bugün

(bkz: oyuncak sigara)
ne adamlar var 17 yaşında 35 yaşındaki adamdan daha yaşamış daha kederli.olabiliritesi var en nihayetinde.
not:17 yaşında değilim çocukmuyuz amk
justin bieber'i arayacağını timberlake olanı arayarak hata yaptığını sanan ergen hareketi.
Gelecek kaygısını düşünmek iÇin bir dal sigara daha yakılması gerekir.
az evvel çektiği otuzbirin pişmanlığını yaşıyor olabilir.
kafasına tepe orta noktadan sağlam bir çekiç minvalinde vuruşla yere çakılması gereken kişinin eylemidir.
daha demin sevgilisinin arsız bela paylaştığını görmüş olabilir. justin bieberi kötülemelerine üzülmüş olabilir.
hayatın olumsuzluklarını takmaması gereken genç bir arkadaşımızdır. hepimiz o yoldan geçtik (kimimizin elinde sigara yerine kola vardı).

Sözüm O'na: insanların; senin kalbini, hayallerini ve düşüncelerini zedelemesine izin verme. biraz daha sabırla, düzgün bir ergenlik dönemi atlatacaksın ve hayatta daha büyük dertler ya da dertlere kahırlanarak bir yere gelemeyeceğini; üzülmek yerine çabalayarak çözüm araman gerektiğini kavrayacak; akıllı ve güçlü olmaya çabalayacaksın.
Kısa film gibi hayatın nesi geçmiş, sorulası.
belki 15li yaşlarda tecavüze uğrayıp hamile kalmışlıktır. böyle ağır bir yük sonucu neden ben o yaşımda herkese güvendim neden kendimi korumadım diye bir sigara yakılıp geçmiş yaad edilebilir.
17 yaşında iken bi sik görmeyenlerin hayatı güllük gülistanlık olan saygısızlarin dalga geçtiği durumdur.
Oysa ki neler sığdırdı, ne seçimler yapmak zorunda kaldı o yaşta.

Edit: eksileyen arkadasa birşey dokundu sanırım.
duruma göre değişendir. şimdi özentilikten başlayan ergenler var bunları ayrı yere koyalım. bir de ailevi sıkıntılarla büyüyen, ne bileyim geçim sıkıntısı olan bir genç düşünün. herkesin hayatı el bebek gül bebek değil.
Özentilikten iÇende var yaşadığı sıkıntılardan dolayı iÇende var.
çünkü ergen olmak bunu gerektirir.
Karekter olarak oturmuş bir 17 yaş oturmamış 25 yaşından üstündür.
(bkz: daha hiçbirşey başlamadı dostum)
neden sünnetimde cep telefonu aldırmadım da bisiklet aldırdım şeklinde insanı bunalıma sokan düşüncelerdir.