1. 1.
  telekomun masal servisi telefon numarası
  2 ... mey
 2. 2.
  3 basamaklı bir sayıdır.birler,onlar ve yüzler basamağı vardır.*
  3 ... mor2642
 3. 3.
  telefonun çok pahalı olduğu evvel zaman içinde, arayıp akmakta olan hikayeye ortasından cart diye dalıp çok yazmasın diye sonu gelmeden kapattığınız, giriş gelişme sonuç üçgeninden uzak buna rağmen nedendir bilinmez yine de keyiften ağızlardan salyalar akıtan kalbur saman içinde çocukluk efsanesi.
  4 ... koko
 4. 4.
  çocukken arayip da masal dinlenilebilen ptt hizmetiydi. hala böyle bir hizmet var mı bilmiyorum, muhtemelen ptt ile birlikte tarih oldu.
  3 ... vycell
 5. 5.
  açık öğretim dersi tadında masal dinlediğimiz zamanının 066'sı. uğruna jetona oje sürüp saatlerce ankesörlüden konuşabilmeyi öğrenen bir nesil yetişti. kartlı ankesörlülerin çıkışının en büyük sebebidir.
  1 ... ankarakarakedisi
 6. 6.
  80lerde ve 90larda çocuk olanların en az bir kez olsun arayıp garip sesli teyzeden masallar dinlediği hödö.
  ama her aradığımızda masalları ortadan bi yerden başladığı için hiçbişey anlamadığımız,belki çözeriz diye 2-3 dakika dinleyip baktık olmuyo "e nasılsa sonuna kadar da dinleyemem ben bunu" deyip kapadığımız masal hattı. bi zamanlar "abi bunların dakikası bilmem kaç liraymış, evin küçük oğlu masal hattını arayıp saatlerce dinlemiş sonrada babası beş parasız kalmış, dilencilik yapmaya başlamış" diye abuk haberlerin çıkmasına sebep olduğu için zamanında keyifle aranılamayan hat şeysi.
  5 ... ille de heaven
 7. 7.
  90 lı senelerin çocuklarının eğlencesi. arada bir arar masal dinlerdim. hala aktif mi bu servis merak ediyorum ama aktif olsa da artık arayanların olduğunu da düşünmüyorum.

  not: cepten aradım. numara kullanımda değil dedi galiba kapanmış.
  ... zraporu
 8. 8.
  (bkz: alfa romeo 166)
  ... pulemjot kalashnikova
 9. 9.
  'masal hattı' isimli eski ptt hizmeti.

  Türk telekom bu hizmeti 444 11 66 numaralı hat üzerinden vermektedir, 2011 sonuna kadar ücretsiz olup masallara ortadan değil, baştan başlamaktadır.
  1 ... siradaninsan
 10. 10.
  (bkz: 90 larda çocuk olmak)
  ... 571 1071 1453 1881 1905 1923