmak
100'ü 200 yapmaktan daha kolaydır.
(bkz: uyusun da büyüsün ninni)
büyümenin inşaat sektörüyle sınırlı kalması sürdürülebilir bir büyüme olamayacaktır.
büyüyen sektörler sadece bankacılık ve inşaat olması düşündürücüdür.