bugün

Bir an önce açılsın.
Yarım günde 45 bin araç geçemez yoksa. Ödemek de bize kalır.

Günlük 45 bin araç garantili köprü.
En yoğun trafiği olan 9 günlük bayram tatillerinde 30 bin civarı oluyormuş araç sayısı!
Hayırlı uğurlu olsundu ülkemize.
köprü düşmanları belkl bilmiyorsun olabilirisiniz; çanakalle köprüsünün uzunluğu 1915 metredir.
Aklıma köprüden geçiş parası alan padişah hikayesi geldi. Gerçi birebir aynısını yaşıyoruz artık, padişah emir veriyor, geçmediğimiz köprünün bile parasını veriyoruz artık '!!
Gecis fiati EURO ile belirlenen Turk koprusu )))Hani millet dolar-euro arttiginda galaksi lideri" Maasinizi dolar-euro ile mi aliyorsunuz?" diyordu, ne oldu? Kopru ucreti euro ile olduguna gore maaslarida euro olarak verirler artik.
hala daha bazı salaklar uzunluğunu şunu bunu yazıyor. sana bana hepimize girenin uzunluğunun yanında 1915 metre nedir ki allasen?
BiRiLEiRNE 1915 METRE AZ GELMiŞ.
Bir sonraki hamle feribot sayısını önce düşürmek sonra kaldırmak. Merak edenler avrasya tüneli açıldıktan sonra bakırköy ido nun akıbetine bakabilir.
Çok güzel olmuş. Gurur duyduk. Geçiş ücretlerinin makul seviyede tutulması bizi çok daha sevindirebilirdi. Ücretler bir hayli yüksek.

Vesile olan, katkı sunan, alın teri akıtan herkese teşekkür ederiz. Ülkemize katkı sunması dileğiyle.
Ahlaklı Japonlar 2.5 yılda yaparız öyle geçiş garantisi istemeyiz derken akp'liler hayır biz beton lobisine haraç ödemeliyiz deyince bu yandaş beton lobisinin ortağı güney korelilere verdiler aynı üçüncü köprü gibi. bunlarda beş yıldaanca bitirdi. Japonlar ve bazı avrupalı büyük firmalar böyle yozlaşmış bir ülkede iş falan yapılmaz deyip hondası siemensi opeli çekti gitti ülkeden bizede katarlısı bae lisi korelisi gibi yolsuzluklara evet diyen yiyiciler kaldı. çalıyor ama çalışıyormuş bu kafayala sömürgecilikte övülür köle ediyoruz ama sizi eğitiyoruz modernleştiriyoruz demek gibi.
https://www.haber7.com/gu...rafindan-cekilmis-goruntu
(bkz: #45439390)
Boş yapma lan makarna beyinli embesil... Beyin yerine sünger taşımasan sende anlardın anlatılmak isteneni.
15 ay gururla ve onurla yapımında hizmet aldığım muazzam proje. Böyle bir projede görev aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Her yönden bana katkı sağladı ve kendimi gelistirme konusunda faydasını gördüm. Umarım milletimize hayırlı uğurlu olur.
Geçiş ücreti ve garanti ücrette karşı olmak kaydı ile lojistik ve uluslararası geçiş güzergahı ve transit güzergah imkanları sağlaması oto yollar ile koordineli oluşu belki bu gün ve zaman için külfet lakin önümüzdeki yıllar için gurur ve iftihar kaynağıdır.
ak parti hükumetinin tarihe iz bıraktığı başyapıtlardan biridir. dededen muhalif tipler buna bile muhalefet edip neden devlet kendi imkan larıyla yapmadı denilior. lan devlet elindeki parayı neden çarçur etsin birileri yapsın bikaç yıl işletip devlete geri vermeleri daha iyi değilde nedir. muhalefet edecekler ya laf olsun torba dolsun.
Bana gram ve tüm proterya kardeşlere gram faydasi olmayan yapit.
Türkiye'nin dev yapıları" 1915 çanakkale köprüsü" belgeselini izleyin.

(bkz: TRT)
istanbulda açıldığını sanan ben.
--bana gram ve tüm proterya kardeşlere gram faydasi olmayan yapit.--

--spoiler--
Rabbim seni ve yandaşlarını memlekete yapılan hiç bir hizmetten faydalandırtmasın inşallahhhhh.
dün 1915 metre birilerine az gelmiş dediydim özür dilerim köprünün uzunluğu 2023 metreymiş daldım düzeltiyorum,
yeter mi az gelen efendiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii........
Hizmet filan değil, beyaz fil, yani soygun projesidir.

O güzergahtan geçen araç sayısı günde 10.000, bunlar 47.000 araç garantisi verdiler.

Maksat elbette beş hırsızları daha da zengin edip arada "komisyonlarını" almak.
Amaç bence amarika ya hava atmak.
görsel
şu ihtişam hangi heykelde var.
--spoiler--
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Burada sadece köprüden bahsetmiyoruz. Karşımızda istanbul’u Tekirdağ ve Çanakkale üzerinden Balıkesir’e bağlayacak dev bir ulaşım projesi var. Bu projenin ekonomimize 5.3 milyar euro, istihdama 118 bin kişi, milli gelire 2.4 milyar euro ilave katkısı olacak” ifadelerini kullandı.
--spoiler--

Ekonomiye 5,3 milyar euro, milli gelire 2,4 milyar euro katkisi olacakmis.
Anlayan biri bana anlatabilir mi?
Avrupa-asya arasinda yolculuk yapan yabanci araclar mi gececekte ek bir gelir olacak?
Yoksa turk halkindan alinan paralarla turk halkinin milli geliri mi yukselecek?
Gemiyle gidis donus 100 lira olan ucret 200 liraya cikarilip mi bu kar elde edilecek?
Agam bizimle dassak mi geciyor?
Feribota devam ama iyi olan şu sıralar biraz hafifler..