bugün

görsel
Sürekli yerden kalkmayan Toreira - Mertens - icardi ve Sonradan giren küçük enişte yerden kalkmadıkları için ve hakem abileri ellerinden tutup bir gol attıramadığı için 0-1 Biten Maçtır.
Fenrbahçe'nin çok iyiyi bırak, iyi dahi oynamadan ve 10 kişiyle Cincon'u menemen yapıp, üstüne yumurta kırıp yediği maçtır. Pikardi nasıl bi dolama doladıysa artık, Cinconlu kardeşlerim bu eşsiz tatdan mahrum kaldılar. Niçin? Niçini var mı birader? Boğuluyordu benim Cinconlu kardeşlerim de ondan tabiki :-).
Bi' daha hiçbir Fener maçından önce "yok şöyle yastlarız, yok böyle kaptırırız" falan filan dememeyi öğrenmişsinizdir, umarım. Fenerbahçe ile dalga geçmeye kalkanın yediği şamar büyük olur. Haftaya şampiyon olursunuz ve sevinirsiniz; ama kocanızın kim olduğunu hiç aklınızdan çıkarmayın! Yatışlarla elde etmek başka, tokatlayarak kazanmak başka. Her maçı Fener ile oynasanız; ligden düşersiniz, unutmayın! Boş yapmayın, E.T.'ye tapmayın, Pikardi'nin aşkı olun ama, çok fazla dolamayın! Boğulunuz guzuuum :-).
#bir penaltısı verilmedi, golden önce de muslera’ ya faul vardı.#

Anlıyorum Pikardi kardeş, anlıyorum. Yan yattı çamura battı. Evet. Haklısın.
007, yavrucuğum; niye böyle olmayan şeyleri iddia ediyorsun. Fener dün bırak çok iyi olmayı, iyi bile değildi. Sadece karakterlice sahada oynamaya çalıştılar, hepsi bu. Ve bu kadarı bile Cincon'u pattis etmeye yetti. Cincon kötüydü, Fener vasattı, diğerleri sattı, büyükler yattı, cincon kupayı böylece kaptı. Du yu andır sıtent mi :-).
Bir söz vardır büyük takımlar aldığı başarılarıyla küçük takımlar büyük takımlara karşı aldıklatı başarılarıyla övünürler şampiyon belli siz oyalamaya devam edin.
Dun ismail kartal o kadar iyi mac cikardi ki…
Resmen aklim celindi
Gercekten pammuk gibi oldum

Dun oyle Johnson golu gibi mac olmadi
As 3, ana yedek 1 oyuncu kadroda yok
11 kisi de 10 kisi de eze eze oynadi
Her degisiklik planli programliydi

Bilemiyorum Altan kafam karisik.
kazanarak içimizde zerre kadar da olsa bir ümit oluşturan, bundan önceki iki puan kaybında neredeydiniz dedirten, dünkü mücadeleden sonra başta süper kupa finalinden kaçan ali koç olmak üzere bu sezondan sorumlu olanlara sövdüren maç olmuştur.
(bkz: #47001538)
gs'lilerin "2 maçtır isabetli şutunuz yok eheheehehe" diye dalga geçip isabetli şut atamadan tamamladıkları maç. bütün hafta şöyle koyarız böyle sokarız diye kafa şişirip madara oldular. olum bakın daha yaşınız küçük anlıyorum bi abilerinize babalarınıza sorun 26 mart 2000 galatasaray fenerbahçe maçının hikayesini emre'nin götüne çarpıp gol olan topu. ya da o maçtan 2 sene sonra yine 10 kişi kalan fenerbahçe'den nasıl 6 yiyip tarih yazdığınızı ya da alex ve semih'in kafa golleriyle 2011'de nasıl dumur olduğunuzu iyice sorun soruşturun araştırın ona göre fenerbahçe derbisi öncesinde atıp tutarsınız. daha 6 yıl önce tarihin en kötü fenerbahçesi 2-0'dan 2-2 yapıp galibiyeti kaçırdı açılışını yaptığımız toki arenacıkta hatırlatırım. fatih hocanız, efsaneniz hasan, futbolcularınız belhanda falan bilmem kaç maç ceza aldılar maç sonu çıkardıkları kavga yüzünden.

her neyse fenerbahçe'nin 45'te oley 90'da besmele çektiren bir camia olduğunu yine dün gece anlamışsınızdır umarım.
görsel
öncelikle 10 yıl önceki burak yılmaz lı gs bu kadroya rahat 7 tane atar yemeden.gs ın kadrosu bok gibi.bunu bu gün değil 1 yıldır söylüyorum.fenerde kendini bi bok sanmasın o kadar süper takımsanız bu futbolu her hafta oynardınız.belliki fiziksel yükleme yapılmış ve haftalarca dinlemiş oyuncular.hatta o yüzden çok sahat verdiniz son 1 ayda bence...yani hafaya istanbul değilde konya olsa en az 3 yerdini o yorgunlukla aq..gs herzxamanki gibiydi..bok gibiyidi ama güç aşırması yapmamıştı sizin gibi.
ne diyodum..
gs kadrosu bok gibi..
sevinmedimmi sevindim.sonuçta hala şampiyon sayılırız.giden bişi yok. bu bir.
ikincisi ise
aq ergen gs uçuyo kaçıyo diye yerden timura tapan kuşbeyinliler gerçektleri nihayet acı yoldan olsada fark etti.buna çok seviniyom.adam azına etti takımın..teteler,zahalar ,ziyehler,dombilliler...lan sançez hariç hepsi çöp lan....2012 gs bu takı yener demiyom..tecavüz eder..bu lafıda 1 yıldrı söylüyom..okan burun suçu yok..başkası olsa 15 puan gerideydik..yüzde 80 yimur bücürüne yüzde 20 kuş beyinli cincon taraftarına yazar bu yenilgi...
fener taş gibi trasaferler yaptı..satıp para getirebileceği ve faydalanabileceği...aq larım gerizekalılarıda topalları futbolu bırakaln adamları topladılar takıma...banamı sordunuz 10 tane atsalardı keşkede kodumun özbekidende kurtulsaydık keşke...
şikecilerde fazlsa sevinmesin dün akşamki futbolu önümüzdeki 3 sene boyunca 30 dk ble oynayamayacaksınız.şl de bile oynayamazssınız..fiziksel yükleme yapmışınız bi kaç ay sırf bu maça.çok belli bu...
yani şöle diyim haftaya çorumsporla maç yapsanız 2 sakat verip berabere bitirebilirsiz diyim..
ulan bücür rezil ettin bizi tescilli şikecilere ya ne yim...
Galatasaray’ ın ileride etkisiz kaldığı maç. Ancak bir penaltısı verilmedi, golden önce de muslera’ ya faul vardı. Yine fenerimin hakem hatası içeren bir galibiyeti… yalnız şampiyonlar liginde hakemler arda kardeşler’ e benzemez, city, psg 8 çakar, algılar da işe yaramaz. Umarım şampiyonlar ligine gider de eksi averaja sahip olursunuz. Yok artık size iyi niyet, centilmenlik. Ali koç ile, mert hakan yandaş ile kopardınız dostluk bağlarını.
Geç bu istatistikleri samancı. Kendi kalenin önünde yaptığın paslarla topa sahip olduğunu mu sanıyorsun puhahahaha. Bununla mı avunuyorsunuz?swh.

Koyup geçtiğimiz maç.
Haftalar önce galatasarayı şampiyon yaptılar dedik, fenerbahçeliliği askıya aldık. Yönetiminden ayrı hocasından ayrı nefret ettik. Tam her şey bitti dedik, yine umut yeşerdi. Bu bu sevgiyi içimden atamıyorum. Çık amk takımı aklımdan çık.
Fenerin tek kale oynadığı iddia edilen maçın istatistiği şu;

Bala göte bir pozisyonda gol atıp bunu iddia edebilecek tek taraftar topluluğu da bunlar zaten.

görsel
fenerbahçemizin bir çuval eksik ile çıktığı ve daha maçın ilk çeyreğinde şerefsizce bir karar ile 10 kişi bırakılıp 70 dakika mücadele edip kendi sahasında "18 de 18" yapmış hakem destekli federasyon destekli mhk destekli kediciklere tek vurup çift saydığı maçtır. hee bu malum camia 2011 senesinde "bu ligde kimse şike olmadan 17 de 16 yapamaz" diye bir laf söylemişti. dün akşam ne kadar haklı olduklarını gördük şikesiz şaibesiz 18 de 18 yapamazmış bunlar..

2006 da denizlide kaybolan para dolu bavulun yakın akrabası muhtemelen şimdi konyaya doğru yola çıkmıştır. bakalım konya denizli gibi mi yapacak yoksa 20 dakikada 3 lük 4 lük olup maç sonu gs lilerle beraber mehmet büyükekşi önderliğinde gerçekleştirilecek kutlamalara mı katılacaklar göreceğiz.
Öncelikle bu;

https://www.uludagsozluk.com/e/46995347/

Sonra; çok çemkirdik ismail kartal'a ama, dün özelinde, dersini çok iyi çalışmış. Gs hiçbi şey yapamadı. Kendi sahasında yedi markajı, ve kıramadı onu...

Ferdi, ziyesh' i sahadan sildi, icardi kademeli savunma yedi...

Bi takım "oynayabilirse" oynar, oynayamıyorsa işte böyle gs gibi kötürüm olur.

Derby'ler, puan'dan, liderlik yarışından bağımsız maçlardır, derby'lerin tarihçesi farklı tutulur. Bu maç da bence unutulmayacak.

Ancaaaakk...fb böylece umudunu artırdı sadece. Başka bişey yapmadı. Gs gene de şampiyon olur.

Eğer burdan gs şampiyon olamazsa, o da tarihe geçer. Negatif olarak.

Sonuçta fener için güzel bir "teselli ödülü " olur bu galibiyet. O kadar!!

Ama ne lig oldu be !!
3 gün izin yaparsan bunun olacağı belliydi. hiçbir takım 3 gün üst üste izin yapmaz sezon bitmeden.

ha yine galatasaray şampiyon olur mu, olur orası ayrı.
#ühü ühü hüüüüü.#

Bunu yazar arkadaşı önüme getirin! Kim ağlıyor bi', desin bakalım! Popçiki pop pop, Cincon hop hop, cıngırlop cup cop, disko disko pop pop :-).
Aslan terbiyecisi iş başındaydı. Gel dedin geldim Apturaman Çavuş, vakasını Ali Koç Yaşatacak mı, hafta içi göreceğiz :-).
Kanarya öttü aslan sustu.
ilk derbide fred olsaydı muhtemelen gene böyle olacaktı. Ali Koç'un saçma sapan u19 kararı olmasa muhtemelen süper kupa'da da böyle olacaktı.
Fenerbahçe kapanmadı, tek kale oynadı, her pozisyonda sizi ezim ezim ezdi, fiziksel olarak haşat etti amk. Ne kapanması?

Ya 11 kişi olsaydık? Ya irfan can kahveci, ismail yüksek, becao olsaydı? 0-4 biterdi amk zahahahahaha.